Wpis z mikrobloga

Wysłałem do Lidla mail, zawołam plusujących jeśli dostanę odpowidź.

Dzień dobry. Byłem ostatnio w Lidlu XXXXXXXXXXX w XXXXXXXXX, zostały otwarte kasy samoobsługowe. Nie mam nic przeciwko takim kasom, niektórzy nie chcą czekać i mają małe zakupy, albo nie chcą interakcji z kimkolwiek, jednak w przypadku waszego sklepu zagrodziliście wyjście klientom barierką ze skanerem, czyli potraktowaliście ludzi jak bydło xD w jakiejś zagrodzie, już pomijam sam fakt zrzucania pracy na klientów bo tym są kasy samoobsługowe, bo ten w szerokim spektrum prymitywny naród kupi praktycznie wszystko, ale są jakieś granice. Nie jestem złodziejem żeby po zapłaceniu jeszcze skanować paragon żeby sklep mnie wypuścił xD byłem u was ostatni raz a i skaner działa jakby chciał a nie mógł. Dziwne że wam nie wstyd traktować ludzi jak złodziei, nawet w parszywej Biedronce nie stawiają barierek po zakupach. Zostaje mi się pożegnać jednak bez pozdrowień, Michał.

BTW czy takie ograniczanie wyjścia ze sklepu nie jest niezgodne z prawem?

#lidl ##!$%@? ##!$%@?
Pobierz MlCHAU - Wysłałem do Lidla mail, zawołam plusujących jeśli dostanę odpowidź.

Dzień...
źródło: comment_1637764260OCsq1K4SnV76UjRFApS2zG.jpg
  • 338
To tam jest jakiś czytnik?
Ja byłem ostatnio w lidlu z takimi samoobsługowymi.
Nie chciało się otworzyć, więc przeszedłem jak czołg odginając ten śmieszny plasticzek.
BTW czy takie ograniczanie wyjścia ze sklepu nie jest niezgodne z prawem?


@MlCHAU: Czy ktoś ogranicza ci wyjście ze sklepu? Normalnie jak nic nie kupujesz to mówisz "przepraszam, nic nie kupuję, chcę wyjść" i cię wypuszczają.
@MortRainey: Łap https://wyborcza.biz/biznes/7,147743,20965209,jak-wyludzano-towar-z-lidla-problem-tylko-w-polsce-wkracza.html

W skrócie. W 2016 roku Lidl zrobił kampanie promocyjną na zasadzie "nasze produkty są tak zajebiste, że jak ci sie nie podobaja to mozesz oddac puste opakowanie i dostaniesz zwrot kasy". Przetestowali to najpierw w innych krajach. Efektu z polskimi robakami możesz sam się domyślić lub przeczytać XD. Nawet na mirko była tu inba, że śmieci się walają po taśmach i nosacze odbierają kasę za coś co przed
do Ikei od razu też napisałeś? Mają takie same bramki


@Luigi93: W jakim mieście? W Krakowie w Ikei normalnie się przechodzi przez kasy samoobsługowe.
ale w jaki sposób one chronią przed kradzieżą? może Ty powiesz, bo wołam każdego kto się wychyla z takim argumentem ale nie potrafi mi odpowiedzieć jak to może wpływać na przeciwdziałanie kradzieży?


@SpalaczBenzyny: np. taki, że żeby wyjść przez te bramki musisz kupić cokolwiek, żeby otrzymać paragon, co zabierze Ci czas, podczas którego ktoś na monitoringu dojrzy co zrobiłeś i nie #!$%@? tak szybko ze sklepu.