Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać allegro. Po co to całe udawanie, że "jesteśmy przeciwni podróbkom i piratom, wystarczy zgłosić" jak to praktycznie nie ma pokrycia w rzeczywistości? Bez sensu się człowiek męczy i zgłasza.

Przeanalizujmy:
- typ ma wystawione tylko piraty jako nowy produkt - kilkanaście ofert;
- nigdzie nie ma info, że to piraty, nawet nie używa tego rakowego słowa "reprodukcja";
- są nieźle wykonane bo po fotce na pierwszy rzut oka nie widać, że to pirat, więc można się łatwo nabrać;
- zgłosiłem mu kilka aukcji z dokładnym opisem dlaczego to są nieoryginalne produkty, że sprzedawca doskonale sobie zdaje sprawę, że to podróbki i jak zwykle nic z tym nie zrobiliście, biznes się kręci w najlepsze;

Ej @allegro_pl - do dupy z tym waszym formularzem i polityką zgłaszania nieoryginalnych produktów. Prawda jest taka, że zgłosiłem już z kilkadziesiąt akcji przez ostatnie lata i jedyne przypadki kiedy faktycznie coś działaliście to jak się wam wrzucało to na social mediach. Fajna ta wasza polityka firmy.

#allegro #nintendo #gry #retrogaming #gba #gbc #gameboyadvance
Pobierz Kryspin013 - #!$%@? mać allegro. Po co to całe udawanie, że "jesteśmy przeciwni podró...
źródło: comment_1636195783lNAVejTQJBTt4GWju7jnF8.jpg
  • 101
Dobra będę niesłowny. Zawołam was jeszcze raz bo wydaje się, że się ze mną zgadzacie. Zrobiłem znalezisko jak ktoś chce wspomóc. Jak ktoś chce zakopać to też spoko. Reszty z wpisu nie wołam bo się nie odnieśli plusami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://www.wykop.pl/link/6351677/mija-kolejny-rok-a-stosunek-allegro-do-podrobek-jest-niezmienny/

Teraz już na serio nie będę wołał.

@Headcrab_B @vieniasn @piotrveyner @janosik9 @Cyfranek @bkwas @Ercefet @qman @PaulBearer @rzuf22
W kategoriach gameboyowych nie ma sensu w ogole przebywac bo same podroby albo ceny z kosmosu, zrodelko wyschlo. Trza kupic switcha i zapomniec o retro fizykach


@piotrveyner: Nie prawda. Raczej częściej kupuje na ebayu bo ceny niższe niż na allegro ale na allegro też trafiałem gierki w niezłej cenie.

No ale gierki to jedna sprawa. Allegro ma masowy problem np z ubraniami, butami czy perfumami, z którym nic nie robią.
@Kryspin013: Wydaje mi się, że allegro nic z tym nie robi, gdyż prawnie są jedynie pośrednikami. Zaś zgłaszane przez ciebie oferty są niekompletne. Tzn prawo nie wymaga od nich, by wymagali od sprzedającego podania ,,producenta'' i egzekwowali na własną odpowiedzialność prawdziwości oferty. Czyli ,,stan: nowy'', może oznaczać jedynie ,,stan: nieużywany''. A nie nowy w sensie oryginalny. Heniek wyszlifuje wałek korbowy pasujący do samochodu, będzie ,,nowy'', ale przez internet to masz najwyżej
Tzn prawo nie wymaga od nich, by wymagali od sprzedającego podania ,,producenta'' i egzekwowali na własną odpowiedzialność prawdziwości oferty.


@KtosKtoSamNieWiesz: ja chcę tylko by przestrzegali własnego regulaminu by nie byli hipokrytami. Allegro już kilka razy udawało, że wystarczy im tylko podsyłać zgłoszenia ofert z podróbkami a w zdecydowanej większości przypadków gówno prawda. Wie to każdy kto próbował im coś zgłaszać.
oże podpada, ale ktoś musiałby się z nimi długo sądzić. Przy niskich kwotach to nie ma sensu. Też nie widzę sensu by zawracać organom dupę takimi pierdołami.


@Kryspin013: zatem napisz tylko do dystrybutora, zobacz co Ci odpowiedzą. Poinformuj, że zgłaszałeś do Allegro ale nic tym nie robią itp itd.
zatem napisz tylko do dystrybutora, zobacz co Ci odpowiedzą.


@ksiak: co mam napisać? Do kogo? Do dystrybutora Nintendo w Czechach mam zgłosić, że na polskim portalu aukcyjnym ktoś handluje piratami 15 letnich gier?

Jedynie to ma sens z dużymi markami ubrań albo butów. Ale też podejrzewam, że nic z tym nie zrobią tak jak Microsoft nie jest w stanie nic zrobić z pirackimi kluczami na Allegro. Trzeba uświadamiać ludzi.
@Kryspin013: Do tego kto jest podany w kontakcie na tej stronie:
https://www.nintendo.pl/kontakt/

Ale też podejrzewam, że nic z tym nie zrobią tak jak Microsoft nie jest w stanie nic zrobić z pirackimi kluczami na Allegro


@Kryspin013: Trochę mylisz pojęcia. Akurat Microsoftowi nie zależy na tym, bo jest im to na rękę aby ludzie w domu używali ich oprogramowania i się do niego przyzwyczaili bo wtedy z automatu w pracy będą
@ksiak: Dobra bo rozmydlasz temat. Odpiszę, krótko Microsoftowi nie jest to na rękę. Microsoft ciąga nawet sprzedawców na komisariat. Oferty znikają i czasami policja nawet ciąga kupujących jako świadków.

Stanach urosło to nawet do PC = Windows, MAC i nie ma nic pomiędzy.


A to to już w ogóle jest bullshit. Nie zdajesz sobie sprawy jak bardzo popularne są w stanach chromebooki.
wszystko ok, ale jak wyjebią piraty to z działu Pegasus zostaną tylko złote piątki :D

pirat nie pirat, najbardziej bym się wkurzył jakby nie było zapisywania stanu
@Kryspin013: Marketingowe #!$%@?. Jakaś pociotka siedzi na wygodnym zdalnym, i ma rozróżnić oryginał od podróbki w każdej, nawet niszowej dziedzinie. Gdy często ciężko jest znaleźć/dostać dobrej jakości zdjęcie oryginału - bo przecież mając takie zdjęcie, można łatwo zrobić dobrą podróbkę. A jednocześnie, nie może na każde zgłoszenie reagować na zasadzie ,,zgłaszający brzmi wiarygodnie, blokuje aukcję'', gdyż sam na pewno rozumiesz, iż konkurencja w podstępny sposób, mogłaby zdjąć każdą nie swoją ofertę.