Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko147
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
KtosKtoSamNieWiesz

KtosKtoSamNieWiesz

Dołączył 14 lat i 4 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 25245
  • Znaleziska 23147
  • Mikroblog 2098
  • Obserwujący 83
  • Obserwowane 15

884

Sprzeciwiasz się masowej imigracji = można ci grozić i wyzywać od faszysty

W piosence francuskiego "rapera" pojawiają się zwroty typu: dobry faszysta, to faszysta w trumnie ; kop w głowę faszysty, ależ wyśmienite uczucie ; a wszystko uwieńczone sceną z kopaniem człowieka z podobizną polityka Jordana Bardelli z partii Marie Le Pen.

sosiwoczostkowe
z
facebook.com
dodany: 02.06.2026, 20:13:58
  • 149
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
  • #
    lewackalogika
  • #
    konfederacja
  • #
    francja
  • #
    imigranci
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz przedwczoraj, 08:04:37 via Wykop
  • 0
@DziwoHuop: @Misio_Pysio1 AI jeszcze nie rozpoznaje kontekstu komiksow. Wiec po plusach wydaje mi sie, ze wiekszosc woli "monokulture" w swoim kraju.

439

Giżycko: kolejny kierowca zawodowy zawiódł na przejeździe

Giżycko: kolejny kierowca zawodowy zawiódł na przejeździe

Kierujący ciężarówką wjechał z podniesionym HDSem w sieć trakcyjną i zerwał ją, paraliżując ruch kolejowy na całą dobę. Po zerwaniu kabli wszedł na pojazd i dłubał przy wysięgniku, mimo że znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie uszkodzonej sieci trakcyjnej.

Zeswirowany_Michal
z
youtube.com
dodany: 01.06.2026, 12:10:56
  • 110
  • #
    kolej
  • #
    pociagi
  • #
    kierowcy
  • #
    polskiedrogi
  • #
    wypadek
  • #
    polska
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 01.06.2026, 21:22:13 via Wykop
  • 7
Tak tylko piszę. Bo wiem, że wszyscy popełniamy błędy.

Tak po prostu.


@staryhuop0: Rozjechałem niewinną rodzinę mając 3 promile, tak tylko piszę, bo wiem, że wszyscy popełniamy błędy. Zupełnie nie wiem dlaczego sąd wlepił mi karę 15 lat.
szuwarek
szuwarek
01.06.2026, 15:01:20
  • 291
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 81
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 01.06.2026, 21:16:32 via Wykop
  • 0
@szuwarek: Sprzątanie 30zł/h vs niania 20zl/h to juz wiadomo co ta baba wie o zyciu.
  • Odpowiedz

32

Osoby bezdzietne powinny płacić podatek? - wyniki sondażu

Osoby bezdzietne powinny płacić podatek? - wyniki sondażu

46,5 proc. respondentów wskazuje, że rodzice, którzy mają co najmniej dwoje dzieci, nie powinni płacić podatku dochodowego (PIT).

Victor_Manzon
z
money.pl
dodany: 01.06.2026, 07:17:47
  • 85
  • #
    demografia
  • #
    polska
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 01.06.2026, 21:07:46 via Wykop
  • 0
Nie widzę powodu, aby ktoś kto nie ma dzieci mógł głosować, bo jest jak ekonomiczny migrant


@psiversum: Ale bardzo chętnie weźmiesz wszelakie możliwe podatki i składki. Nawet od żołnierza, który w służbie kraju stracił młodo obydwie nogi.

Jak potrzebujesz cudzych dzieci, by mieć emeryturę, to jesteś społecznym pasożytem. Sam se na nia zarób, nieudaczniku.

439

Rząd zauważył, to już nie 1997 rok. Grzywny wzrosną ze 100zł do 1000zł (+900%)

Rząd zauważył, to już nie 1997 rok. Grzywny wzrosną ze 100zł do 1000zł (+900%)

Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje rewolucję w Kodeksie Karnym. Obecne stawki grzywien pamiętają 1997 rok, kiedy pensja minimalna wynosiła 406 zł. Projekt zakłada podniesienie minimalnych i maksymalnych stawek dziennych o 900%. Minimalna grzywna wzrośnie ze 100 zł do 1000 zł, a maksymalna z 1,08 m

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 05:50:43
  • 166
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wykop
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 01.06.2026, 20:50:35 via Wykop
  • 0
@MArcinnn96: Od zarobkow to uderzy glownie w UoP.
R_O_T_T_E_N
R_O_T_T_E_N
01.06.2026, 06:10:08
  • 909
#heheszki
ROTTE_N - #heheszki

źródło: 1000028113

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 01.06.2026, 18:22:08 via Wykop
  • 0
@fuuYeah: @R_O_T_T_E_N: Do ciekawostek dodam, że zarówno silniki lotnicze jak i wodne nie mają katalizatorów, a najważniejsza jest sprawność czyli np jak najwyższy spręż i temperatura spalania. W efekcie w spalinach lotniczych i wodnych (czterosuwy i duże dwusuwy) mamy bardzo dużo NOx, a mało HC i CO.

Jeśli chodzi o zrzut niewielkiej ilości ścieków do morza typu ludzka kupa, to jest ona bardzo dobrą pożywką dla fitoplanktonu. To
  • Odpowiedz

1078

Spółka skarbu państwa PZU SPONSORUJE "NOWĄ HISTORIĘ": NIEMCY NIEWINNI.

Fundacja PZU, należąca do SSP, sfinansowała kuriozalny podcast z udziałem Michała Bilewicza i Grzegorza Rossolińskiego-Liebe, autora książki "Polscy burmistrzowie i Holocaust". Obaj panowie powtarzają w nim fałszujące historię tezy, jakoby polska administracja samorządowa była odpowiedzialna za holo

ubijakitopiel
z
youtube.com
dodany: 31.05.2026, 16:10:28
  • 128
  • #
    niemcy
  • #
    pzu
  • #
    historia
  • #
    iiwojnaswiatowa
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 31.05.2026, 20:52:47 via Wykop
  • 29
@KurnikoweKuriozum: Sam fakt, że za okupacji niemieckiej ktoś był burmistrzem, świadczy, że był najprawdopodobniej proniemiecki. Inaczej zostałby zastąpiony.
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 01.06.2026, 17:29:14 via Wykop
  • 0
co oznacza, że zwolenników hitlera mogleś znalesc czesciej niz my to rozumiemy


@KurnikoweKuriozum: Tylko trzeba uwzględnić, że za okupacji niemieckiej zwolennicy nazizmu po prostu mieli lżejsze życie. Tak samo za komuny cała masa ludzi zapisywała się do partii, by np móc studiować na prestiżowej uczelni i wyjść z biedy.

470

Pies zaatakował dziewczynki. Interweniował policjant

Pies zaatakował dziewczynki. Interweniował policjant

Policjant z Posterunku Policji w Zalewie w czasie wolnym od służby interweniował wobec agresywnego psa, który zaatakował małoletnie dziewczynki. Na szczęście obyło się bez poważnych obrażeń u dzieci.

VoxClamantisInDeserto
z
warminsko-mazurska.policja.gov.pl
dodany: 30.05.2026, 11:25:56
  • 67
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    psy
  • #
    psiarze
  • #
    spoleczenstwo
  • #
    policja
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 01.06.2026, 05:12:04 via Wykop
  • 0
to dlaczego nie miałby mieć karnie zniszczonego swojego? (


@AspiTym: Bo zaraz by powstaly zorganizowane gangi, podstawieni swiadkowie, prowokacja psa do ugryzienia i nagranie po tym jak juz pies zaczal samoobrone. Kaganiec i smycz nie pomoga na kilku bandytow. Genialny pomysl wykopkow oderwanych od rzeczywistosci.

1200

Podatek od deszczu 2026 - kościoły zwolnione z podatku. W końcu to inny deszcz.

Podatek od deszczu 2026 - kościoły zwolnione z podatku. W końcu to inny deszcz.

Podatek od deszczu uderzy we wszystkich, tylko nie kościoły i związki wyznaniowe. Ktoś jest w stanie wytłumaczyć czym różni się wybetonowany parking pod kościołem od firmowego?

PanStrasznieZuy
z
infor.pl
dodany: 31.05.2026, 07:30:15
  • 224
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    kosciol
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 31.05.2026, 10:54:11 via Wykop
  • 17
@JanPustostan: No nie? Zeby jeszcze te podatki szly w 100% na poprawe retencji i zielen w miastach. A tak cyk, poprawiamy budzet i wydajemy kolejne pozwolenia budowlane na dowolna ilosc betonu.

574

Pozytywne skutki prohibicji. Mniej pijanych w SOR, mniej mandatów

Pozytywne skutki prohibicji. Mniej pijanych w SOR, mniej mandatów

I Straż Miejska, i lekarze zauważają pierwsze efekty nocnego ograniczenia sprzedaży alkoholu w Lublinie. W pierwszy weekend obowiązywania zakazu było mniej interwencji. Od piątku do niedzieli funkcjonariusze wypisali zaledwie sześć mandatów za spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

kapitan-serwatka
z
jawnylublin.pl
dodany: 27.05.2026, 20:16:57
  • 273
  • #
    lublin
  • #
    alkohol
  • #
    polska
  • #
    alkoholizm
  • #
    ciekawostki
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 28.05.2026, 09:42:12 via Wykop
  • -6
@Szalom: Bo w melinach masz nieoszukany a-----l ( ͡° ͜ʖ ͡°) bez ekstraktow z koncentratu ekstraktu.
Krupier
Krupier
21.05.2026, 17:38:55
  • 85
Kiedyś na tym portalu czytałem, że pojechanie gdzieś na wakacje i robienie sobie żarcia samemu to wiocha, obciach, wstyd i w ogóle nie po to się jedzie na urlop żeby gotować, ale ja jakoś tak mam w dupie takie opinie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S. Jak ktoś mi jeszcze raz powie, że polskie morze jest droższe niż zagranica to chyba pęknę tym razem nie z przejedzenia, a ze
Krupier - Kiedyś na tym portalu czytałem, że pojechanie gdzieś na wakacje i robienie ...

źródło: 1000006133

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 21.05.2026, 20:58:49 via Wykop
  • 0
@Krupier: Popieram. W miejscu wypoczynku lubie sobie coś usmażyć, na tłusto, doprawione że hoho. I nie chodzi, że tanio, tylko wymaksować przyjemność z gotowania, wąchania zapachów na głodniaka i szczytować konsumpcją. Zrobić to samemu i zaspokoić pierwotne instynkty myśliwego zapewniającego pożywienie. Jak jeszcze obudzisz rano zapachami rodzinę, to +100% satysfakcji z wypoczynku.
  • Odpowiedz

342

Nowa opłata dla właścicieli elektryków w USA: 130 USD rocznie na naprawę dróg

Nowa opłata dla właścicieli elektryków w USA: 130 USD rocznie na naprawę dróg

Nowe przepisy mają pomóc finansować naprawy dróg wraz ze spadkiem wpływów z podatku paliwowego. Początkowo opłata ma wynosić 130 dolarów dla właścicieli aut elektrycznych i 35 dolarów dla hybryd plug-in.

matixrr
z
reuters.com
dodany: 19.05.2026, 17:33:35
  • 155
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    usa
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 20.05.2026, 16:04:37 via Wykop
  • 1
@kudlaty1992: ETS2 - będziemy mieli podatek od CO2 w paliwach i opale, pewnie od 1 stycznia 2027.
Lowca90
Lowca90
Lowca90
17.05.2026, 06:06:05
  • 427
Rewitalizacja podłogi w starej kamienicy w centrum Warszawy.
Jakiś czas temu zakończyłem kilkuetapową realizacje.
Etap 1 poziomowanie i montaż legarów
2 włozenie wełny między legary, przykrycie folią i montaż płyt mpf (stabilniejsze niż osb do tego zabezpieczone ognio i grzynobójczo)
3. Montaż tafli parkietowych z litego białego jesionu i dębu
4. Cyklinowanie parkietu i zabezpieczenie go 3 wartwami twardego wosku.
Lowca90 - Rewitalizacja podłogi w starej kamienicy w centrum Warszawy.
Jakiś czas tem...

źródło: 1000012338

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 17.05.2026, 12:18:33 via Wykop
  • 0
@Lowca90: Elegancka robota. Krytyków uznaj za żartownisi lub zazdrosnych.
  • Odpowiedz

903

Producenci dronów nie mogą się doprosić o kontrakty z polską armią

Producenci dronów nie mogą się doprosić o kontrakty z polską armią

Możecie wykorzystać to, że u nas jest wojna i że nasz kraj stał się poligonem. Tu możecie testować swoje rozwiązania słyszą od ukraińskich dowódców polscy producenci dronów, którzy nie mogą doprosić się o kontrakty z polską armią

freedomseeker
z
onet.pl
dodany: 16.05.2026, 09:28:54
  • 146
  • #
    polska
  • #
    drony
  • #
    wojskopolskie
  • #
    ukraina
  • #
    armia
  • #
    informacje
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 16.05.2026, 13:36:02 via Wykop
  • 1
@Multiwitamina-_: Ci co kradną najgłośniej potępiają złodziejstwo.

235

Wielki sukces NASA. Przełamie magiczną barierę dźwięku na Marsie

Wielki sukces NASA. Przełamie magiczną barierę dźwięku na Marsie

NASA osiągnęła przełom, testując helikoptery, których wirniki w symulowanych warunkach marsjańskich przekroczyły prędkość dźwięku, zwiększając siłę nośną o 30%. Oznacza to, że przyszłe drony będą mogły wykonywać dłuższe i bardziej złożone loty po Czerwonej Planecie w poszukiwaniu śladów życia.

koral_koloru_koralowego
z
geekweek.interia.pl
dodany: 14.05.2026, 19:28:51
  • 56
  • #
    ciekawostki
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    astronomia
  • #
    nasa
  • #
    kosmos
  • #
    mars
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 15.05.2026, 15:54:47 via Wykop
  • 20
Ciekawa sprawa. W silnikach śmigłowych oraz odrzutowych pilnuje się przy projektowaniu, by końcówki nie przekraczały dźwięku. Gdyż wywołuje to mocne drgania na łopatkach i doprowadza z czasem do ich uszkodzenia zmęczeniowego lub nałożenie się fal i natychmiastowego zniszczenia. I tu gęstość atmosfery nie ma wiele do powiedzenia z punktu widzenia aeroelastyczności (czyli w uproszczeniu wytrzymałości mechanicznej).

No, ale nie mówię, że to niemożliwe. Może w przypadku krótkich misji i specjalnie zaprojektowanych łopatek,
  • 17
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 15.05.2026, 17:22:23 via Wykop
  • 0
@PawelDzierzega: Chodzi o to, ze jak przekraczamy lokalnie mach 1, to wystepuja drgania przez niestabilna fale naddzwiekowa i gestosc czy cisnienie to marginalne wplywowe.

@Adicts: to moze warto sie poznac? Nawet stopy tytanu, ktory jest bardzo odporny na zmeczenie i udarna prace, dlugo nie wytrzymuje.

@zbyszek_75: Jak wyzej. Przeciez jak takim prostym trikiem mozna zwiekszyc ciag o 30%, to przeciez wojskowe silniki bylyby projektowane na takie
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 15.05.2026, 18:33:39 via Wykop
  • 0
@Poludnik20: To przedstawisz mi technologię produkcji takich materiałów, czy będziesz używał w przepychankach słownych argumenty z produkcji butów?

Bo tu widzę, że nie zdajesz sobie sprawy, jakie siły występują na granicy płata między prędkością naddźwiękową, a pod. To jakbyś uderzał raz z jednej, a raz z drugiej strony nie młotem, a kowadłem. Żaden magiczny kompozyt węglowy nie wytrzyma tego, stopy aluminium też skreślone w samych założeniach. Tylko niektóre stopy tytanu
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 15.05.2026, 18:46:00 via Wykop
  • 0
@OraclePL: Nie ziomuś. To nie działą tak, że jak mamy 100x mniejszą gęstość to nagle wszystko jest 100x bardziej wytrzymalsze. Po pierwsze 100x mniejsza gęstość to 100x mniejsza siła nośna. Aby to zrównoważyć używamy większej powierzchni, lub prędkości, by uzyskać taką samą siłę nośną. Ale jak przekroczymy prędkość dźwięku, to przy tych samych siłach mamy te same obciążenia mechaniczne. Tak w ogólnym uproszczeniu - bo przy mniejszej gęstości dochodzą jeszcze
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 15.05.2026, 19:20:18 via Wykop
  • 0
@Poludnik20: To nie opowiadaj historii i przedstaw mi jakiś raport, projekt, cokolwiek z materiałoznastwa w dziedzinie lotnictwa i przekraczania prędkości naddźwiękowych tylko na części płata. Bo jak nie masz wiedzy nawet z tych pożółkłych kartek to nie masz też i z białych. Po prostu gdakasz populizmy o postępie.
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 15.05.2026, 19:42:24 via Wykop
  • 3
@Poludnik20: No na pewno masz większe kompetencje niż ja. W końcu nie potrafisz nawet czytać darmowych raportów sprzed 50 lat.
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 15.05.2026, 20:18:04 via Wykop
  • 0
@Poludnik20: Tłoka to ty jarałeś przed rozmową ze mną.

304

Szef będzie musiał uważać na twój poziom stresu i samopoczucie w pracy. PIP szyk

Szef będzie musiał uważać na twój poziom stresu i samopoczucie w pracy. PIP szyk

Państwowa Inspekcja Pracy chciałaby, by pracodawcy musieli brać pod uwagę nie tylko fizyczne zagrożenia w miejscu pracy,

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 15.05.2026, 05:19:45
  • 98
  • #
    praca
  • #
    pip
  • #
    bhp
  • #
    stres
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 15.05.2026, 16:24:34 via Wykop
  • 3
@NocnyAtakPterodaktyla: Historia z bylej firmy: kupili maszyny i rozpoczeli uzytkowanie bez nadzoru serwisantow, swiadomi, ze traca przez to gwarancje. Szybko maszyny zaczely sie psuc w rozny sposob. Na jednym ze spotkan uslyszelismy jako szeregowcy, ze to nasza wina, ze np jakies mocowanie silnika jest za slabe i pęka. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Że kaza uzywac na 130% zalecanej predkosci tez wina szeregowca. Darmowe nadgodziny przez przestoj

322

OnlyFansowa gwiazda przyznała się do uduszenia klienta podczas kręcenia filmu

Pokaż treści 18+

OnlyFansowa gwiazda przyznała się do uduszenia klienta podczas kręcenia filmu

W Kalifornii 32-letnia twórczyni OnlyFans przyznała się do nieumyślnego zabójstwa. Facet chciał ostrej zabawy z workiem na głowie, a ona filmowała dalej, robiąc swoje obok trupa. Typ się udusił. Sprawa z Escondido ciągnie się od miesięcy, teraz będzie wyrok.

Niewidzialny_fetyszysta_na_rowerze
z
nypost.com
dodany: 14.05.2026, 18:44:59
  • 101
  • #
    seks
  • #
    onlyfans
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    redpill
  • #
    zabojstwo
  • #
    kryminalne
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 15.05.2026, 15:43:21 via Wykop
  • 2
@JackSnuff: W samym tylko USA kilkaset osób rocznie ginie przez podduszanie podczas seksu lub masturbacji. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dla porównania w Polsce w wypadkach drogowych ginie 1650-1800.

395

Ośmiogodzinna zmiana robota w sortowni paczek

Ośmiogodzinna zmiana robota w sortowni paczek

Przyszłość jest dzisiaj.

armandosek83
z
youtube.com
dodany: 13.05.2026, 22:09:29
  • 213
  • #
    figure
  • #
    robot
  • #
    si
  • #
    koniecswuata
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 14.05.2026, 17:59:33 via Wykop
  • 9
@kukurydzapomidor: Od kiedy wynaleziono maszyny parowe, to grzocono, że maszyny zastąpią człowieka (poszukaj gazet z 1850+ roku).

I oczywiście, jak przyjrzymy się ile ludzi pracowało w manufakturach, a ile we współczesnym przemyśle w przeliczeniu na kg produktu, to potrzeba mniej ludzi. Tylko jest - moim zdaniem - pewna granica, na której nie potrzebujesz takiego robota od wszystkiego. Lecz zestawu prostych maszyn plus obsługujących je ludzi.

Taki ciekawy i prosty przykład,
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 14.05.2026, 20:04:34 via Wykop
  • 1
@kukurydzapomidor: Ludzi i produktu. Jak mamy np różne wymiary przesyłek i sposób zapakowania, to wpierw muszą być odpowiednie sortowniki i odpowiednie linie do gabarytów i wagi. Można ograniczyć ilość ludzi obsługujacych, lecz w pewnym momencie zwiększa się ilość naprawiających, bo mamy do czynienia z tysiącami łożysk, siłowników i elektrozaworów. Jak w jakiejś firmie słyszę, że jest tylko 6 ,,roboli'' z utrzymania ruchu, to już wiem, że albo to bardzo mały
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 14.05.2026, 20:29:27 via Wykop
  • 1
@Barthlomez: I zależy w jakim segmencie. Taki samochód może sam siebie wyprodukować czy przeprowadzić podstawowy serwis. Ale już jego naprawa musiałaby być turbo-przystosowana do robotyzacji.

1053

Prawie wszystkie roślinne zamienniki mięsa zawierały toksyny

Prawie wszystkie roślinne zamienniki mięsa zawierały toksyny

Najnowsze doniesienia naukowe rzucają nowe światło na skład popularnych "zamienników". Jak wynika z najnowszych analiz, niemal każda roślinna alternatywa dla mięsa kryje w sobie pasażerów na gapę - mykotoksyny.

VoxClamantisInDeserto
z
strefabiznesu.pl
dodany: 14.05.2026, 19:43:14
  • 121
  • #
    weganizm
  • #
    jedzenie
  • #
    zywnosc
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    wydarzenia
KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 14.05.2026, 20:25:01 via Wykop
  • 0
. O mykotoksynie nic nie wiem w sumie.


@FOTEL: Rakotwórcza, przeciąża wątrobę i nerki, wpływa na florę bakteryjną jelit i odporność.

Poruszyłeś ciekawy temat, bo azotany są rakotwórcze, ale jednocześnie ,,konserwują'' florę bakteryjną jelit. Instynkt przetrwania podpowiada, że lepiej jeść niezepsutą żywność bez pleśni. Lecz co jest mniej szkodliwe w perspektywie czasu? Hmm. Dobre pytanie.
trebeter
trebeter
13.05.2026, 13:29:56
  • 1043
#trzecieoko serio?
trebeter - #trzecieoko serio?
  • 209
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KtosKtoSamNieWiesz
KtosKtoSamNieWiesz 13.05.2026, 21:21:28 via Wykop
  • 1
skąd sie oni biorą?


@trebeter: To te miliony przejechanych km doświadczenia.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 16.01.2014

    Komentator
  • VIP
    od 11.07.2014

    VIP
  • Rocznica
    od 07.02.2026

    Rocznica
  • Ekspert
    od 30.01.2013

    Ekspert
  • Mikroblogger
    od 04.03.2016

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 12.08.2015

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking