Wpis z mikrobloga

#!$%@? mać allegro. Po co to całe udawanie, że "jesteśmy przeciwni podróbkom i piratom, wystarczy zgłosić" jak to praktycznie nie ma pokrycia w rzeczywistości? Bez sensu się człowiek męczy i zgłasza.

Przeanalizujmy:
- typ ma wystawione tylko piraty jako nowy produkt - kilkanaście ofert;
- nigdzie nie ma info, że to piraty, nawet nie używa tego rakowego słowa "reprodukcja";
- są nieźle wykonane bo po fotce na pierwszy rzut oka nie widać, że to pirat, więc można się łatwo nabrać;
- zgłosiłem mu kilka aukcji z dokładnym opisem dlaczego to są nieoryginalne produkty, że sprzedawca doskonale sobie zdaje sprawę, że to podróbki i jak zwykle nic z tym nie zrobiliście, biznes się kręci w najlepsze;

Ej @allegro_pl - do dupy z tym waszym formularzem i polityką zgłaszania nieoryginalnych produktów. Prawda jest taka, że zgłosiłem już z kilkadziesiąt akcji przez ostatnie lata i jedyne przypadki kiedy faktycznie coś działaliście to jak się wam wrzucało to na social mediach. Fajna ta wasza polityka firmy.

#allegro #nintendo #gry #retrogaming #gba #gbc #gameboyadvance
Kryspin013 - #!$%@? mać allegro. Po co to całe udawanie, że "jesteśmy przeciwni podró...

źródło: comment_1636195783lNAVejTQJBTt4GWju7jnF8.jpg

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

to są legalne windowsy. Były wyroki sądów w UE że jest to całkowicie legalne. Microsoft nie może sobie od tak zakazać odsprzedawania takich kluczy, pomimo że się bardzo starał. Jest to jak najbardziej legalne i można mieć windows 10 pro za 10zł


@szlovak: To jest taki mit, że japierdziele. Jak się wgryziesz w temat to jest nieprawda. Aż mi się nie chce tego opisywać całego. Mogę ci jutro tu wkleić bardzo długi artykuł w temacie.

W skrócie tak taki windows były legalny gdybyś:
- dostał oryginalny nośnik na którym wcześniej był
  • Odpowiedz
To jest ciekawe że allegro ma w dupie podróbki i ich strona bez problemu działa a gdy jakaś strona że streamami, filmami się pojawią to zaraz znika i wielkie kary xD
Czym oni się od siebie różnią?
  • Odpowiedz
@Kryspin013: nie siej ściemy, i nikt nie musi nigdzie chodzić i się z niczego tłumaczyć , ani nikt nie musi mieć od dawna nośnika do takiego windowsa do którego nigdy nawet nie było fizycznie nośnika. Jak chcesz żeby był nośnik jak go nie było ?? No jak ?? Po prostu cały ten twór OEM został obalony. Tzn jedyna różnica jest taka że przy OEM musisz dzwonić do Microsoftu jak chcesz
  • Odpowiedz
@Kryspin013: jeszcze za czasów kiedy ich kanał na YT raczkował sporo ludzi siedziało na forum. Za każdym razem kiedy ktoś wspomniał coś o piratach, romach itd to archon dostawał „piany” i banował ludzi lub wchodził w dyskusje. Był jakiś wątek na temat ogólnego piracenia romow. Oczywiście sie Arkadiusz dosyć mocno zaangażował. Zapytałem go czy w sytuacji gdzie kupuje maszynkę z nielegalnym/spiraconymi romami i(i doskonale o tym wie) + dostaje kasę
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Osobiście ostatnio szukałem oryginalnego paa o ps3. Kupiłem z 5 (tych droższych oznaczonych jako oem). Niestety ani jeden oryginalny nie był. Przeprosił tylko jeden sprzedawca i przyznał że sam nie był świadomy. Reszta rżnęła głupa
  • Odpowiedz
jeszcze za czasów kiedy ich kanał na YT raczkował sporo ludzi siedziało na forum. Za każdym razem kiedy ktoś wspomniał coś o piratach, romach itd to archon dostawał „piany” i banował ludzi lub wchodził w dyskusje. Był jakiś wątek na temat ogólnego piracenia romow. Oczywiście sie Arkadiusz dosyć mocno zaangażował. Zapytałem go czy w sytuacji gdzie kupuje maszynkę z nielegalnym/spiraconymi romami i(i doskonale o tym wie) + dostaje kasę z YT za zrobienie o tym materiału to pośrednio nie zarabia na piractwie i jest to też „niemoralne”. Odpowiedział mi, że to jego dziennikarski obowiązek…


@makaronzjajkiem: Dobra, bo spodziewałem się takiego argumentu. Raczej w kwestii archona nic się nie zmieniło co do piratów tzn "pirać sobie jak chcesz ale może nie wykorzystuj do tego mojego forum by zachęcać innych".

Dla mnie też to nie jest czarnobiała sytuacja. On robi recki tych sprzętów by np wskazać czy jakaś konsola ma piraty co dla jednego będzie wadą a dla innego zaletą. I np przez to, że wskazał, że w takiej konsolce GB Boy są piraty to ja z automatu jestem mniej nią zainteresowany. Po za tym sporą część tych kompilacji na pirackich konsolkach archon u siebie ma fizycznie jako oryginalne nośniki, więc trochę o jakiej hipokryzji tu
  • Odpowiedz
Po za tym sporą część tych kompilacji na pirackich konsolkach archon u siebie ma fizycznie jako oryginalne nośniki, więc trochę o jakiej hipokryzji tu dyskutujemy?


@Kryspin013: ale nie ma wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°). Hipokryzja jest latanie za ludzmi na forum i banowanie ich za wspomnienie o romach, gdzie samemu się wybił na filmie z piracka konsolą (gdzie wiedział, ze są tam same piraty). I wiem,
  • Odpowiedz
@makaronzjajkiem: Jak dla mnie to fikoły robisz. Forum nie należało do niego a do całej redakcji. A po za tym jak wspomniałem wyżej te dwie rzeczy się nie gryzą ze sobą. On nie kupił tych piratów żeby w nie grać. On je kupił, żeby zrobić recenzję sprzętu. Zwróć uwagę, że nie kupuje nośników z portami typu kartridże tylko kupił konsolę np gb boya czy famicomy, do których wkładasz też własne
  • Odpowiedz
@Kryspin013: tak, tak, bzdury na razie Ty piszesz kolego. Wysyłasz parę linków niezwiązanych z tematem, jakiś artykuł, który znowu nie zaprzecza temu co napisałem. Obecnie Windowsy nawet nie mają naklejek i co na ten fakt powiesz? Dowodem są paragony i faktury jeśli ci taka firma wystawi i jeśli posiadała te licencje legalnie, a nie ukradła np. to masz legalny Windows. Artykuł co przytoczyłeś jest pisany pod tezę, że windows ma
  • Odpowiedz
Wysyłasz parę linków niezwiązanych z tematem,


Wtf, napisałeś że nikt nie musi nigdzie chodzić. To ci wysłałem kilka przykładów, że wykopki łaziły na komendę a ty robisz fikoła, że niezwiązane z tematem.

jakiś artykuł, który znowu nie zaprzecza temu co napisałem


Mam
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Też mam wrażenie żę nie rozumiesz niczego, łącznie z tym co piszesz i czytasz. Myślisz, że im więcej napiszesz to będziesz miał rację? Myślisz, że to co wymyśli microsoft to wykładnia obowiązującego prawa w Polsce i innych krajach? Takie firmy jak MS chciałyby tak, żeby wszyscy akceptowali ich wysrywy prawne i grzecznie kupowali licencje na pęczki i nawet się nie zastanawiali. Prawda jest taka że tak najzwyklej w świecie
  • Odpowiedz
Prawda jest taka że tak najzwyklej w świecie nie jest i że prawa można jednak odsprzedawać i nic microsoftowi do tego


@szlovak: typie, nigdzie nie napisałem, że nie wolno odsprzedawać. W felietonie masz info na jakich zasadach według wyroków unii to się powinno odbywać by było legalne. Ty jednak dalej ciągniesz dyskusję sam ze sobą. Ja o zupie, ty o dupie xD
  • Odpowiedz