Wpis z mikrobloga

Bo dla polaka sie liczy żeby rachunki za wode i gaz zaplacić i co lepszego do ryja włożyć. Nie mi osądzać czy ten naród najpierw sie upodlił a potem dziadział i zbiedniał czy to bieda tak go upodliła mentalnie
@hans211: Nie wiesz o tych ludziach, tak zakładasz, bo to waliduje twoją pozycję. A swoją drogą to jeżeli ktoś nie ma wystarczająco czasu, bądź zdolności, aby samemu czytać źródła, to nie ma nic złego w tym, aby zaufał ekspertom w tym temacie, zamiast kwestionować wszystko dla zasady, mimo własnej niewiedzy. To wszelacy piewcy antynauki i chłopskiego rozumu popełniają błąd, gdy wybierają kwestionować naukę, a jednocześnie nie wysilają się aby tę wiedzę
Od lat czytam że zagranico konie wyścigowe leczą komórkami macierzystymi i że są kuracje pomagające regenerować zebine. szliwo czy panewki stawowe. Tymczasem połowa mojej rodziny zapierdziela z amalgamantem w pysku, druga połowa do ortopedy czeka 3 miesiace+ i dostaje co najwyżej maść z narysowanym koniem XDD. Z czasem człowiek przestaje sie interesować nowinkami bo wie że one i tak nie dotrą do tego chlewu albo bedą tylko dla wybranców.
@lewoprawo: Mieszkam w Irlandii od 15 lat i to pierwszy kraj w którym widzę w praktyce ludzi którzy nie potrafią za bardzo pisać a z czytaniem mają spore problemy. I nie mówię o imigrantach, a rdzennych mieszkańcach. Niektórzy są bardzo mili, przyjaźni - ale to nie umniejsza skandalicznego poziomu wykształcenia. Na liście występują na samej górze. Dlatego podchodziłbym z rezerwą do tych danych, bo jak ci menel powie, że się interesuje
@trzezwy: nie dziwie sie ze nie rozumiesz o co biega, jak to typowy przeżuwacz, sklep, robota, tv, ew. bachory, repeat, trumna. horyzont myślowy poza to nie wykracza. czy ktoś taki w ogóle jest świadomy?
NIKT, NIGDY nie zapytał mnie w ŻADNEJ sondzie, wywiadzie, rozmowie o żaden aspekt życia. A codziennie milion rankingów, wykresów, jakie to mam zdanie jako Polak :D

@Timoteii: Pomyśl, ile razy rzuciłeś słuchawką, bo znowu jakaś ankieterka dzwoniła ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo odrzuciłeś przychodzące połączenie z nieznanego numeru.
@lewoprawo: bo myślą jak związać koniec z końcem? W biedniejszych krajach pkt widzenia jest troszkę inny niż na zachodzie, nie uważasz? Tu się liczy praca, przetrwanie, spłata zadłużenia itd. Horyzonty raczej wąskie. Tak myślę, ot obserwacja.