Wpis z mikrobloga

@lewoprawo: Przynajmniej jesteśmy szczerzy. Tak naprawdę to ten procent jest znacznie większy i to we wszystkich krajach. Z tych, co deklarowali zainteresowanie, jakby mieli podać, co dokładnie ich zainteresowało w ostatnim roku z odkryć, to mieli by problem by odpowiedzieć. Większość ludzi odkrycia naukowe ma gdzieś.
@wonsz337: z czytelnictwem może nie ma tragedii na tle Europy jak się przegląda statystyki. Problem jest z jakością tego co czytamy. Jak się zobaczy na top 10 Empiku to człowieka mdli. Same wyrzygi celebrytów.
@Jossarian:

Dodatkowo można sobie robić kwerendy po Arxiv czy Biorxiv. Dodatkowo obserwuję kilku naukowców na ResearchGate przykładowo taki Martin Tajmar albo kolegów z naszego korporacyjnego działu research.


To brzmi jak czynność bardzo nudna i wymuszona. Dla popularyzacji nauki nieironicznie najlepiej jakieś YouTube zaproponować.
@lewoprawo: to jest tak przykre, że aż boli.

Jakbym widział różnice między połowami mojej rodziny: ta ze wsi i ta z miasta: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rodzina od strony mojego taty, to ludzie, którzy mieszkają w Warszawie (wujek poszedł tam na studia w latach '70)
Druga strona od mojej mamy, to ludzie mieszkający na wiosce skąd pochodzi moja mama, generalnie można powiedzieć jest to Pierdziszewo Dolne.

Ja
To brzmi jak czynność bardzo nudna i wymuszona. Dla popularyzacji nauki nieironicznie najlepiej jakieś YouTube zaproponować.


@Manah: Przy przeszukiwaniu Arxiv/Biorxiv trzeba umieć zadać odpowiednie pytanie, czyli np. z wykorzystaniem fachowego słownictwa. Potem można znajdywać kolejne wartościowe artykuły wykorzystując podane przez autorów publikacji źródła/cytaty.