Wpis z mikrobloga

@Hylfnur: nie jestem na jakiejś krucjacie żeby cię za wszelką cenę przekonać, ale takie są po prostu fakty. Ja akurat pracuję faktycznie dla USA, ale znam takich co pracują zdalnie dla firm europejskich i zarabiają powyżej 30k czysto na froncie.

Nie wiem, może nie nadążasz za rozwojem webdevu, ale to już dawno nie jest klepanie tabelek w htmlu, od czasu wspólczesnych frameworków/component libraries i es6 i dalej to przede wszystkim całkowicie
Pomijam już ile on się nawojował z górą, żeby pozałatwiać rzeczy, które chcieliśmy.


@Yahoo_: Bo scrum master to jest tak na prawdę sługa zespołu i tak go trzeba traktować, a nie jak kierownika. Jak scrum master nie chce napisać za ciebie maila i czegoś ci załatwić to jest zwykły pozer, a nie scrum master. Z jakiegoś powodu większość programistów tego nie ogarnia ¯\_(ツ)_/¯
Jak progress - przez takie pytania, lub wcinanie się w rozmowy techniczne, i inne tego typu debilizmy, wszyscy devopsi mieli spine w robocie bo SM, wpieprzal się w robotę. Wiec postawili się okoniem i wiecie co?

@zarev: tak wiem, frontendowcy zarabiają więcej niż full stacki i jest to najlepiej płatna profesja w tym grajdołku, gdzie nie spojrzysz wołają o frontendowca i dają na fakturze 500, 600, 700 a nawet 800 eur, dziękuję pan frontendowiec za bułki, sery, świeże wędliny, no nie mam pytań
@Leniwiec1: tak, więcej, ale nie za frontend
@jaca_66: uwielbiam czytać komentarze pod takimi memami. Cisna tych SM, managerów itd. #!$%@? że zarobki w sumie podobne wiadomo, zależy od doświadczenia. To prawda że znaleźć ogarniętego SM który jest dla zespołu a nie dla góry to duża sztuka, dlatego zapewne tyle płacą tym dobrym
SM nie jest skrybą od pisania maili za programistów


@snx: Oczywiście że jest. Przecież to rola SMa zeby dać programistom wszystkie narzędzia do pracy. Programiści piszą maile o rzeczach o których mają wiedzę, czyli o technikaliach. Rzeczy typu załatwienie dostępów do serwerów, hasła które wygasły, licencje i narzędzia, to jest rola SMa.

W 'normalnej' pracy, np. urzędzie, to ty latasz i sobie sam załatwiasz, a w IT masz od tego SMa.
@zarev: no przecież mówię że mnie przekonaliście, teraz nawet 1000 usd/d, no fajne te przeciętne stawki, wiecie łatwiej byłoby wam znaleźć ludzi gdybyście te oferty puszczali w świat a nie trzymali tylko do swojej wiadomości
@zarev: no tak, 99% do tego nie dojdzie więc jak to się ma do oskarków po dziennikarstwie i zmieniania kolorków we froncie od czego się wszystko zaczęło ( ͡° ͜ʖ ͡°) wywaliliście jakiś topowe stawki które i tak są niższe niż topowe stawki innych specjalizacji i to ma być argument że za frontend to płacą sowicie kiedy sam przyznajesz że 99% do tego nigdy nie dojdzie
w
@zarev: stawki rynkowe znam natomiast nie wiem gdzie kogo wyzywam

wiadomo że source jak jakiś wykopek sobie napisał że dostaje 1200 usd to czyni to weryfikowalną stawką rynkową, industry standard i peer benchmarking

ja mam np takiego kolegę co lubi #!$%@?ć, często później powtarza te same historie jak to np. w zakręt wchodził i cisnął 2 paki, no a potem za każdym razem iteracyjnie zwiększa się prędkość w tych opowieściach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W gamedevie od zarania dziejów byli producenci zanim ta moda na agile i scrum nastała. Ich zadaniem było dbać o to by proces szedł płynnie i zeby nikt na nic nie czekał. Producent mial być jak olej pomiędzy trybami i napewno nie bylo to decyzyjne stanowisko.
Teraz ich role przejeli scrumm masterzy i jeśli przegrywy klepacze kodu daja sie pomiatac przez SMa to ja nie mam pytań :D On jest dla was