Wpis z mikrobloga

@zarev: tak wiem, frontendowcy zarabiają więcej niż full stacki i jest to najlepiej płatna profesja w tym grajdołku, gdzie nie spojrzysz wołają o frontendowca i dają na fakturze 500, 600, 700 a nawet 800 eur, dziękuję pan frontendowiec za bułki, sery, świeże wędliny, no nie mam pytań
@Leniwiec1: tak, więcej, ale nie za frontend
@jaca_66: uwielbiam czytać komentarze pod takimi memami. Cisna tych SM, managerów itd. #!$%@? że zarobki w sumie podobne wiadomo, zależy od doświadczenia. To prawda że znaleźć ogarniętego SM który jest dla zespołu a nie dla góry to duża sztuka, dlatego zapewne tyle płacą tym dobrym
SM nie jest skrybą od pisania maili za programistów


@snx: Oczywiście że jest. Przecież to rola SMa zeby dać programistom wszystkie narzędzia do pracy. Programiści piszą maile o rzeczach o których mają wiedzę, czyli o technikaliach. Rzeczy typu załatwienie dostępów do serwerów, hasła które wygasły, licencje i narzędzia, to jest rola SMa.

W 'normalnej' pracy, np. urzędzie, to ty latasz i sobie sam załatwiasz, a w IT masz od tego SMa.
@zarev: no przecież mówię że mnie przekonaliście, teraz nawet 1000 usd/d, no fajne te przeciętne stawki, wiecie łatwiej byłoby wam znaleźć ludzi gdybyście te oferty puszczali w świat a nie trzymali tylko do swojej wiadomości
@zarev: no tak, 99% do tego nie dojdzie więc jak to się ma do oskarków po dziennikarstwie i zmieniania kolorków we froncie od czego się wszystko zaczęło ( ͡° ͜ʖ ͡°) wywaliliście jakiś topowe stawki które i tak są niższe niż topowe stawki innych specjalizacji i to ma być argument że za frontend to płacą sowicie kiedy sam przyznajesz że 99% do tego nigdy nie dojdzie
w
@zarev: stawki rynkowe znam natomiast nie wiem gdzie kogo wyzywam

wiadomo że source jak jakiś wykopek sobie napisał że dostaje 1200 usd to czyni to weryfikowalną stawką rynkową, industry standard i peer benchmarking

ja mam np takiego kolegę co lubi #!$%@?ć, często później powtarza te same historie jak to np. w zakręt wchodził i cisnął 2 paki, no a potem za każdym razem iteracyjnie zwiększa się prędkość w tych opowieściach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W gamedevie od zarania dziejów byli producenci zanim ta moda na agile i scrum nastała. Ich zadaniem było dbać o to by proces szedł płynnie i zeby nikt na nic nie czekał. Producent mial być jak olej pomiędzy trybami i napewno nie bylo to decyzyjne stanowisko.
Teraz ich role przejeli scrumm masterzy i jeśli przegrywy klepacze kodu daja sie pomiatac przez SMa to ja nie mam pytań :D On jest dla was