Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 773
Od maja 2022 r. Inteligentny Asystent Prędkości (ISA) i „czarna skrzynka” będą obowiązkowym wyposażaniem każdego nowego auta homologowanego na terenie UE. ISA określać będzie dozwoloną prędkość na podstawie parametrów GPS.
W momencie przekroczenia prędkości nawet o 1 km/h system zacznie ograniczać moc silnika oraz informować kierowcę sygnałem dźwiękowym o przekroczeniu prędkości. Urządzenie będzie można wyłączyć przy każdym uruchomieniu pojazdu, ale pojawiły się już propozycje zniechęcające do takiego zachowania. Jedną z nich jest ograniczenie lub odmowa wypłaty odszkodowania dla sprawcy wypadku, w przypadku kiedy kierowca wyłączył system przed podróżą. Ubezpieczyciele mogliby także udzielać rabatu na zawarcie polisy kierowcom korzystającym z aktywnego systemu.

#ciekawostki #motoryzacja
Pobierz
źródło: comment_1635063931yYQaLrTApD3t8jjsvAEBO4.jpg
  • 264
@Caracas: Ciekawe jak oni sobie wyobrażaja chociażby wyprzedzanie z tym gównem xd


@Dinek30: Przecież to nie odetnie mocy od razu, tylko dostaniesz komunikat dźwiękowy o przekroczeniu prędkości. Super furtka dla ubezpieczalni, żeby nie wypłacać odszkodowań
a jeśli ktoś jedzie 100 i podczas wyprzedzania będę zmuszony zwiększyć przędkość aby nie doprowadzić do czołówki?


@notoide: Będziesz najwyżej "zmuszony" do zmiany prędkości. Przyhamowanie i wrócenie na prawy pas jest nawet lepsze, bo w razie czołówki będziesz miał mniejszą prędkość.
Szkoda, że tej metody nie stosują setki kierowców z filmów na Stop Chamie.
@ironman49: mam auto od niedawna z systemem czytania znaków i jak piszesz- ogólnie spisuje się dobrze...ale bywają babole kosmiczne, typu zaniżanie dostępnej prędkości z dupy: raz na a1 przez fragment mi pokazywał 50 limit xD
jeśli znak nie jest zasłonięty to o dziwo takie systemy działa w miarę dobrze jeśli mówimy o odczycie informacji


@ironman49: no tak średnio. Wystarczy że jest droga równoległa (np. osiedlowa) i taki system już sczytuje znaki z niej, a nie drogi po której jedziesz. Problemów i edge-casow jest więcej.

Nie wiem jakie masz auto, może w twoim to działa skuteczniej ale znaki drogowe to nadal zbyt nieformalne i niestabilne środowisko żeby