Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 773
Od maja 2022 r. Inteligentny Asystent Prędkości (ISA) i „czarna skrzynka” będą obowiązkowym wyposażaniem każdego nowego auta homologowanego na terenie UE. ISA określać będzie dozwoloną prędkość na podstawie parametrów GPS.
W momencie przekroczenia prędkości nawet o 1 km/h system zacznie ograniczać moc silnika oraz informować kierowcę sygnałem dźwiękowym o przekroczeniu prędkości. Urządzenie będzie można wyłączyć przy każdym uruchomieniu pojazdu, ale pojawiły się już propozycje zniechęcające do takiego zachowania. Jedną z nich jest ograniczenie lub odmowa wypłaty odszkodowania dla sprawcy wypadku, w przypadku kiedy kierowca wyłączył system przed podróżą. Ubezpieczyciele mogliby także udzielać rabatu na zawarcie polisy kierowcom korzystającym z aktywnego systemu.

#ciekawostki #motoryzacja
Caracas - Od maja 2022 r. Inteligentny Asystent Prędkości (ISA) i „czarna skrzynka” b...

źródło: comment_1635063931yYQaLrTApD3t8jjsvAEBO4.jpg

Pobierz
  • 264
@Caracas: Wygląda na to, że trzeba auto bez takich bajerów trzymać, bo pewnie wzrośnie na wartości :D

To jest jakiś ogólny ruch faktycznie, coraz więcej miast z ograniczeniami do 30km/h, żeby obrzydzić jazdę samochodem całkowicie. Do całego chaosu dodać jeszcze elektryczne samochody, które spowodują nic innego, jak paraliż energetyczny w Europie, przecież już to widać po cenach energii, a na razie elektryki to mały %. Wszystko #!$%@?, tyle pożytku z tej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 63
@Caracas: Wygląda na to, że trzeba auto bez takich bajerów trzymać, bo pewnie wzrośnie na wartości :D


To jest jakiś ogólny ruch faktycznie, coraz więcej miast z ograniczeniami do 30km/h, żeby obrzydzić jazdę samochodem całkowicie. Do całego chaosu dodać jeszcze elektryczne samochody, które spowodują nic innego, jak paraliż energetyczny w Europie, przecież już to widać po cenach energii, a na razie elektryki to mały %. Wszystko #!$%@?, tyle pożytku z tej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Caracas ciekawe jak będzie wylapywalo gdzie jaką prędkość obowiązuje, w sensie z jaką skutecznością

@AbadzabayY:

Mam w Renault zalążek takiego systemu. Gdy wyłączę nawet rozpoznawanie znaków drogowych system i tak wieńczy jadę szybciej. Działa w 99.99%. Daje sygnał dźwiękowy przy przekroczeniu prędkości o więcej niż 3 km/h. Idzie to wyłączyć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ironman49: pisałem wyżej.

Mam w Renault zalążek takiego systemu. Gdy wyłączę nawet rozpoznawanie znaków drogowych system i tak wieńczy jadę szybciej. Działa w 99.99%. Daje sygnał dźwiękowy przy przekroczeniu prędkości o więcej niż 3 km/h. Idzie to wyłączyć