Wpis z mikrobloga

Rekrutacja, CV itp.

Masa ludzi narzeka, że wysyła setki CV, nikt nie oddzwania, nie ma pracy w Polsce, nikt nie płaci normalnych pieniędzy.||

Ale czego ci ludzie oczekują, skoro oni nawet nie potrafią postarać się o pracę. Wrzuciłem ostatnio ogłoszenie o pracę na lokalny portal, praca w sprzedaży (żadne wciskanie, dobra kasa, praca w biurze).

Dostałem około 200 CV. Z tego:
70% w mailu nic nie napisało, tylko wrzuciło załącznik i wysłało
20% napisało "w zał. CV" "szukam ptacy, oj tel" (pisownia oryginalna)
90% cv jest niechlujnych, zrobionych byle jak, z zdjeciem ala selfi, i do tego mailem typu "kfiatuszek69@serduszko.com"

Do tego CV wysyłane w formie zdjęcia z telefonu!

10% napisało coś o sobie z sensem i wysłało w miarę przyzwoite CV. Nie mówię już o treści co tam jest, ale że chociaż wyglądało........

Jak można oczekiwać pracy biurowej, skoro samemu nie potrafi się wysłać ludzkiego maila i stworzyć przyzwoicie wyglądającego swojego CV ? Jak taka osoba potem wyślę klientowi ofertę czy będzie odpowiadać na pytania klientów ?

#praca #rekrutujzwykopem #rekrutacja
  • 65
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@MaddoxX1911: nie no myślę, że wystarczyło by napisać dwa zdania o sobie i chociaż się wysilić i napisać dlaczego to on jest odpowiednią osobą na to stanowisko. Taki mini list motywacyjny. Ja tak ostatnio wysłałem CV, napisałem w mailu kilka zdań o sobie, dlaczego to ja powinienem pracować na tym stanowisku, napisałem, że liczę na pozytywne rozpatrzenie mojej aplikacji i się podpisałem wraz z numerem telefonu. Po dwóch godzinach gość oddzwonił
@Krzysztof53647: Niby tak, ale z drugiej strony ci ktorzy poswieca 5 minut wiecej maja 10x wieksze szanse na dostanie pracy. Nigdy sie wybitnie nie wysilalem przy wysylaniu CV ale chociaz takie #!$%@? minimum typu pare zdan w mailu o sobie pisalem. Moze dlatego z 8 firm do ktorych aplikowalem 6 mnie przyjelo w mojej karierze zawodowej. Bo chcialem akurat u nich pracowac a nie byle na bulki i wynajem bylo, bez
@userrrr: Powiem Ci, że masz rację. Jak zmieniałem pracę na branżę, z którą wcześniej totalnie nie byłem z tym związany, to moje pierwsze podejście do wysyłania CV (CV takie z dupy) było właśnie takie trochę niechlujne (a powysyłam i zobaczymy co się stanie) i odzew był totalnie zerowy.
Trochę sobie poczytałem o rekrutacji, przyłożyłem się do samego CV, zrobiłem je po prostu ciekawsze, bardziej pomysłowe i staranne. Odzew był może nie
@userrrr: niestety zgodzę się z tobą, że masa CV jest tak niechlujnie napisana, że nie wiem jak ludzie dostają prace. Sprawdzałam CV kilku znajomym osobom i byłam w szoku, że ludzie, którzy pokończyli studia nie są w stanie poprawnie sformatować tekstu, dodają jakieś kropki, albo przecinki w losowych miejscach, często zdarzały się literówki itd. Niestety chyba pracowników brakuje i po prostu bierze się każdego ;)
To wy tu halo robicie o napisanie glupiego "dzien dobry, przesylam swoje cv w zalaczniku, pozdrawiam"? Ja myslalem, ze tu list motywacyjny czy inne cudo w temacie jest, przeciez nawet jak nikt tego nie napisze to albo bierzesz co daja albo nie masz pracownika jako pracodawca. Co za roznica co napisze, cv ma sie zgadzac i potem bierzesz na rozmowe o prace wybranych i mozesz oceniac czy sie nadaja.