Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna
-"nie szkoda Ci brac l4?"
-"przeciez wtedy płacą tylko 80%"
-"jeszcze sie w jakaś kwarantanne wpakujesz"
-"kiero sie wkurzy że Cie nie będzie"
-"masz wszystkich gdzieś nie dbasz o siebie to teraz sami będziemy musieli robić"
-"ja tam nigdy chorobowego nie brałem mleko z czosntkiem i do roboty"

To tylko kilka perełek które usłyszałem od piątku, uwielbiam podejście p0laka a potem wielkie zdziwienie że januszexy wykorzystują...ale jak mają nie wykorzystywać jak januszexy stworzył pracownik a nie janusz
#pracbaza #medycyna #zdrowie #polakicebulaki #polakirobaki
  • 213
@dr_papieros: To jest straszne, w jednej z moich poprzednich firm ludzie przychodzili zasmarkani, kichali, kaszlali na linii produkcyjnej. Firma zajmowała się przetwórstwem i dostarczaniem mięsa do marketów i sklepów….
Przecież możesz sobie opłacić chorobowe w składce takiej samej jak na uopie i masz wtedy zwolnienie w takiej samej stawce.


@Ld93: jest limit wypłaty swiadczenia, chyba 7 czy 8k miesiecznie, wiec nie, nie da
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@dr_papieros: ja robię w Niemczech na magazynie i pracuje z kilkoma Polakami. I muszę powiedzieć, że są tacy co rozumieją, że jak chory to trzeba siedzieć w domu na chorobowym. Ale są też właśnie tacy typowi #!$%@? co muszą koniecznie robić jak najwięcej, nie wiadomo po co. A na chorobowe nie pójdą bo przecież mało ludzi a tyle pracy, więc jak to tak? Szkoda słów na nich.
@dr_papieros: z jednej strony rozumiem że dla niektórych te 80% przez kilka dni to może być języczek u wagi dla budżetu domowego na dany miesiąc. A z drugiej strony ja zawsze szedłem na chorobowe, bo wychodziłem z założenia, że po pierwsze dla mnie będzie lepiej odpocząć skoro czuję się źle, a dla innych też lepiej bo ich nie pozarażam. Ale większość ma wyjebkę na kwestię zarażania innych, będzie siedzieć i smarczeć,
@dr_papieros: To jest twoj przywilej, jesteś chory-bierzesz l4 i nie zarażasz innym, jednocześnie nie osłabiając jeszcze bardziej zespołu. W szkole to było #!$%@?, jesteś chory, nauczyciele mówią, że powinieneś siedzieć w domu. Siedzisz w domu, kurujesz się a od znajomych tylko docierają informacje, że facetka już #!$%@? i zagrożenie bo cię nie ma w szkole
@dr_papieros: oj tak. Odkąd jest HO i nie pracuje z biura to zupełnie przestałem chorować. Jak spojrzę na historię wizyt i l4 to miesiąc w miesiąc coś mnie łapało, bo jakaś pani postanowiła przyjść do biura zakatarzona - w końcu jej zależy na projekcie. Polacy mają mentalność niewolnika, pamiętam do dziś jak tylko w Polsce się czepiali za kupno lampki wina na podróży służbowej, a np. w takiej Francji czy USA