Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna
-"nie szkoda Ci brac l4?"
-"przeciez wtedy płacą tylko 80%"
-"jeszcze sie w jakaś kwarantanne wpakujesz"
-"kiero sie wkurzy że Cie nie będzie"
-"masz wszystkich gdzieś nie dbasz o siebie to teraz sami będziemy musieli robić"
-"ja tam nigdy chorobowego nie brałem mleko z czosntkiem i do roboty"

To tylko kilka perełek które usłyszałem od piątku, uwielbiam podejście p0laka a potem wielkie zdziwienie że januszexy wykorzystują...ale jak mają nie wykorzystywać jak januszexy stworzył pracownik a nie janusz
#pracbaza #medycyna #zdrowie #polakicebulaki #polakirobaki
  • 213
@dr_papieros: Zawsze mnie śmieszy, że to tylko 80% wypłaty. Za siedzenie w domu i odpoczywanie dostajesz 80% to przecież zajebisty deal. Nikt mi nigdy nie płacił za granie w gierki a tutaj proszę. Ba, nawet jestem moralnie zobligowany do grania w gry, oglądania filmów czy leżenia i sie obijania. Jakbym nie był chory to czułbym wyrzuty, że tak "marnuje" czas. Lubię być przeziębiony od czasu do czasu xd
@Atx0937 madry szef to widzi. To nie wina szefów, ale cebularzy praciwnkow, ktorzy ukrywaja chorobę bo nie chcą starcić 20% dniówki.
Pracowalem nawet w firmie, ktora miala w regulaminie doplatę do 100% wynagrodznia przy chorobie do 10 dni, wlasnie po to aby przeziebieni nie przychodzili do biura z infekcją i nie zarazili pozostalych.
Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna


@dr_papieros: to ja jakiś #!$%@? jestem. Jak dzwoni do mnie mój pracownik i mi kaszle do telefonu, że chce dzień wolnego, to go wywalam do lekarza, bo co ma chory w robocie siedzieć. Kilka razy mi już dziękowali, że "w pracy to bym się pewnie ze dwa tygodnie męczył, a
@dr_papieros: #!$%@?, "tylko 80%"¿
W UK pierwsze dwa dni siedzisz za darmo i od trzeciego dnia liczą jakieś 90 funtów na tydzień. (Jak coś to poprawcie mnie, bo prawie nigdy nie choruję:)
@dr_papieros: Po to jest L4 żeby je brać jak się jest faktycznie chorym ale całe mnóstwo ludzi wykorzystuje to do swoich pasożytniczych celów bo dzisiaj każdy konował wystawia od strzału na ile sobie zażyczy. U nas w firmie jak szła kosa z pracownikiem to zamiast pracować 3 mce na okresie wypowiedzenia to każdy szedł na zwolnienie lekarskie od razu. Poza tym są pracownicy co nie byli na L4 od 5 lat
@dr_papieros: Ja sama namawiałam pracowników na l4 albo nawet płatne HO, jeśli ktoś był chory, ale chciał pracować, bo był na chodzie, tylko z gilem. Lepiej tak niż zarazić pół firmy. Poza tym pracownik to nie niewolnik i normalna rzecz, że choruje czy ma jakieś problemy prywatne czy sprawy do załatwienia. Jeśli ktoś to zaczyna wykorzystywać to to widać i wtedy można zareagować.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_papieros:

Z kolei na B2B L4 właściwie nie istnieje (są jedynie jakieś grosze z ZUSu i to po miesiącu choroby) i co teki człowiek ma zrobić? No ale w opinii publicznej to hurr durr przebrzydły przedsiębiorca, #!$%@?ć mu nowym ładem niech płaci tyle samo składek i podatków co na etacie. Nikt nie pomyśli, że to jednak coś za coś.

@smk666: Świadomy biznesmen wlicza to w ryzyko kosztów działalności i robi
@jakubek5494 dokładnie tak. Niektóre fabryki wyszły na przeciw oczekiwaniom swoich pracowników i jeżeli chcesz iść do kibla to idziesz, ale drzwi otwierasz przepustką, która zatrzymuje czas pracy. Chętnych nie brakuje.