Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna
-"nie szkoda Ci brac l4?"
-"przeciez wtedy płacą tylko 80%"
-"jeszcze sie w jakaś kwarantanne wpakujesz"
-"kiero sie wkurzy że Cie nie będzie"
-"masz wszystkich gdzieś nie dbasz o siebie to teraz sami będziemy musieli robić"
-"ja tam nigdy chorobowego nie brałem mleko z czosntkiem i do roboty"

To tylko kilka perełek które usłyszałem od piątku, uwielbiam podejście p0laka a potem wielkie zdziwienie że januszexy wykorzystują...ale jak mają nie wykorzystywać jak januszexy stworzył pracownik a nie janusz
#pracbaza #medycyna #zdrowie #polakicebulaki #polakirobaki
  • 213
ale jak mają nie wykorzystywać jak januszexy stworzył pracownik a nie janusz


@dr_papieros: nie trzeba kogoś wykorzystywać tylko dlatego, że się "podłożył". mój szef na przykład odesłał parę razy ludzi do domu, którzy byli chorzy. to, ze część dorosłych ludzi zachowuje się jak dzieci to nie nowość akurat i dobry szef powinien ich za rączkę do lekarza zaprowadzić

@dr_papieros u mnie w pracy jest premia uznaniowa 40%. Jeśli jesteś na L4 do 5 dni, to tracisz 20%, a jeśli nie ma Cię powyżej 5 dni, to już tracisz całą premię. Z tego powodu u mnie w pracy ludzie boją się L4 jak ognia.
@paluszki_rybne: ale wiecie, ze "krzywe patrzenie" pracodawcow na L4 wzielo sie stad, ze pracownicy nagminnie udaja chorych, a lekarz potulnie wypisuje? Mam kaca po weekendzie? Pyk, telefon do rodzinnego, "pani doktur, w plecach mi strzyklo nie dam rady do pracy". Pracodawcy wprowadzaja wtedy dodatki za bral L4, co czesto konczy sie tym, ze ktos z goraczka #!$%@? do roboty. Sami nakrecacie spirale #!$%@?.

Druga rzecz: "bo zarazi wszystkich pracownikow" - nie
@dr_papieros: ciekawy wątek. Ja mam przykład z tematem że koleżanka była chora i przepraszała mnie za to że lekarz jej dał L4 i że jakby co to "ona popracuje" ja akurat robiłem projekt gdzie była w moim zespole i mówię jej L4 to L4 damy se rade i że nie podpiszę się pod jej pracą na L4 a ona co? I tak porozumiała się bez mojej wiedzy z gościem wyżej i
@dr_papieros: też nie jestem w stanie tego pojąć. Ludzie chorzy do roboty idą, bo dostaną mniej wypłaty. Lepiej iść męczyć się w robocie i przy okazji zarazić innych.
@dr_papieros: Pozdrawiam z januszexu który formułuje umowy ze „stałą premią” którą w wypadku l4 #!$%@? i sumarycznie po dwóch tygodniach L4 masz 50% wypłaty na przelewie ( ͡° ʖ̯ ͡°) Doprowadza to do patologii że korona rozeszła się po firmie całkiem zacnie po nikomu nie jest na rękę iść na zwolnienie.
@dr_papieros:
Mnie też to #!$%@?...
W domu było to samo... jak miałem 20 lat
Skoro ma L4 na 5 dni (pn-pt) a w środek nawet dobrze się czujesz, to idź do roboty- szef będzie miał lepszą opinie o tobie...ha flu!

Teraz pracuje w Czechach, tu jak idziesz na L4 to kazdy ci mówi że czekają na Ciebie...
Najwyżej jednak maszyna nie będzie obstawiona, albo ktoś sobie przyjdzie na nadgodziny i se