Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna
-"nie szkoda Ci brac l4?"
-"przeciez wtedy płacą tylko 80%"
-"jeszcze sie w jakaś kwarantanne wpakujesz"
-"kiero sie wkurzy że Cie nie będzie"
-"masz wszystkich gdzieś nie dbasz o siebie to teraz sami będziemy musieli robić"
-"ja tam nigdy chorobowego nie brałem mleko z czosntkiem i do roboty"

To tylko kilka perełek które usłyszałem od piątku, uwielbiam podejście p0laka a potem wielkie zdziwienie że januszexy wykorzystują...ale jak mają nie wykorzystywać jak januszexy stworzył pracownik a nie janusz
#pracbaza #medycyna #zdrowie #polakicebulaki #polakirobaki
  • 213
@dr_papieros: koleżanka z pracy zawsze jak była chora, to przychodziła, chociaż możemy pracować nawet w 100% zdalnie.
Gdy zapytałem jej dlaczego nie weźmie zwolnienia, to powiedziała, że ona teraz potrzebuje kasy, gdy zapytałem dlaczego w takim razie nie robi zdalnie, to odpowiedziała, bo ciężko jest jej pracować i mogliby mieć pretensje, że nie pracowała, a jak jest w biurze, to wszyscy widzą, że jest i nikt jej nic nie zarzuci.
Faktycznie
@dr_papieros: W...jące jest to, że człowiek płaci te składki chorobowe, zdrowotne, rentowe itp. a w razie choroby ma z tego 80% wynagrodzenia. Myślę, że to jeden z głównych powodów, dla których ludzie nie idą na L4. Jakby państwo mnie nie okradało z wynagrodzenia jakimiś składkami zarabiałbym więcej, mogąc sobie pozwolić na chorowanie bez wypłacania wtedy wynagrodzenia.
150 000 zgonów z powodu covida


@27er: daj jakieś źródło tej rewelacji xD z oficjalnych danych w Polsce zginęło 76k ludzi na covid i porównując do innych krajów w Europie nie wypadamy źle.
@dr_papieros: bardzo dobrze ze idziesz, ludzie sobie nawet nie zdaja sprawy ile moga sobie wyrzadzic szkody nie chodzeniem na l4 w czasie choroby (nie wyleczona grypa powoduje zapalenie miesnia sercowego, a to moze uszkodzic zastawki serca) tez nie lubie takiego pierdo*enia, a juz szczegolnie w nisko platnej pracy. Pozyteczni idioci, sprzedajacy bezcenne zdrowie za nic...
Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna


@dr_papieros: ogolnie poza tym co ci napisali, jeszcze jedno spostrzezenie - tacy mentalni niewolnicy, zawsze na posterunku, jezyk czysty i gotowy do lizania dupy szefowi, zasuwajacy z gilem do pepka bardzo czesto utykaja na jednym stanowisku i nie awansuja za bardzo. Wszyscy ich traktuja jako takiego mentalnego niewolnika - przyjdzie
Poza tym znajomy pracuje na uop 1/16 etatu, w znanej firmie (zagranicznej!), nie jakimś januszexie gdzie robi "nadgodziny" mniej więcej wychodzi mu na miesiąc 160h - godziny jak na 1/1 etatu. Gdy weźmie l4 ma płacone tylko od tych 1/16, czyli jakieś grosze. Tak pracodawcy robią w #!$%@? ludzi i ich wykorzystują, żeby czasem nie brali zwolnień. Najlepsze że starał się po roku pracy dostać już w pełnym wymiarze etatu to mu