Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna
-"nie szkoda Ci brac l4?"
-"przeciez wtedy płacą tylko 80%"
-"jeszcze sie w jakaś kwarantanne wpakujesz"
-"kiero sie wkurzy że Cie nie będzie"
-"masz wszystkich gdzieś nie dbasz o siebie to teraz sami będziemy musieli robić"
-"ja tam nigdy chorobowego nie brałem mleko z czosntkiem i do roboty"

To tylko kilka perełek które usłyszałem od piątku, uwielbiam podejście p0laka a potem wielkie zdziwienie że januszexy wykorzystują...ale jak mają nie wykorzystywać jak januszexy stworzył pracownik a nie janusz
#pracbaza #medycyna #zdrowie #polakicebulaki #polakirobaki
  • 213
  • Odpowiedz
Z kolei na B2B L4 właściwie nie istnieje


@smk666: A dlaczego ma istnieć?
Jeżeli niby jesteś "przedsiębiorcą" to poprawnie zorganizowane przedsiębiorstwo powinno działać i przynosić zyski mimo choroby właściciela.
A jeżeli jesteś faktycznym etatowcem robiącym na B2B by kantować na podatkach to #!$%@? ci w dupę...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@dr_papieros: co nalepsze takie zachowanie jest wpajane od szkoły gdzie się ma jakieś bonusy za 100% frekwencje. czyli przychodzenie mimo choroby, bo nawet usprawiedliowiona nieobecność już obniża %
  • Odpowiedz
przedsiębiorstwo powinno działać i przynosić zyski

A jeżeli jesteś faktycznym etatowcem robiącym na B2B by kantować na podatkach to #!$%@? ci w dupę...

@throwaway2137:
Przecież wiele jednoosobowych działalności ni w #!$%@? nie pasuje pod etat a i tak nie mają ochrony. Weź np takiego fotografa czy właściciela warzywniaka. Gdyby mieli siedzieć na L4 to zarobią okrągłe minus 1450 zł przez pierwszy miesiąc, bo przychodu zero a ZUS trzeba zapłacić i tak.
  • Odpowiedz
@dr_papieros: Znałem gościa, który tak właśnie #!$%@?ł do roboty niezależnie od stanu zdrowia.
Chodził przeziębiony tylko ibuprom brał żeby się jako tako czuć.
No i już go z nami nie ma bo zszedł na zapalenie mięśnia sercowego
  • Odpowiedz
  • 0
@Zarzutkkake Policjant matkę wsadzi do więzienia, ale na chorobowe bardzo chętnie pójdzie. Oni maja platne 100% , więc wykorzystują to nagminne. Miałem wuja policjanta, to jakie on sobie choroby wymyślał to głowa mała. Facet teraz ma z 60 lat, a wygląda lepiej niz dużo 40 latków. Co chwila L4 , szybka emerytura i tak można żyć a nie jak reszta polaków robaków.
  • Odpowiedz
cześć kolego, nie spotkałem jeszcze nikogo w Szwecji, kto pracowałby za Euro. W Szwecji wypłatę dostajesz w Koronach


@bagieta397: w Szwecji walutą jest korona, ale ziomek pracuje w firmie międzynarodowej i tam przeliczają wszystko na euro, bo ich potrafią przerzucać do Niemiec, Austrii, czy Francji i żeby żeby się robole nie mylili to firma płaci im euro. W to płaci im w złotówkach ale przelicza według kursu euro
  • Odpowiedz
Reszta to szczegóły techniczne,


@CultedelaRaison: Które Ty sam chętnie przytaczasz, ale nie pozwalasz innym na to.

Anyway... kończąc rozmowę zapominasz jedynie o tym, że B2B (czy przedsiębiorcy) to nie są tylko cwaniaki co zdecydowali się na większy hajs zamiast UoP ale również każdy przedsiębiorca w okolicy prowadzący biznes który nigdy nie miał wyboru formy zatrudnienia.
  • Odpowiedz
Z kolei na B2B L4 właściwie nie istnieje (są jedynie jakieś grosze z ZUSu i to po miesiącu choroby) i co teki człowiek ma zrobić? No ale w opinii publicznej to hurr durr przebrzydły przedsiębiorca, #!$%@?ć mu nowym ładem niech płaci tyle samo składek i podatków co na etacie. Nikt nie pomyśli, że to jednak coś za coś.


@smk666: Zarabiasz więcej żeby zrekompensować sobie brak wypłaty albo zawsze można płacić wyższą
  • Odpowiedz
Gdyby mieli siedzieć na L4 to zarobią okrągłe minus 1450 zł przez pierwszy miesiąc, bo przychodu zero a ZUS trzeba zapłacić i tak.


@smk666: No takie są obowiązki przedsiębiorcy.
Za etatowca zatrudniający go przedsiębiorca też musi przez pierwszy miesiąc płacić.
  • Odpowiedz
Zarabiasz więcej żeby zrekompensować sobie brak wypłaty albo zawsze można płacić wyższą składkę a nie podatawę


@maad: Pisałem o tym, większa stawka nic Ci nie da bo przez pierwszy miesiąc ZUS i tak nie wypłaca chorobowego a jednak większość L4 to takie po tydzień-dwa. Co do wyższego zarobku do ręki się zgadzam, właśnie na takie awaryjne cele są te wszystkie odliczenia i niższe obciążenia. Co mnie boli to to, że etatowcy
  • Odpowiedz
@dr_papieros: @helmutrura: ja sie jeszcze spotkalem z podobna mentalnoscia jezeli chodzi o urlopy. cale grupy osob chwala sie ile to maja dni urlopowych niewykorzystanych, ten ma 30, ten 60, tam ktos jeszcze nie bral urlopu 4 lata i ma tyle dni, ze o matko. No ja #!$%@?, gratulacje, nie byles na wakacjach od paru lat i jeszcze sie tym chwalisz xD jeden koles ode mnie z dzialu przy okazji kazdego
  • Odpowiedz
@smk666 XD biedni pracownicy na B2B, tak mi ich szkoda. Taka podjęli decyzję to niech się liczą z konsekwencjami. Nikt nie zabrania pracować na UOPie.


@CultedelaRaison: A to zebym dokladal ci sie na emeryturke albo do sluzby zdrowia to juz bys chcial co?;)
  • Odpowiedz
  • 2
@dr_papieros ja nawet mimo możliwości pracy zdalnej wzięłam teraz L4 bo co mi po tym że mogę pracować z domu jak mam 39 stopni gorączki i nie ogarniam nic
  • Odpowiedz