Wpis z mikrobloga

Fajnie że są przykłady, że się da. To oznacza że w Polsce też będzie się dało. Wystarczy tylko trochę poczekać - jak ze wszystkim zresztą. Zmiany w Polsce idą europejskim torem, ale z opóźnieniem. Cywilizowane warunki życia i zasad w gospodarce również nie są w Polsce jeszcze czymś oczywistym.

W #krakow na pewno by się to przydało - szczególnie po to, żeby przywrócić centrum mieszkańcom.

#mieszkanie #nieruchomosci #takaprawda #gospodarka
Pobierz
źródło: comment_1632468925ZOTOPnWVHl11O7bDKu5dhs.jpg
  • 102
@motaboy do analogicznej sytuacji musi w końcu dojść w Polsce. Przecież ta bańka na naszym rynku nie wynika z istotnego niedoboru mieszkań w sensie zasobów, bo już teraz jest chyba nadpodaż. Odpowiadają za to inwestorzy, w tym olbrzymie fundusze i nasze rodzime sępy.

Jak sprzedawałem mieszkanie ostatnio, to miałem w 10 minut 5 ofert od flipperów, jedna rodzina przyszła i błagała mnie, żebym im sprzedał, proponując większe pieniądze, bo gdziekolwiek nie szli
@Fingal: Niespecjalnie rozumiem ten zarzut. Ktoś wynajmuje swoje nieruchomości, bo mu wolno. I co z tego? To już jest "przyklepane" raz i koniec, kropka? Nic w mieście zrobić nie wolno, bo "święta własność"? A figę z makiem! Cywilizowane państwo kształtuje swój ład tak, aby można w nim było żyć w sposób cywilizowany. Wszelkie zmiany są dopuszczalne - wywłaszczenia również. Warunki są dwa - społeczeństwo w swojej większości będzie to wspierać, właściciele
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@motaboy: Berlin to patologia, dziwię się ludziom, którzy chcą tam mieszkać gdy mogą wybrać np Monachium. Rot-Rot-Grüne Koalition - nie ma chyba głupszej konstelacji. Niestety jest duża szansa że tak będzie wyglądała koalicja rządowa na poziomie federalnym.
No ale cóż, ludzie chcą zmiany to będą ja mieli. A za 4 lata będzie znów schwarz-gelb albo Groko.
@xdTM: Przedstawiłem fakty. Przykro zw boli dupa xD fakty to fakty i są takie. Mieszkań brakuje, schodzą na pniu, około 50% idzie za GOTÓWKĘ. Czy taki obraz rzeczywistości wyglada tobie na problem z mieszkaniami i próby wprowadzania komunizmu ? Nie wiem jakie masz życie ale faktem jest ze para bez żadnych kwalifikacji i szkół pracująca w popularnych sklepach spożywczych ma obecnie zdolność kredytowa na mieszkenie. Jeżeli jest to Warszawa to nieduże
Wiesz jaki mam problem z Razem i ogólnie lewicą w Polsce? Na sztandarach będzie walka z korporacjami dla dobra ludzi, a w praktyce walka ta będzie polegała na wywłaszczaniu lub masowym opodatkowywaniu zwykłych osób z klasy średniej, obrzydliwych kułaków mających dwa lub trzy mieszkania (o co naprawdę nietrudno, wystarczy, że miało się mieszkanie przed ślubem, a potem wraz z żoną/mężem kupiło nowe, wspólne). Korporacje natomiast pozostaną nietknięte.


@wjtk123:

Masz rację. Mam
@vegetassj1: Jeżeli powiedzmy kobieta pracuje w lidlu za 3,5 a facet powiedzmy jest spawaczem za 4 juz nie będę mowil o kierowcach tira za 7 bo wykopowa lewica sie oburzy ze to niemożliwe to masz dochód gospodarstwa domowego na poziomie 7,5k. To tobie daje możliwość wzięcia kredytu na 30 lat na poziomie 600-700 tysięcy. Sam sobie odpowiedz co byś za to wziął w kredyt i czy spełnia twoje standardy. Jak za
@Furiat
Wczesniej mowiles o lidlu i biedrze gdzie razem jest 6,5 albo 7,5 teraz, zresztą spoko,mala roznica

Ale tak calkowicie powaznie: ile wynosi wklad wlasny?
Inna sprawa,ze jedna pensja( minimum) idzie na rate kredytu...
P.S za 600 kola kupisz nawet w Wawie fajne mieszkanie 3-4 pokoje w spoko miejscu.
@vegetassj1: I tak i tak zaniżyłem na niekorzyść swojej tezy. Ale lewicowi debile i tak nie sprawdzają. Tu masz hipotetyczna zdolność przy zarobkach 3k na głowę i juz zakładając ze ma sie jakaś ratę na jakiś kredyt w wysokości 500 miesięcznie. Jak widać zdolność do 700k xD. Ale lepiej i tak drzeć #!$%@? ze mieszkanie w czipsach powinno sie trafic.
Pobierz
źródło: comment_1632485397YA4J6g2qhH073YD6r6LZO7.jpg
@motaboy: Oby się udało. Mam 23 lata, udało mi się wyjść mniej więcej na prostą zarabiając w pl 6k netto, ale jako, że pochodze z biednej rodziny i nikt mi nie przepisał mieszkań to niby tak podstawowa rzecz jak mieszkanie wiąże się z wzięciem kredytu na 30 lat - oczywiście najpierw muszę mieć 10-20% wkładu własnego, gdzie żyjąc na jako takim poziomie i płacąc za wynajem, bo z rodzicami mieszkać nie
Nie chrzanię. Wywłaszczanie prywatnego kapitału w imię "dobra ogółu" to nic innego jak komunizm, czy tego chcesz czy nie. Możesz robić fikołki, ale jeśli to popierasz, to popierasz działania komunistyczne, i tyle. Możesz uważać je za słuszne, jasne, wtedy jesteś komunistą., choćbyś nie wiem ile zasłaniał się socjaldemokracją.


@fredperry: dobra no i co z tego, mogę być komunistą dla jakiegoś fana kon*ederacji
@motaboy: sytuacja w Niemczech jest zupełnie inna, zdecydowanie większy procent ludzi mieszka w wynajmowanych mieszkaniach. Po drugie jest to kraj znacznie bardziej atrakcyjny dla imigrantów. U nas nie ma problemów, aby wynająć sobie mieszkanie. Jeżeli ktoś kupuje mieszkanie nawet, które stoi puste to daje pracę tym osobom, które budują. Gdyby kupowali tylko Ci którzy chcą w nich mieszkać to połowa miejsc pracy w budowlance zniknęłaby.
mam rodzinę co dostała komunalne w Polsce i rodzinę co mieszka na komunalnych w Niemczech - tego się nie da porównywać. Komunalne w Pl to mieszkania z grzybem i patologia, te w Niemczech to luksus porównywalny do naszej deweloperki 12 k za metr - z tym, że tam jest to porządnie zbudowane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@little_muffin: ale to patologia doprowadza je do takiego stanu ...
@Shatter: Wywłaszczenie z uzasadnionych powodów to nie jest kradzież, a porównanie do tv może się tylko w jakiejś szalonej głowie urodzić.
Takie firmy nie powstają bo „ktoś zaryzykował”. To holdingi których udziałowcami są inne spółki i holdingi.
Czyli z grubsza - pozwólmy bogatym stać się jeszcze bogatszymi kosztem większości społeczeństwa. A do tego jeszcze mamy leninowskich „pożytecznych” którzy tak, jak ty, bronią tych geszeftow.
@Furiat: 3.000zl na osobę to w dużym mieście minimum egzystencji jeśli korzystasz z programów socjalnych. A tych chcesz jeszcze połowę tego oddać na ratę kredytu xd

A to i tak starczyłoby na malutką klitkę. Teraz mieszkania się zaczynają od 12k za metr+ koszt umeblowania.
@diogene: tylko, że w tbsie gówno można zrobić i nigdy nie jest twój ;) więc nieco kuriozalna jest sytuacja, gdzie sprzedaje się coś co nie jest twoje i to jeszcze za 10 razy większą kasę niż się kupiło - bo kiedyś partycypację były za 20 k, a teraz sprzedają sobie po 100-150 i kupują normalne spółdzielcze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@little_muffin: Tylko w Berlinie problem jest taki, że kolejki na mieszkania ze spółdzielni potrafią iść w dekady. Trochę się interesowałem tematem i najkrótszy czas oczekiwania w spoko dzielnicy (gdzie teraz mieszkam na wynajmowanym od właściciela) to 10 lat. Ostatnio jedna Niemka mi mówiła, że podeszła z dupy do biura spółdzielni, bo jej się mieszkania spodobały jak przechodziła obok. Dowiedziała się, że kolejka jest na tyle długa, że może jej wnuki się
@PeeJay: no to mogę tylko zapytać - na uja wybierałeś Berlin? Koleżanka w mniejszym mieście płaci 300 za kawalerkę. ( ͡~ ͜ʖ ͡°) w dużych miastach jest zawsze ogromny popyt. Szczególnie w stolicy. Berlin się ostatnio #!$%@? popularny zrobił, dużo osób młodych tam ciągnie - no i mamy efekt.