Wpis z mikrobloga

@MarioMAX: To mogłeś kupić na 9 obwodów :)
A co do zaworu, to dochodzi jeszcze niewłaściwa praca pomp, bo pracują szeregowo. Powinieneś mieć sprzęgło hydrauliczne w kotłowni i tam rozdzielić obiegi grzewcze od kotła. Żeby zawory się zmieściły, to trzeba mieć większą skrzynkę. Wtedy dajesz zawory pomiędzy belki, a pompę/zawór.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MarioMAX: widzę duże przeszklenia jak u mnie. Ja bym drugi raz ich nie robił - latem gorąco ( nakleilem folie przeciw UV i się mocno poprawiło, 250 zł za metr 2), zimą wieje od okna chłód, a w południe grzeje słońce i masz nagle 25C. Poprowadził bym teraz kabel 3f nad każde okno, aby w przyszłości moc zamontować nagrzewnicę
@TomekOrl Przyznam że nie wiem o co chodzi z niewłaściwą pracą pomp. Ja te dwie pompy wpinam do pieca i on sobie nimi steruje, mógłbyś wyjaśnić ? Średnio się na tym znam.

@WMPP Mam zewnętrzne rolety, więc łatwo zasłonić. Na tym trapezowym też. Okna są trzyszybowe i są bardzo ciepłe, ale zobaczymy jak będę już mieszkał. Zaraz obok tych okien ma być klimatyzator. Jeszcze w pomieszczeniu z oknami rurki są ułożone gęściej.
Przyznam że nie wiem o co chodzi z niewłaściwą pracą pomp. Ja te dwie pompy wpinam do pieca i on sobie nimi steruje, mógłbyś wyjaśnić ? Średnio się na tym znam.


@MarioMAX: W kotle masz jedną pompę obiegową, a przy rozdzielaczu masz kolejną i te pompy są połączone szeregowo. A pompy generalnie tego nie lubią (jedna wpływa na pracę drugiej, mają różne charakterystyki itd.) . Powinno być sprzęgło hydrauliczne i wtedy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarioMAX: ja ten mam 3 szyby, i też są bardzo ciepłe. Jednak przy -20 żałowałem że nie mam tam nagrzewnicy. Okno fix nie przepuszcza, ale otwierane już tak.

Cieszę się że mam kominek, poprzedniej zimy były spadki temperatury o 5 stopni w godzinę, podłogówka nie reaguje na tak szybkie spadki, wtedy kominek który jest bardzo szybki źródłem ciepła.
@WMPP Tutaj są fixy aluminiowe. I zimą rolety zewnętrzne przez większość czasu będą zasłonięte ( długo ciemno ) więc to już jest duża oszczędność ciepła ( znajomy mierzył, że ok 16stopni różnicy na szybie po zasłonięciu rolet ) również mamy kominek. Myślę że będzie dobrze.

@TomekOrl Dziękuję, jak będą montowali piec podpytam o sprzęgło. Zresztą ten zestaw mogę mieć za 300zł ( bo sam konstruowałem ten zestaw xD ) tak konstruuję takie
Pobierz MarioMAX - @WMPP Tutaj są fixy aluminiowe. I zimą rolety zewnętrzne przez większość c...
źródło: comment_1632079815AjFRD0lG0kj0R1b10SbwwC.jpg
@MarioMAX: Powiem Ci szczerze że pompa ciepła zasilana fotowoltaiką, jest o wiele lepsza niż kocioł gazowy. Po wybuchu gazu w szczyrku w 2019r. dużo ludzi boi się gazu, dlatego zawsze im doradzam jednak pompę. Podłączona pod fotowoltaikę, sama zarabia na siebie.
i ta twoja fizyka mówi, że ciepło idzie w dół tak?


@tomszczyk: przede wszystkim fizyka nie mówi, bardzo bym chciał żeby opisane zjawisko było moim autorstwem, bardzo dziękuję że mi tak schlebiasz ale niestety pierwszy był Newton ponad 300 lat temu. Fajne prawo, zowie się II zasada termodynamiki Newtona. Mnie uczyli w podstawówce, pewnie gdzieś około 5-6 klasy. Rozumiem, że jeszcze mogłeś nie dotrzeć do tego etapu nauki?
ty sobie fizyka swojej geby nie wycieraj, wal sobie i metr styropianu na podloge, skoro cie w podstawowce tak nauczyli


@tomszczyk: xD gimbaza wyszła pełną parą, nie znasz fizyki, nie masz rozumu i jak typowe bydło jedynie obrażać potrafisz