Wpis z mikrobloga

  • 2
@bb89

@MarioMAX: długie pętle? Ponoć powinno się robić przynajmniej poniżej 100m na obieg


Jest ok. Poszło 1200m rury na samą podłogówkę ( nie wliczam drabinek w łazienkach ) i jest 15 obiegów, więc średnio 80m na obieg.

@Messix

@MiQ27: @MarioMAX: a najpoerw sie robi podlogowke czy elektryke, hudraulike, tynki?


Najpierw prąd/woda/kanalizacja w jednym czasie potem tynk, następnie rekuperacja, kładzenie styropianu na podłogę, ogrzewanie podłogowe, wylewki.

@trolljaskiniowy A w łazience
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MarioMAX: Tak się podłącze z tematem bo może ktoś obeznany czyta. Czy te rurki się jakoś regularnie czyści (płucze)? Pytam, bo u mnie przepływomierze przy rozdzielaczach po paru latach są czarnorude, więc pewnie w rurkach płynie syf.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@MarioMAX: co do podłogi drewnianej na ogrzewaniu podlogowym to się mylisz. Można kłaść drewno, tylko deska lub parkiet nie może być lita a warstwowa. Do tego odpowiedni grunt oraz klej oraz koniecznie trzeba pamiętać żeby temperatura wody nie przekraczała 30 stopni. U siebie w domu mam położoną deske szeroką na 18 cm i długa na 220 cm na takim ogrzewaniu i wszystko działa. Zajmuję się zawodowo układaniem podłóg drewnianych i takich
  • 6
@wizu

@MarioMAX po co ten zawór termostatyczny skoro grzejesz gazem?


Przy tak dużym przepływie wody na piecu może się okazać, że musi być ustawione 40stopni, żeby woda zdążyła się nagrzać. Albo nie wiem #!$%@? głupoty bo się nie znam.

@phty

@MarioMAX: Tak się podłącze z tematem bo może ktoś obeznany czyta. Czy te rurki się jakoś regularnie czyści (płucze)? Pytam, bo u mnie przepływomierze przy rozdzielaczach po paru latach są czarnorude,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarioMAX: jakiś czas temu u moich rodziców właśnie awaria czegoś takiego była. Po 15 latach coś puściło i spod płytek (jedna pękła) zaczęło wyciekać ()