Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Warto się brać za #programowanie jak się ma 27 lat xD? Mam po prostu masę wolnego czasu i mogę też zainwestować hajs (taka praca luźna a mieszkam ze starymi). Myślę konkretnie o jednej z tych działek: #frontend albo #python (AI). Dlaczego? bo robi się w tym rzeczy, które mnie w jakiś sposób ciekawią. Teraz mam pracę gdzie mogę się opierdzielać ale mam właśnie tyle czasu wolnego, że mógłbym to jakoś pożyteczniej wykorzystać kiedyś tam w przyszłości (jakbym dzięki temu znalazł jakąś pracę za 5k to już byłbym zadowolony xD).

#programowanie #it #praca #kariera #rozwojosobisty #programista15k

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613f59db5fb896000a00568b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Warto się brać za #programowanie ja...

źródło: comment_1631614381IAEjsZ4tfGwJmFdG8Io4nD.jpg

Pobierz
  • 13
@AnonimoweMirkoWyznania: każdy wiek jest dobry na przebranżowienie. przejdź przez jakiś kurs (np. z udemy) i sprawdź czy cię to wgl urządza. Jeżeli chcesz się przebranżowić ze względu na hajs, to daleko z tym nie zajedziesz. Wypalisz się po kilku mc i będziesz miał dość.
Ja się przebranżowiłem w wieku 26 lat i z perspektywy czasu uważam, że jakbym był starszy, to też mógłbym podjąć taką decyzję.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeśli masz wolny czas, to nikt nie broni Ci spróbować. Zawsze możesz zmienić zdanie.
Natomiast we frondend raczej bym się nie pchał. Relatywnie niski próg wejścia oznacza zawsze oznacza dużo chętnych na jedno stanowisko. Poza tym, frontend często przypomina sklejanie kodu z kilku frameworków. Takich "sklejaczy" można relatywnie łatwo zastąpić.
Dlatego uważam, że w programowaniu, oprócz samego programowania, bardzo ważna jest również wiedza domenowa. Gdybym był na Twoim miejscu, zdecydowałbym
@AnonimoweMirkoWyznania:

Warto się brać za #programowanie jak się ma 27 lat xD?


biorac pod uwage, ze bedziesz pracowal prawie do 70 jesli nie zaczniesz nagle zarabiac grubego hajsu zeby pozwolic sobie na wczesniejsza emeryturke, to masz przed soba 40 lat pracy

te 40 lat mozesz programowac albo zajmowac sie pozniej innymi rzeczami w branzy it ( ͡° ͜ʖ ͡°)