Wpis z mikrobloga

Miałem tydzień temu rozmowę o pracę. Trwała godzinę, dużo śmieszków ale też i gadania o expie, wiedzy itp. Po wszystkim powiedzieli, że super wypadłem i oferta maksymalnie do piątku (był wtorek). W piątek nic, w poniedziałek nic. Dzisiaj dzwonię do nich. 1 telefon - głucho, no ok może zajęty, 2 też poczta głosowa po paru sygnałach. Po godzinie znowu dzwonie - abonent niedostępny (czyli poleciałem na blacklist).
Was ludzie z #hr to powinno się ebać. Jesteście jednym z większych raków każdej firmy i mam nadzieję, że kiedyś was też będą traktować jak wy innych.
#pracbaza #praca #pracait #januszebiznesu
  • 150
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Karling: Mi gość, który przeprowadzał ze mną rozmowę napisał, że przyjęli kogoś innego z takiego i takiego powodu.
I wszystko fajnie, tylko pomylił moje imię i na dodatek napisał dwa czasowniki w pierwszoosobowej formie żeńskiej, jakby był babką. Czyli po prostu przekleił jakiś tekst totalnie na o-------l xD
Rekrutacja to rak.
  • Odpowiedz
@Karling: miałem podobnie. Maile, potwierdzenia, rozmowa wyszła okey, cieszą się, że chyba znaleźli nowego pracownika i zadzwonią w przyszłym tygodniu, bo jeszcze kilku będzie na rozmowie... Czekam kurła cały tydzień po czym zacząłem pisać na maila i dzwonić, czy nadal aktualne z raczej nikłą nadzieją... Nawet odpowiedzieć czy odebrać nie potrafili. C*ujki. Zablokowali mnie i zrobiło złudną nsdzieje, a mogłem szukać czegoś innego. ( ͡° ʖ̯ ͡°
  • Odpowiedz
  • 0
@Karling miałem to samo dzisiaj, a ile na rozmowie było p---------a, że telefon od klienta jest święty, cóż od kandydata już nie
  • Odpowiedz
@Karling: też tak miałem. Szef na rekrutacji mnie prosił, żeby już się przeprowadzać, szukać mieszkania, w razie czego pomoże, robotę mam zaklepaną, duża firma. Po jakimś czasie brak kontaktu, połączenia odrzucone z automatu. W końcu przez znajomości z kimś ważnym przyszpiliłem babkę z hr, w głosie panika, w końcu wydukała że woleli kogoś innego. Oczywiście brak odpowiedzi czemu brak informacji, brak przeprosin. Zmarnowałem bez sensu swój czas i trochę kasy
  • Odpowiedz
Cześć, czy chcesz się rekrutować na te [same stanowisko .... ] itd


@acpiorundc: prędzej napiszą: "cześć, czy chcesz się rekrutować na TO SAMO stanowisko" - "te same" to liczba mnoga, np. te same stanowiska.
  • Odpowiedz
@Marvel7: Ale frustraci się tu wysrywają XD macie dysonans poznawczy bo odrzuciła was firma do której uważacie że się nadajecie, więc redukuje cię dysonans obwiniając HR XD a po prostu byliście na tyle słabi że rekruterom nawet nie zależy na jakiejkolwiek relacji z wami xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Karling: jak dostałem feedback od headhuntera. Po ostatnim etapie, rozmowa z szefem z zagranicy, wszystko super, decyzja w przyszłym tyg. Dzwoni pośrednik że do końca byłem on hold ale jednak zapełnili team ludźmi z mniejszymi wymaganiami finansowymi. Headhunter na to że sam się dziwi bo nie uważał mojej stawki za wygórowaną. Trudno, ja się tanio nie sprzedam ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Karling: Nie rozumiem co w tym zaskakującego, że nie kontaktują się z każdym który startował na dane stanowisko i był na rozmowie.
W czym niby ta informacja ci się przyda jak i tak cię nie przyjęli?
Czy ty też dzwonisz do każdej firmy do której wysłałeś CV jak już się zatrudnileś w innej?

Praca to zwykła oferta gdzie po podpisaniu umowy ktoś płaci za twój czas mniej niż sam na tym zarabia.
Jeśli twoja oferta nie spełnia ich wymagań czy znaleźli lepszą (tańszą/z większym expem) to
  • Odpowiedz