Wpis z mikrobloga

Miałem tydzień temu rozmowę o pracę. Trwała godzinę, dużo śmieszków ale też i gadania o expie, wiedzy itp. Po wszystkim powiedzieli, że super wypadłem i oferta maksymalnie do piątku (był wtorek). W piątek nic, w poniedziałek nic. Dzisiaj dzwonię do nich. 1 telefon - głucho, no ok może zajęty, 2 też poczta głosowa po paru sygnałach. Po godzinie znowu dzwonie - abonent niedostępny (czyli poleciałem na blacklist).
Was ludzie z #hr to powinno się ebać. Jesteście jednym z większych raków każdej firmy i mam nadzieję, że kiedyś was też będą traktować jak wy innych.
#pracbaza #praca #pracait #januszebiznesu
  • 150
  • Odpowiedz
@Karling: to czaj to...
Piątek, trzeci etap rekrutacji, rozmowa z potencjalnym pm i tl.
- co mamy zrobić żeby jeszcze dziś się pan zdecydował?
Ja: umówmy się na poniedziałek, bo xyz
- ok. W takim razie do usłyszenia w pn, zadzwonimy do pana i mamy nadzieję wkrótce że zawita pan u nas w dziale

PN: cisza.

Wtorek dzwonię do nich. Zatrudnili kogoś z większym doświadczeniem xD

Nienawidzę rekrutacji ...
  • Odpowiedz
@Karling: ostatni mój kontakt z działem Hr. To tylko śmiech i niedowierzanie. Wydzwanianie aby człowiek przyszedł przedłużyć umowę. Był tylko dzień w pracy i olał system. Nie umieją policzyć 8 lat 11 miesięcy + 18 miesięcy to dla nich i tak za mało aby mieć 26 dni urlopu…
Obiecywanie cudów dla nowo przyjętych. Zakrzywianie rzeczywistości. Człowiek wchodzi na hale i doznaje szoku, opuszcza zakład. Najszybciej po 15 minutach, standardowo około 2
  • Odpowiedz
@Karling: Na pocieszenie Ci powiem że aktualnie szukam pracy na zachodzie i też HRy potrafią odwalić przeróżne akcje xD

Miałem jedną rekrutację do Wiednia i kontakt wyglądał tak:
Październik 2020 - wysłanie CV, dwa dni później mail z dodatkowymi pytaniami od rekrutera.
Luty 2021 - prośba o ustalenie terminu rozmowy hr
Marzec 2021 - dostałem zadanie, po tygodniu rozmowa o rozwiązaniu zadania.
Kwiecień 2021 - po prośbie mailowej o feedback, dowiedziałem
  • Odpowiedz
@Karling: Najbardziej gardze jak mówią: niezależnie od wyniku rekrutacji poinformujemy o jej wyniku do X dnia

A potem #!$%@? zero kontaktu i informacji. Gdyby to jeszcze było po jakiejś wstępnej rozmowie tylko to jestem w stanie zrozumieć. Ale po trzech etapach rekrutacji, pozytywnie ocenionym zadaniu rekrutacyjnym, slodzeniu na callach to naprawdę trzeba być tępym #!$%@? żeby nawet maila nie napisać, że 'dzięki za rekrutację ale wzięliśmy kogoś innego'.
  • Odpowiedz
8 lat 11 miesięcy + 18 miesięcy to dla nich i tak za mało aby mieć 26 dni urlopu…


@Wolf1986: masz 8 lat i 29 miesięcy stażu pracy a dopiero po 10 latach jest 26 dni
  • Odpowiedz