Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1221
Plusujcie #!$%@? moją żelbetową ścianę, która pokonała wczoraj monterów klimatyzacji xD
Jak czytam wykopków, że w bloku z płyty słychać pierd sąsiada to chyba #!$%@? "wielkiej płyty" nie widzieli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wielkaplyta #mieszkanie #remontujzwykopem #klimatyzacja #heheszki
Pobierz
źródło: comment_1625626686fDJh4dnFWNcxdRofzupmJC.jpg
  • 134
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@radziuxd: mi jak typ listwy podłogowe montował te łączeniowe pomiędzy pokojami to zajechał trzy wiertła XDDD gniazdka nie był w stanie zamontować bo jakieś śmieszki puściły pręty w miejscu gdzie trzeba kołki zamontować żeby się włącznik trzymał, to na tym jedno wiertło spalił. A sąsiadów słyszę jak jestem w kiblu, czasem jakieś gowniaki dra ryja, albo jak pralka chodzi
@radziuxd: mieszkalem 19 lat w wielkiej plycie i najwiekszym jej problemem jest sasiedztwo. Zupelnie inny typ ludzi niz na strzezonym osiedlu - frustraci, menele, patusy i dzieci patusow, ktore rosna i demoluja. Rzygi przy zejsciu do piwnicy, smrod z samych piwnic, popisane klatki, czasami tez oszczane, powybijane szyby w drzwiach, uszkodzone zawiasy od drzwi. Przerabialem to. W czasach jak byly budki telefoniczne to jeszcze #!$%@? budka regularnie raz w miesiacu XD
@bord0: ja mam na przykład zupełnie odwrotne doświadczenia, w moim bloku większość mieszkańców to osoby po 60 roku życia, które mieszkania dostały z zakładu pracy. Mam zatem ciszę i bezproblemowe sąsiedztwo (no chyba że to ja za bardzo muzykę rozkręce). Z kolei znajomy kupił mieszkanie na nowym osiedlu gdzie większość mieszkańców to młode małżeństwa przez co zmuszony jest do słuchania odgłosów imprez albo płaczu dzieci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@bord0: mój blok ma to do siebie, że jest spokój, bo był to blok pracowniczy i w większości, jeśli nie mieszkają już ich pierwsi właściciele (bo poumierali) to mieszkają ich dzieci/wnukowie - licząc ze mną. Wszystkie są własnościowe, jest wspólnota, jest kulturka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

o to to, jak @JohnShelby napisał

A przede wszystkim w Łodzi od patologii to mamy kamienice w centrum xD
@radziuxd: a to było wiercone wiertkarką z otwornicą(czy jakkkolwiek się nazywa ta okrągła wiertarka) czy wiertnicą?

Bo niedawno mój niebieski musiał użyć wiertnicy do zrobienia puszki (nie wielka płytka, ale dom ze zbrojeniami), bo otwornica nie dała rady.
@radziuxd: Przecież im grubsza ściana, tym jest ciszej. Fakt, że ciężej remont zrobić, ale obecnie i tak rzadko się wierci w ścianie (takie rzeczy jak uchwyty do telewizorów itd. ok, ale np. obrazki, zdjęcia to już można na specjalną taśmę przyczepić i to się faktycznie trzyma). Ja mam bardzo grube ściany i jestem zadowolona. Jak ktoś się drze lub robi remont to go słychać, ale ogólnie to można zapomnieć, że sąsiedzi
@radziuxd Typowy polski remont odbywa się w blokach z wielkiej płyty, gdzie wywiercenie jednej dziury to godzina roboty i dwa stępione wiertła.

W amerykańskich "kartonowcach" jak chcesz powiesić obrazek to bierzesz wkrętarkę, przykładasz obrazek, w 5 sekund wkręcasz wkręta i masz obrazek, który będzie wisiał przez 20 lat.

A w Polsce? Pożyczasz trzydziestokilową wiertarę, kupujesz pięć wierteł przeciwpancernych, idziesz do sklepu po czteropak harnasia, wyrzucasz żonę i dzieci z domu, pijesz jednego
@JohnShelby: ja jestem zdania że jak ktoś gada, że wielka płyta jest cicha, to ma po prostu cichych somsiadów, a ma cichych somsiadów, bo to zazwyczaj geriatryczne osiedla. Teraz tam postępuje wymiana pokoleniowa i nie będzie już tak wesoło, jak dziadki umrą, wprowadzą się głośniejsi mieszkańcy i przybędzie aut.

Choć oczywiście to uogólnienie, bo dziadek też może być głośny. Wielu przygłuchych na cały regulator słucha radia czy telewizji, często do późna
@radziuxd: Bo w twardym gęstym ośrodku wibracja dźwięku dobrze się rozchodzi jeśli nie jest za gruby. Gdy się buduje studia muzyczne to nie idzie się w stronę budowy bunkra mającego wytrzymać wybuch atomowy a buduje się jak by pomieszczenie w pomieszczeniu z normalnych murowanych ścian. Ta przerwa powietrza z ścianami skutecznie zatrzymuje dźwięk i nie przechodzi nawet dźwięk perkusji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@eternit_nie_wybacza: Ty no akurat w kiblu mam pusto, bo mieszkanie szczytowe, nie pomyślałem, że przecież inni się kiblami stykają xD Ale mimo wszystko ta ściana, którą dzielę z sąsiadem (w salonie) jest zajebista, jak robią jakieś imprezy, albo jego syn #!$%@? na elektrycznej gitarce to muszę mieć ciszę u siebie, żeby coś usłyszeć.
@Trololo: 55" wisiał 4 lata, jeszcze drugi bym na tym powiesił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#!$%@? oni to zwykła otwornicą do miertarki wiercili? XDD


@leesiuu: gość mówił, że "jeszcze takiej ściany #!$%@? nie miał", zawsze pół godziny-godzina to było max na taki otwór xD

Jaka jest średnica tego otworu?

Dobra nvm widzę 6,8cm


@xdTM: zdjęcie było poglądowe, u mnie ma 78-80mm.

@zaklad_weterynarii_spolecznej: "niestety nie