Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1222
Plusujcie #!$%@? moją żelbetową ścianę, która pokonała wczoraj monterów klimatyzacji xD
Jak czytam wykopków, że w bloku z płyty słychać pierd sąsiada to chyba #!$%@? "wielkiej płyty" nie widzieli. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wielkaplyta #mieszkanie #remontujzwykopem #klimatyzacja #heheszki
Pobierz
źródło: comment_1625626686fDJh4dnFWNcxdRofzupmJC.jpg
  • 134
@radziuxd: Przecież im grubsza ściana, tym jest ciszej. Fakt, że ciężej remont zrobić, ale obecnie i tak rzadko się wierci w ścianie (takie rzeczy jak uchwyty do telewizorów itd. ok, ale np. obrazki, zdjęcia to już można na specjalną taśmę przyczepić i to się faktycznie trzyma). Ja mam bardzo grube ściany i jestem zadowolona. Jak ktoś się drze lub robi remont to go słychać, ale ogólnie to można zapomnieć, że sąsiedzi
@radziuxd Typowy polski remont odbywa się w blokach z wielkiej płyty, gdzie wywiercenie jednej dziury to godzina roboty i dwa stępione wiertła.

W amerykańskich "kartonowcach" jak chcesz powiesić obrazek to bierzesz wkrętarkę, przykładasz obrazek, w 5 sekund wkręcasz wkręta i masz obrazek, który będzie wisiał przez 20 lat.

A w Polsce? Pożyczasz trzydziestokilową wiertarę, kupujesz pięć wierteł przeciwpancernych, idziesz do sklepu po czteropak harnasia, wyrzucasz żonę i dzieci z domu, pijesz jednego
@JohnShelby: ja jestem zdania że jak ktoś gada, że wielka płyta jest cicha, to ma po prostu cichych somsiadów, a ma cichych somsiadów, bo to zazwyczaj geriatryczne osiedla. Teraz tam postępuje wymiana pokoleniowa i nie będzie już tak wesoło, jak dziadki umrą, wprowadzą się głośniejsi mieszkańcy i przybędzie aut.

Choć oczywiście to uogólnienie, bo dziadek też może być głośny. Wielu przygłuchych na cały regulator słucha radia czy telewizji, często do późna
@radziuxd: Bo w twardym gęstym ośrodku wibracja dźwięku dobrze się rozchodzi jeśli nie jest za gruby. Gdy się buduje studia muzyczne to nie idzie się w stronę budowy bunkra mającego wytrzymać wybuch atomowy a buduje się jak by pomieszczenie w pomieszczeniu z normalnych murowanych ścian. Ta przerwa powietrza z ścianami skutecznie zatrzymuje dźwięk i nie przechodzi nawet dźwięk perkusji.