Wpis z mikrobloga

Znalazłam taki komentarz w znalezisku na głównej.

Dla mnie Coca-Colę pogrzebał gest Morawieckiego. Od kiedy wprowadzili ten nie-podatek cukrowy to kupiłem może raz lub dwa, stricte do łiskasa, a dawniej piłem 2-3 razy w tygodniu.

W sensie nie zajebiscie się stało, że podatek wprowadzili, tylko że Colę odstawiłem.


Wynika z tego, że podatek działa tak jak powinien. Ludzie piją mniej niezdrowych napojów, są nawet z tego zadowoleni, ale i tak narzekają na to. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego? Z mojej perspektywy, fakt że mniej ludzi pije niezdrowe napoje to tylko zaleta, więc jedna z niewielu rzeczy które PiSowi się udały.

#neuropa #bekazlibka #bekazprawakow #konfederacja #kiciochpyta
  • 71
ale i tak narzekają na to. Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego?


@Girl_Debord: Pewnie. Aczkolwiek śmiem wątpić aby lewak zrozumiał tak obcy koncept jak wolna wola. Chodzi o prawo do wyboru, a konkretnie jego znaczne ograniczenie. Osobiście wolałbym mieć możliwość trucia się taniej jeśli tylko najdzie mnie ochota. Mimo, że ograniczam szkodzące mi substancje, to wolę sam decydować czy sięgnę po nie czy nie. Tylko tyle.
@Girl_Debord: na serio pytasz czy udajesz? podatki plują w twarz obywatelom, PiS #!$%@?, że je obniża i potem będziesz swoje wysrywy pisac.
odpowiedź brzmi: pieniądze należy przeznaczyć na kampanie informacyjne, a nie #!$%@?ć dodatkowe obwarowania, jesteśmy wolnymi ludźmi z wolną wolą, jeśli ktoś chce umrzeć przez nadmierne spożycie cukru, to jego wybór i ma do tego prawo.
podatki plują w twarz obywatelom, PiS #!$%@?, że je obniża i potem będziesz swoje wysrywy pisac.


@bemo: Mnie nie interesuje co PiS postuluje. Jeżeli pewne ich działanie jest pozytywne, to nie będę go atakowała tylko dlatego że pochodzi od tej partii. Podatki nie są immanentnie złe. Właściwie nakładane polepszają stan społeczeństwa.

odpowiedź brzmi: pieniądze należy przeznaczyć na kampanie informacyjne

Kampanie są nieskuteczne. Tak samo jak nie da się przekonać ludzi do