Wpis z mikrobloga

Elo rowerowe świry!
Pomyślałem sobie że z czystej ciekawości przeprowadzę małą ankietę jak to jest u was z jazdą w kasku? Jeździcie? Nie jeździcie? Przydał się wam? Czy może żałujecie że nie mieliście tego kasku na głowie?
Zapraszam do dyskusji, warto czy nie warto?
#rower #szosa #gravel #mtb #kolarstwo
l.....n - Elo rowerowe świry!
Pomyślałem sobie że z czystej ciekawości przeprowadzę ...

źródło: comment_16224427842EeohGWH0TwwDBilGmqdP7.jpg

Pobierz

Jeździsz w kasku?

  • Jeżdżę w kasku (dystanse do 50km) 32.7% (941)
  • Jeżdżę w kasku (dystanse 50-100km) 6.2% (180)
  • Jeżdżę w kasku (dystanse pow. 100km) 3.3% (94)
  • NIE jeżdżę w kasku (dystanse do 50km) 46.9% (1353)
  • NIE jeżdżę w kasku (dystanse 50-100km) 5.2% (151)
  • NIE jeżdżę w kasku (dystanse pow. 100km) 5.7% (163)

Oddanych głosów: 2882

  • 116
@lumberman: Jeżdżę w kasku na MTB przydał się dwa razy. Raz jak zrobiłem OTB na drodze z kamieniami i jeden odcisnął się na kasku. Drugi raz jak wjechałem głową w wiszącą gałąź złamaną wiatrem za zakrętem.

Na ostrym też w kasku. Ale na miejskim zwykle bez kasku, prędkość niewielka i nie muszę go nosić po sklepie itd.
@lumberman: Zawsze w kasku. Nie wiem czy mi uratował życie, ale miałem sytuację, że całą energię przyjął kask, kiedy waliłem głowa o ddr, bo jakaś baba wylazła zza płota i zahaczyła mi kierownicę. Skończyło się na zawrotach i ogromnym kilkudniowym bólu głowy. Bez kasku, pewnie piach. Z historii kolegów wiem, że niejednokrotnie ratował życie a na 100% zdrowie.
@lumberman: na szosie zawsze w hełmie. Póki co poważnie to przydał się raz z 4-5 lat temu jak na ustawce gość zajechał drogę i walnąłem potylicą o asfalt. A poza tym to przydaje się przy łażeniu po krzakach i innych jaskiniach
@lumberman: Chyba zależy gdzie jadę , gdy jeżdżę po lesie spokojnie po leśnych drogach to moim zdaniem bez sensu kask. Ale gdzie już jest cywilizacja , asfalt to już lepiej mieć kask. Sam muszę zakupić bo coraz częściej zdarza mi się jeździć po takich drogach. Nie miałem jakiejś groźnej sytuacji ale wole być bardziej bezpieczny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lumberman: pytanie czy lubisz swoją głowę i jej wygląd ;) ja zawsze w kasku aczkolwiek nie jeżdżę po bułki rowerem pewnie przez brak licencji(,)