Wpis z mikrobloga

Elo rowerowe świry!
Pomyślałem sobie że z czystej ciekawości przeprowadzę małą ankietę jak to jest u was z jazdą w kasku? Jeździcie? Nie jeździcie? Przydał się wam? Czy może żałujecie że nie mieliście tego kasku na głowie?
Zapraszam do dyskusji, warto czy nie warto?
#rower #szosa #gravel #mtb #kolarstwo
Pobierz l.....n - Elo rowerowe świry!
Pomyślałem sobie że z czystej ciekawości przeprowadzę ...
źródło: comment_16224427842EeohGWH0TwwDBilGmqdP7.jpg

Jeździsz w kasku?

  • Jeżdżę w kasku (dystanse do 50km) 32.7% (941)
  • Jeżdżę w kasku (dystanse 50-100km) 6.2% (180)
  • Jeżdżę w kasku (dystanse pow. 100km) 3.3% (94)
  • NIE jeżdżę w kasku (dystanse do 50km) 47.0% (1353)
  • NIE jeżdżę w kasku (dystanse 50-100km) 5.2% (151)
  • NIE jeżdżę w kasku (dystanse pow. 100km) 5.6% (162)

Oddanych głosów: 2881

  • 116
Upadałem na wszystkie sposoby, albo się umie albo nie


@jmtbcw: To kwestia farta. Nie jesteś w stanie określić czy bez kasku nie byłoby tak samo, bo z nimi nie upadałeś. Nawet po nauce upadanie często decyduje pewne loteria, gdzie są czynniki zwiększające szanse na wygraną - jak kask lub umiejętne upadanie oraz wiedza, kiedy czas się ratować, a kiedy walczyć jeszcze (zeskok z roweru lub próba uniknięcia kontaktu i inne przypadki).
@ostrykuc666: kup oczami to co Ci się najbardziej podoba i mieści się w Twoim budżecie. Z rosnącą ceną spada waga kasku + masz lepsze, bardziej ergonomiczne rozwiązania ale poziom bezpieczeństwa nie rośnie aż tak bardzo (nawet najtańsze muszą spełniać normy). Sam fakt że się zastanawiasz to już połowa sukcesu :)
@Aiden7: naprawdę spoko komentarz, przyznaje rację. Najwięcej szkód wyrządzały mi i kolegom upadki dosłownie stojąc w miejscu przy zerowej prędkości np. podczas ruszania, albo na zakręcie przed domem xD, za duży luz tak jak mówisz
@Aiden7: jeszcze jedno, na wyścigu kiedyś #!$%@?łem kaskiem o ziemię, #!$%@?łem się na zjeździe na błocie na XC, bardzo się zdziwiłem bo świadomie się przekulałem przez bark. Tak samo na wyścigach często zahaczałem kaskiem o gałęzie bo nie pamiętałem że mam prawie dwa razy większy łeb :D