Wpis z mikrobloga

Elo rowerowe świry!
Pomyślałem sobie że z czystej ciekawości przeprowadzę małą ankietę jak to jest u was z jazdą w kasku? Jeździcie? Nie jeździcie? Przydał się wam? Czy może żałujecie że nie mieliście tego kasku na głowie?
Zapraszam do dyskusji, warto czy nie warto?
#rower #szosa #gravel #mtb #kolarstwo
l.....n - Elo rowerowe świry!
Pomyślałem sobie że z czystej ciekawości przeprowadzę ...

źródło: comment_16224427842EeohGWH0TwwDBilGmqdP7.jpg

Pobierz

Jeździsz w kasku?

  • Jeżdżę w kasku (dystanse do 50km) 32.7% (941)
  • Jeżdżę w kasku (dystanse 50-100km) 6.2% (180)
  • Jeżdżę w kasku (dystanse pow. 100km) 3.3% (94)
  • NIE jeżdżę w kasku (dystanse do 50km) 46.9% (1353)
  • NIE jeżdżę w kasku (dystanse 50-100km) 5.2% (151)
  • NIE jeżdżę w kasku (dystanse pow. 100km) 5.7% (163)

Oddanych głosów: 2882

  • 116
@lumberman: Nigdy nie miałem sytuacji, że żałowałem, że nie miałem kasku bo zawsze jeżdżę w kasku.
Miałem za to kilka sytuacji gdzie cieszyłem się jak dziecko, że jednak miałem kask i dokładnie dwie sytuacje gdzie chyba wygrałem życia mając kask:
1) Rozbiłem kask na zjeździe bo głową zahaczyłem o niski gruby konar drzewa - rower pojechał, a ja zostałem na ziemii
2) Rok temu drugi kask rozbiłem jak wywaliłem się na
@PeterGosling: No fajnie - ja nikomu obcemu nie mówię, że ma używać kasku - jego mózg.

Natomiast u mnie w domu wszyscy zakładają kask na zasadzie pożyteczności, a nie przymusu.
Nawet mój 5 letni syn mnie pilnuje żebym zawsze miał jak idę sam albo z nim (i zawsze mam).
@PeterGosling: Nie wiem o jakim kraju na zachodzie mówisz, ale na zachodzie też jest Peru albo Boliwia albo jeszcze jakaś Panama ;)

W Londynie i w ogóle po wioskach w UK widziałem dosyć spory odsetek kasków na głowach.
W Hiszpanii różnie - powiedziałbym, że dużo skuterów, a mało rowerów.
W Niemczech podobnie - duży odsetek kasków w miastach, po prowincji nie było dane mi się poruszać.
Na Słowacji jak w Polsce
@kobrys13: > W Londynie i w ogóle po wioskach w UK widziałem dosyć spory odsetek kasków na głowach.

To prawda, jak sięgnę pamięcią, faktycznie brytyjczycy jeżdżą w kaskach. Ale oni ogólnie lubią gadżety i szpej turystyczny :D
jak to jest u was z jazdą w kasku? Jeździcie? Nie jeździcie? Przydał się wam? Czy może żałujecie że nie mieliście tego kasku na głowie?


@lumberman: kasku potrzebuje się tylko raz, więc warto go mieć, szczególnie jak lubisz #!$%@?ć po lesie albo na zwykłej drodze
@Quimeen to że spędzasz na rowerze 10 minut vs 3h więc istnieje większe prawdopodobieństwo że zdarzy ci się wypadek rowerowy w ciągu 3h niż 10 minut, bo wypadkowość rowerowa jest stała