Wpis z mikrobloga

Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na studiach? programowanie i matematykę. Rzucenie studiów na 3 semestrze to była najlepsza decyzja dla mojej psychiki. Wkurzałem się że nie mogę za cholerę tego ogarnąć wszystkiego zarówno struktur jak i matmy :P
Oto przykład mojej wybtinej wiedzy z #matematyka 1.25 punktu na 10 :D
#studbaza #informatyka
Niebadzlosiem - Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na s...

źródło: comment_1622015172OMK7FxP4r9n8DdBWBN8z8w.jpg

Pobierz
  • 296
@Niebadzlosiem jakiekolwiek zajęcia z sieci pojawiają się na 2 roku, oraz taki przedmiot jak systemy operacyjne. Na 3 roku w zasadzie wybiera się specjalizacje i tam dopiero możesz wybrać jakieś kierunek sieci komputerowe/administrowanie. A tak to 2 lata trzeba się przemęczyć z matma, algorytmika, programowaniem. Pisać jakieś gówno projekty gdzie nikt nie sprawdzi ci kodu, tylko na zasadzie działa to działa i yolo. Czasem się trafi jakiś gamoń co nie ogarnia programowania
@Niebadzlosiem: Git, teraz i tak mają #!$%@? na studia w IT. Jak chcesz uczyć na uczelni to rób a jak nie to strata czasu. Studiowałem 7 lat. (Tak, tylko inż xD) I tak nie skończyłem bo jak mam się cofać w rozwoju tylko po to żeby zrobić jakąś bazę w postgresie bez użycia czegokolwiek co prace ułatwi to ja dziękuje XD.

Fun fact:
Zanim jebnalem tym shitem na ostatniej uczelni to
@Niebadzlosiem: no tak po prawdzie do rzeczy zwiazanych z uzytkowa czescia komputerow to matma nie jest potrzebna. Nikt nowych rzeczy nie bedzie tworzyc, nikt tez nie bedzie wymyslac nowych algorytmow. Cos tam sie nauczyc mozna, ale np z programowania najwiecej sie nauczy czlowiek na projektach. Z sieci to pewnie 1 semestr byl. Niemniej decyzja głupia, bo akurst analiza matematyczna to najprpstsza z matmy.
@Niebadzlosiem:


idź na studia techniczne

bój sie matematyki

suabo.jpg


@g1venchy:
Lepiej było spróbować niż iść na studia lansu i bansu dla papierka ;P Spróowałem, za trudne i nie to co chciałem przekonałem się na własnej skórze ;)
@Lordon: U mnie nie rocznik 2008-2012 gdy w technikum byłem. Podobno póxniej były już takie rzeczy w programie.
@sic0r: a dziękuję, pismo fatalne mi zostało :D
@stiwinga22: z wieloma przedmiotami