Wpis z mikrobloga

Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na studiach? programowanie i matematykę. Rzucenie studiów na 3 semestrze to była najlepsza decyzja dla mojej psychiki. Wkurzałem się że nie mogę za cholerę tego ogarnąć wszystkiego zarówno struktur jak i matmy :P
Oto przykład mojej wybtinej wiedzy z #matematyka 1.25 punktu na 10 :D
#studbaza #informatyka
Niebadzlosiem - Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na s...

źródło: comment_1622015172OMK7FxP4r9n8DdBWBN8z8w.jpg

Pobierz
  • 296
Poszedłem bo podobno Częstochowa ma #!$%@? uczelnie, "każdy idiota tam zda" "poziom jest żenująco niski" może i racja ale nie na tym wydziale :P Liczyłem że jakoś przemknę przez matmę i programowanie którego liczyłem że będzie mniej. Fakt nie sprawdziłem planu :< Dotrwam do specjalizacji i jakoś bedzie :P


XD dlatego studia powinny być płatne. Ludzie se #!$%@? idą na studia jakby kebsa w barze wybierali.
@tellet: To plus ciut wyżej ale bliżej mi do tego niż programowania w wielkiej firmie :P
@Morf: Moim zdaniem powinny być darmowe ale tylko dla 15%? najlepszych studentów albo ze średnią powyżej 4 iluś. Dodatkowo powinny być trudne. Jak ktoś jest magistrem to powinno to coś znaczyć jak kiedyś.
@Morf: Daj spokoj. To jest takie myslenie cioci Halinki. Informatyk to tak trochę klika w komputer i kanały w telewizorze ustawi i nowy smartfon i szuszarke do włosów wybierze.
Ciekawe co w tych sieciach było ciekawe dla OPa… wtykanie kabli?
@Niebadzlosiem: Znaczy ja tam rozumiem tą matmę w sumie, bo odsiewa zupełnych tłuków, którzy mają problem ze zrozumieniem, jakby nie patrzeć, logicznych wzorów.
Żebyś potem logicznie pomyślał, a nie np. "hmm nie działa połączenie serwera do sieci, to cyk wysadzę ten serwer bo pewno nie działa, co z tego że skasuje wszystkie dane".

Z drugiej strony często mam wrażenie, że teraz niektórzy "programiści 15k" to są takie same informatyczne nepty, jak
@maxpawkas: Tworzenie małych sieci, podpiannie nowych routerów, dynamiczny dns, też puszczanie kabli, porty, blokowanie dostępu, ustawianie odpowiedniego kanału wifi, monitorowanie ruchu sieciowego, stawianie nasa, przydziały sieciowe, zdalny pulpit i update aplikacji. Czy faktycznie do tego są potrzebne studia ;d?
@Niebadzlosiem: analiza zajebiście się przydaje jak chcesz robić cyfrowe przetwarzanie sygnału. Z tego co wiem to są jakies prywatne studia związane z hardwarem a nie softem - tylko szczerze to nie wartego tego studiować bo za 5 lat ta wiedza i tak nie jest aktualna - idź do roboty, zapisz się na kurs ewentualnie gówno-studia zaoczne, żeby później można było robić podyplomówki - niektóre podyplomówki są naprawdę spoko.
@Niebadzlosiem: ogólnie to nie jestem w tym zawodzie i pytanie, czy to w ogóle jest wykorzystywane w pracy przez programistów przy czymś, czy w 0%? To jest wiedza programistyczna czy bardziej inżynieryjna, tzn. nie do software tylko do przemysłu itp.? Jakie w zasadzie praktyczne wykorzystanie mają te wzorki przy obliczaniu czego, np. funkcje no to pochodne czyli co, jakieś funkcje kilku zmiennych? gdzie są punkty optimum? i to miałoby (nie przy