Wpis z mikrobloga

Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na studiach? programowanie i matematykę. Rzucenie studiów na 3 semestrze to była najlepsza decyzja dla mojej psychiki. Wkurzałem się że nie mogę za cholerę tego ogarnąć wszystkiego zarówno struktur jak i matmy :P
Oto przykład mojej wybtinej wiedzy z #matematyka 1.25 punktu na 10 :D
#studbaza #informatyka
Niebadzlosiem - Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na s...

źródło: comment_1622015172OMK7FxP4r9n8DdBWBN8z8w.jpg

Pobierz
  • 296
Najbardziej zaawansowaną rzecza którą zrobiłem i z której jestem dumny to Arduino stacja pogodowa wysyłająca dane do serwera SQL- oczywiście nie od 0 xD


@Niebadzlosiem: no to na PP jeszcze było coś takiego jak wydział elektryczny gdzie było odrobinę więcej elektroniki niż "komputerów".

Do tych zawodów chyba trzeba mieć mgr albo inż z przodu


@Niebadzlosiem: mgr to średnio do czegokolwiek potrzebny jest. Ja olałem końcówkę studiów magisterskich i poszedłem na
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Niebadzlosiem: Nawet jeśli by im się przydały zawodowo, myślę że spora część z nich I tak by musiała sobie odświeżyć pamięć szukając na necie chociażby wzoru. To samo może zrobić w sumie każdy.

Oczywiście nie chce jakoś umniejszać za bardzo, bo dobra wiedzą matematyczna wzbudza mój podziw, ale arogancja niektórych jest wręcz niesmaczna.
@Niebadzlosiem eh, trzymaj się mordo, znajdziesz coś lepszego. Też mi nie szlo z matematyka z powodu lenistwa, więc studiuję teraz cos innego I i tak zaliczam mimo tego że się lenie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Wykopki I tak nie zrozumieją, że nie każdy się nadaje. I nie każdy może mieć inżyniera
@Niebadzlosiem: Ja byłem na polibudzie we Wrocku, też informatyka.
Wszystko, co związane z matematyką to były zawsze otwarte zadania. Trochę tego było: analiza, algebra, algebra abstrakcyjna, matematyka dyskretna, jakaś statystyka, kodowanie i szyfrowanie, 2 semestry fizyki...

Z przydatności tych przedmiotów w przyszłości: matematyka dyskretna przydatna. Algebra abstrakcyjna konieczna w kodowaniu o szyfrowaniu. Jak ktoś się kształci w tematyce bezpieczeństwa i pracuje na tym niskopoziomowo (implementacja protokołów), to wiedza w zasadzie niezbędna.