Wpis z mikrobloga

Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na studiach? programowanie i matematykę. Rzucenie studiów na 3 semestrze to była najlepsza decyzja dla mojej psychiki. Wkurzałem się że nie mogę za cholerę tego ogarnąć wszystkiego zarówno struktur jak i matmy :P
Oto przykład mojej wybtinej wiedzy z #matematyka 1.25 punktu na 10 :D
#studbaza #informatyka
Niebadzlosiem - Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na s...

źródło: comment_1622015172OMK7FxP4r9n8DdBWBN8z8w.jpg

Pobierz
  • 296
Poszedłem na informatykę bo lubiłem hardware, sieci. Co zastałem na studiach? programowanie i matematykę. Rzucenie studiów na 3 semestrze to była najlepsza decyzja dla mojej psychiki.


@Niebadzlosiem: miałem identycznie jak ty, w 2009 poszedłem na informatykę z identyczną myślą, zajebiście lubię hardware i sieci komputerowe. Z tym, że nie rzuciłem studiów tylko zaparłem się i w końcu wszystko zaliczyłem. 12 lat mi to zajęło ale się udało ( ͡° ͜
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Niebadzlosiem: na pierwszych 3 semestrach jest głównie matma i programowanie, może trafiłeś na #!$%@? wykładowców dlatego nic nie rozumiałeś w internecie jest masa kursów z matmy no etrapez jak u niego nie rozumiesz co się dzieje to faktycznie się do tego nie nadajesz xd ale jak u niego złapiesz to znaczy że to kwestia prowadzącego
@Niebadzlosiem: może trzeba było iść na jakąś "techniczną" informatykę, teleinformatykę, telekomunikację w ogóle czy inną automatykę, a nie na czysta infę, gdzie z sieci i hardware to masz zazwyczaj po 1-2 kursy i tyle. No i jak liczyłeś, że na studiach technicznych nie będzie chociaż podstaw algebry i analizy, no to obawiam się, że nie ma takich studiów xd
@Bakusi: Moim zdaniem dobry ruch :D
@Koloses: Racja, jako programista chyba mozesz być nawet po gimnazjum byle byś był w tym dobry :D
@patryk-kabacinski-1: Zdaje sobie z tego sprawę i kombinuję jak to obejść:) Obecnie 3000 na rękę więc średnio póki co wychodzi :P
@Dolan: Gratuluję determinacji :D Ja czułem że tam nie pasuję, z ludźmi ze studiów miałem takie lekkie znajomości nic trwałego i mocnego. Wkurzały mnie
@PorzeczkowySok: Grunt to wiedzieć kiedy odpuścić. Lecieć z motyką na Słońce bo wszyscy lecą słaba opcja :P
@Arl0: Liczyłem na podstawy ;P Zwłaszcza że to uczelnia w Częstochowie a na Śląsku było/jest przeświadczenie że tam jest bardzo niski poziom i każdy idiota zdaje. Moim zdaniem poziom był wysoki może nie tak wielki jak w Gliwicach na politechnice śląskiej ale i tak. Kurde nie pamiętam czy tam były takie techniczne informatyki
@zwierzeta_sa_spoko: Robilem technikum informatyczne 2008-2012 matematyka była podstawowa i nawet z nią mi nie szło, dopuszczający na koniec miałem xD programowania też nie lubiłem i mi nie szło. Myślałem że na studiach jakoś się prześlizgnę. Za to z innych przedmiotów dobre oceny, dobrze się czułem, na studiach też.
U mnie w ostatniej klasie technikum były prowadzone zajęcia dla tych którzy pisza matmę rozszerzoną i tam chyba to robili.

@Nelelele: Wimi
Słucham xD? w liceum nie mieliśmy całek czy pochodnych.


@Niebadzlosiem: to miałeś #!$%@? liceum (edit: technikum).

No rzuciłem i sobie zadałem pytanie czy są jakieś innne kierunki które chciałbym studiować. Odpowiedź była nie wiec zostałem jako technik informatyk. Bo iść na studia dla samego papierka i studiować głupoty to słaba opcja.


@Niebadzlosiem: Ja tam nie traktuje studiowania jako "papierka" na Politechnice Poznańskiej masz bardzo dużo "linków" do różnych firm, od
@Morf: Programowac nie zamierzałem i nie zamierzam. Najbardziej zaawansowaną rzecza którą zrobiłem i z której jestem dumny to Arduino stacja pogodowa wysyłająca dane do serwera SQL- oczywiście nie od 0 xD Fajnie by było pracować jako adminstrator w jakiejś małej/większej firmie, odzyskiwać dane od małych klientów po duże korpo. Ogólnie wszystko NIE polegające na tworzeniu nowych rzeczy od 0. Do tych zawodów chyba trzeba mieć mgr albo inż z przodu, poza