Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie.
Mam program i w nich data blocki.
Czemu jak przeicągam data block do bloku TSENDC i TRCVC, to mi się podświetla wejście do "data" na czerwono? A potem jak wybiorę z danego bloku co chcę wysłać, to wygląda to jak na pic rel.
A wiem, że powinno to wyglądac jak na zdjęciu w komentarzu.
Pomożecie? Co powinnam zrobić, zmienić?
Dopiero uczę się programowania. I będę wdzięczna za pomoc
#automatyka #automatykairobotyka #robotyka #plc #programowanie #studbaza #studia #politechnika #pytaniedoeksperta #siemens #sterowniki #pomocy #mechatronika
Amestris - Mirki, mam pytanie. 
Mam program i w nich data blocki.
Czemu jak przeicą...

źródło: comment_16197803495AfHb4x6tShPZZYtX06f7T.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Amestris: Na przyszłość, zależy co jest w FB. Technicznie nie dodajesz offsetu tylko kompilujesz dane w DB tak aby system je zachował w takiej kolejności w jakiej je zapisałaś tworząc DB.

Na przykłaj jeśli stwożysz DB, w której masz:
BOOL
  • Odpowiedz
@Amestris: nie no to nie jest w skrócie to co napisałem :P
trzeba skompilować DB w taki sam sposób w jaki jest skompilowana DB wewnątrz FB. Jeśli DB nie jest optymalizowana to dane będą posiadały offset więc nie trzeba (nie można) go dodawać.
Jak jeszcze nie jest to całcowicie jasne to Ci mogę później wytłumaczyć na przykładach i pokazać ocb przez teamviewer.
  • Odpowiedz
@PrawieWolny: A prosze ja Ciebie bardzo. Jesli rozmawiamy o S7-1500 albo 1200 to w TIA jak klikniesz prawym przyciskiem myszy na DB i otworzysz opcje to tam bedzie taki ptaszek do zaznaczenia Optimised datablock. Odznacz go i gotowe. Dokladnie tak samo musisz zrobic jak chcesz zmienic parametry InstanceDB jakiegos FB. W otwartych opcjach FB znajdziesz opcje DB wewnatrz.

mam klawiature bez prawego alta wiec sorry za piekna polszczyzne ( ͡
  • Odpowiedz