Wpis z mikrobloga

Dzisiaj siad bez taśm 315kg x 1 + (uwaga długa nazwa) Concentric Safety Squat Bar rounded Back, bent legs good morning 190kg x 5

Nie czułem się dziś za specjalnie jednak trening uważam za jeden z tych udanych.

Siad PR + 15kg względem 8 tygodni temu. Ale forma bez szału, za słabo "otworzyłem" biodra, za mało rozpychałem kolana, na dole zabrakło też balansu, i przez to wyszło ciut za płytko zabrakło centymetrów, no ale nie ważne, za 8 tygodni dodam więcej kilogramów i zrobię ten siad w lepszej formie :)

Kolejne ćwiczenie to ciężki wariant GM, głównie pod ciąg, zatrzymałem się na 190kg x 5 bo czułem dosłownie wszystko od łydek aż po szyje :P Cały posterior chain, plecy, masakrycznie ciężko było. Tego wariantu radzę unikać szczególnie początkującym, łatwo o kontuzje, wymaga dobrej kontroli nad brzuchem.

Wszystko idzie w dobrym kierunku, ciągle kilogramy są we wszystkim dokładane. Teraz też w planie mam dużo "sprawdzianów" więc już nie mam mowy o tym że zmarnuję więcej czasu niż ~8 tygodni, bo często powtarzam te podstawowe warianty, i jak tylko PR-y przestaną wchodzić od razu będę wiedział że muszę poprawić coś w treningu.

Za ~4tygodnie test 1RM siadu w taśmach. Jeszcze powinienem 1RM w ciągu sprawdzić, ale póki co wolę jednak jeszcze ten wynik przez jakiś czas pobudować, porobić bliskie wariacje zwykłego ciągu.

W tym tygodniu zrezygnowałem też z ciężkich wyciskań, aby dać trochę odpocząć łapą bo mają naprawdę dość 1-3RM :P

#silownia #mirkokoksy #mikrokoksy #strongaf #pokazforme
  • 24
@IntruderXXL: już po 6 miesiącach poderewałbym sztangę z dwoma talerzami

nie no, do takiego ciężaru to jeszcze ze 3 takich jak ja bym musiał zaprzęgnąć

kurcze, co widzę twój wpis to aż się boję czytać ( )
Takie pytanko: ile hajsu około już zainwestowałeś w swoją siłownie?


@smok_bozy: Dużo :P Tyle że dożywotni karnet na siłkę wyszedł by taniej lol.

Zakupy zawsze robiłem przemyślane i wiedziałem czego chce... jedna rzecz to było nieporozumienie mianowicie, sztanga zwykła od HMS za wtedy 900zł... Miała być "twarda" i wytrzymała... pomimo że grubsza niż standardowe sztangi i z wytrzymałością niby 700kg, okazała się gówniana, sprężynowała mi przy 300kg, do tego miała zbyt
jakie to uczucie przechodzić przez wszystkie drzwi bokiem( ͡º ͜ʖ͡º)?


@Moj_Panie: On już tam utknął na zawsze, tak się rozrósł, że nawet bokiem nie wyjdzie. () To co ma robić? Trenuje.

@IntruderXXL: Zamówiłem to co poleciłeś z Joyfooda seria get it fit. Smaczne, mięso co dziwne miękkie i wygląda dość świeżo, białe w środku, do mikrofali na 2 minuty i można