Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki nie lubię tracić oszczędności, a ostatnio na rynku oszczędności dzieje się nie najlepiej. Mam na chwilę obecną na koncie trochę oszczędności. Nie ruszam ich, miesięcznie zarabiam około 10/11 tys netto. Mam własne mieszkanie, samochód, na co dzień wystarcza. Miesięcznie odkładam od 5 do 3 tys. w zależności od wydatków, czy ewentualnych potrzeb zakupowych.

Do meritum, chciałbym kwotę około 100000 - 120000 zł wrzucić na opcję finansową, która nie będzie obarczona ryzykiem, ale będzie z biegiem czasu przynajmniej niwelować inflacje.

Nie lubię ryzykować pieniędzmi, więc kryptowaluty, czy giełda raczej odpadają. Szukam rozwiązań, nie jestem ekonomistą, mam małe pojęcie o instrumentach finansowych. Dobrze prosperuje zawodowo i to jest moje główne źródło dochodu.

Ktoś zaproponował mi obligacje skarbowe, ale zastanawiam się nad innymi rozwiązaniami. Chętnie dowiem się od Was, o ewentualnych możliwościach, czy instrumentach finansowych, wartych uwagi.

#waluty #oszczedzanie #pieniadze #inwestycje #finanse #zloto #gielda #pytaniedoeksperta #gielda #nieruchomosci #mieszkanie #lokaty #banki #gospodarka #ekonomia #kontobankowe #inflacja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60702e02f5537c000a4883f8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki nie lubię tracić oszczędności...

źródło: comment_1617980528UONUOTSukcQ9No3PKCynqw.jpg

Pobierz
  • 67
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam proste rozwiązania, przede wszystkim takie które w łatwy sposób można spieniężyć. Najlepszym wyjściem będzie podzielenie na 3 części portfela: obligacje (tutaj można podzielić na 2 waluty np PLN i USD) / akcje (nie znasz się, więc najlepiej kupić ETF np amerykański SP500 i nie kombinować) / metal szlachetny.

Osobiście aktualnie wrzuciłbym to 100k tak podzielone 70k obligacje / 15k ETF SP500 / 10k ETF na złoto / 5k ETF
  • 39
@AnonimoweMirkoWyznania nie wróżę ci sukcesu skoro przy takich zarobkach i oszczędnosciach nie masz pojęcia co robić. Ja zacząłem pierwsze kroki jak nie miałem mieszkania i samochodu, a na koncie miałem 15k i co miesiąc odkładałem 500 zł xD Tak to jest. Ludzie zajmują się zarabianiem i gromadzeniem zapisu cyfrowego na kontach myśląc że zawsze będzie dobrze a potem jak przychodzi źle to budzą się z ręką w nocniku i pytają sie co
@AnonimoweMirkoWyznania: Na Twoim miejscu, to bym podzielił ten portfel na kilka mniejszych i włożył w różne akcje. Na początku kup sobie jakieś porządne książki o owej tematyce i się doszkol, bo wchodząc w to bez żadnej wiedzy nawet nie będziesz wiedział co robisz.
Jeśli szukałbym spokoju, to bym wszedł w spółki dywidendowe. Takie firmy jak Microsoft, Johson&Johnson, Mastercard idą bardzo spokojnym kursem do góry, do tego dochodzi dywidenda co kwartał. Takich