Wpis z mikrobloga

Namiar na bezpieczną aborcję.

Przeglądając ostatnio profil Aborcyjnego Dream Teamu na Facebooku trafiłam na ten post. <- klik

„Wiem, że to bardzo nieodpowiedzialne, wiem, że to wszystko moja wina, ale…”. To bardzo częsty początek maila.


I tak sobie myślę jakie to jest smutne, że osoby które chcą przerwać ciążę same siebie obwiniają za sam pomysł aborcji. Jakie to jest straszne, że zamiast pomyśleć o tym jak o każdej innej decyzji w życiu, próbują się usprawiedliwiać. W żaden sposób nie obwiniam tych ludzi i powiem więcej - ja to nawet rozumiem.
Ciężko by było nie mieć takich myśli, gdy zewsząd słyszy się, że aborcja to morderstwo (BZDURA!), że zabija się własne dziecko (BZDURA!), że 'trzeba było myśleć jak się popuszczało szpary' (BZDURA I CHAMSTWO!). Z jakiegoś powodu w Polsce ciągle się myśli, że zgoda na seks to zgoda na ciążę i później dziecko. A TAK NIE JEST!

Dodam też, że decyzja o aborcji nie jest 'nieodpowiedzialna'. Jest jak najbardziej odpowiedzialna! Jeżeli ktoś uważa, że nie ma środków na wychowanie dziecka, nie jest jeszcze albo nigdy nie będzie gotowy psychicznie do posiadania potomstwa, nie chce nigdy mieć dzieci lub po prostu nie chce kontynuować tej ciąży, to decyzja o aborcji jest bardzo, bardzo odpowiedzialna.

Dlatego jeżeli jesteś w niechcianej ciąży i się obwiniasz, bo 'nie dopilnowałaś', to powiem Ci jedno - nic złego nie zrobiłaś, nikt normalny Cię nie będzie o nic obwiniał i jeżeli zdecydujesz się wykonać aborcję lub kontynuować ciążę, to jedno i drugie jest okej. Jest to dobra decyzja, bo jest TWOJA. A tylko Ty masz prawo decydować o swoim ciele <3

40/x

#aborcja #codziennepowiedzkomus <- tag do obserwowania/czarnolistowania

Kochani, jak już Was wołam to nie musicie plusować komentarza z wołaniem! Ułatwia mi to znacznie wpisywanie nowych osób na listę, bo nie korzystam z mirkolist tylko mam plik, do którego wklejam sobie plusujących. :)

JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO PIERWSZEGO KOMCIA Z WOŁANIEM
Amishia - Namiar na bezpieczną aborcję.

Przeglądając ostatnio profil Aborcyjnego D...

źródło: comment_1616262789jP5n6wS4rPWMZOm7xVZRT9.jpg

Pobierz
  • 92
Dodam też, że decyzja o aborcji nie jest 'nieodpowiedzialna'. Jest jak najbardziej odpowiedzialna! Jeżeli ktoś uważa, że nie ma środków na wychowanie dziecka, nie jest jeszcze albo nigdy nie będzie gotowy psychicznie do posiadania potomstwa, nie chce nigdy mieć dzieci lub po prostu nie chce kontynuować tej ciąży, to decyzja o aborcji jest bardzo, bardzo odpowiedzialna.


@Amishia: bardzo dobry post. mdli mnie o tych wszystkich "trzeba wziąć odpowiedzialność" jak się złamie
JEŻELI JEDNAK JESZCZE CIĘ NIE WOŁAM, TO PLUSUJ ŚMIAŁO PIERWSZEGO KOMCIA Z WOŁANIEM

Wołam tych, którzy zaplusowali ten komentarz albo ostatnie wołanie:


@Amishia: Zdecyduj się ;)
@Amishia: Chyba masz jakieś urojenia psychiczne gdzie napisałem ze jestem przeciw
@GordonSzamlej: Może dla tego ze jest wolność słowa Art. 54. Zasada wolności poglądów
Dz.U.1997.78.483 - Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.