Wpis z mikrobloga

@Lesrley: Zarabiasz aktualnie 2,5k na UOP jeśli nie chcesz podnosić swoich kwalifikacji to znajdź sobie pracę na umowie zlecenie np. w call center.

Przechodząc na zlecenie na starcie masz 2900 do ręki. Jesteś poniżej 26 roku życia więc powinieneś zostać gdzieś studentem jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

W takich przybytkach za minimalną zawsze są jakieś premie aby zmotywować ludzi do pracy
więc zmieniając pracę na taką bez kwalifikacji masz:

2900zł podstawy
@januszowiebiznesu: nie neguję absolutnie sensu ciężkiej pracy i samorozwoju, ale nie zawsze ona daje wymierne korzyści. Ilu to ciężko pracujących, przedsiębiorcych ludzi udupił taki covid?

W to wszystko wchodzi też fart, jakieś predyspozycje, nawet koneksje w rodzinie. Nie każdy może zostać chociażby programistą czy nawet wykończeniowcem.

Zresztą mi nie chodzi o jakieś niebywałe bogactwo a o godne życie pozwalajace na samowystarczalność. Naprawdę trzeba ebać po 200h by kupić sobie samochód klasy
@slozubn: Uwazam, ze obecnie jest tyle sposobów na zarobek, że trzeba próbować, aż się znajdzie. Ja się przebranżowałem na 4. roku studiów(mając już 3 lata doświadczenia zawodowego) i to był strzał w 10, mimo, że miałem już nienajgorsze stanowisko.

@kuroszczur: No jesteśmy państwem na dorobku ciągle, więc wygrywa ten, który się stara, powiedziałbym, że obecnie mamy wersję "American dream" z lat 80., tylko w tym naszym antyludzkim państwie (
@januszowiebiznesu: tyle mozliwosci a inzynierom w posredniaku proponuja dwa kola. fajnie u nas.
i tak wiem ze nie ma co brac na powaznie takich ogloszen choc z drugiej strony z dupy sie nie biora.

mam serio wrazenie ze albo masz leb do kilku waskich dziedzin i zarabiasz przyzwoicie a jak jednak jestes troche "glupszy" i do tego nie masz kondychy na #!$%@? to ciesz sie ze januusz cokolwiek placi bo za
@JugoinDaun: niby tak ale z drugiej strony nikt kto nie jest patusem nie chcialby mieszkac wsrod takich za jakiekolwiek pieniadze, wiekszosc po 2 tyg juz psychicznie bedzie miala dosyc. Bo jak nie masz dojsc i nie znasz niderlandzkiego to zostaja polskie agencje z takimi typami ¯\_(ツ)_/¯
Jedyną opcją jest oszczędzanie na wszystkim i wegetowanie w domu bo na wyjście na miasto oczywiście nie będzie pieniędzy no ale po ch*j żyć w taki razie?


@Lesrley: @Iskaryota: @Iskaryota: Przede wszystkim przestańcie myśleć jak biedacy. Pierwszym z brzegu wyjściem jest zdobycie wykształcenia, najlepiej w kierunku w którym jest dużo pracy i dobrze płatnej. Jakiś inżynier budownictwa, elektrotechnika, automatyka, infa itd
Nie dość, że są większe zarobki to lepsze
@K-S- A co to ma do ekonomii i wydawania hajsu? Chcesz mieć luksus w postaci mieszkania/pokoju? Spoko, ale wtedy nie narzekaj, że hajs Ci topnieje skoro przepuszczasz go na luksusy.
@linca_pau: jak zarabiałem 2500 na łapę mieszkając z rodzicami, to byłem w stanie opłacić za siebie rachunki, żarcie, wyjść z dziewczyną czy znajomkami na miasto i jeszcze odłożyć szmalec kupując różne pierdoły w ramach rozsądku. No ale OP to wegetuje. Co prawda codziennie wpada czteropak browara, co tydzień trzy stówki na melanżyk ze znajomkami no i telefon za 5 patoli w ratach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@borjaki: nie to ze bronie ttylko chociazby chca isc w kierowce na busach majac to kat. B to bez doswiadczenia powodzenia albo dadza ci do podpisania takie klauzule w dziadtransie ze za niedbalstwo techniczne janusza to Ty odpowiadasz i bulisz za serwis busa ¯\_(ツ)_/¯

inna sprawa jak nie masz lba do czegos konkretnej specializacji wyzszej to czego sie zlapac? Zalozmy ze chociaz masz ten angielski
@Iskaryota: Chcesz to żyj sobie w takiej świadomości że nigdy nic nie osiągniesz i wegetujesz i nic sie nie da z tym zrobić. Takich ludzi januszebiznesu potrzebują!

@Lesrley: @Iskaryota: Od pierwszego dnia mojej pracy zawodowej nigdy nie przestałem nawet na chwile się uczyć i rozwijać. Od pierwszego dnia pracy szukałem możliwości awansu a jak takiej nie było to zmiany pracy na lepszą. Jak tylko trafiłem do nowej pracy to