Wpis z mikrobloga

Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD

Jak ja mam się niby wyprowadzić? jak mam żyć za te grosze?

Jedyną opcją jest oszczędzanie na wszystkim i wegetowanie w domu bo na wyjście na miasto oczywiście nie będzie pieniędzy no ale po ch*j żyć w taki razie?

#zalesie #praca #trudnesprawy #zycie #polska
  • 538
  • Odpowiedz
@Iskaryota: U mnie robocie każdy ma około 40 lat i co najmniej jedno dziecko a są i tacy co mają czwórkę dzieci na utrzymaniu xD

Serio całe życie trzeba oszczędzać każdą złotówkę i ciągle się martwić, stresować że braknie na jedzenie. Pracujesz jak debil 160-180 godzin miesięcznie a musisz się martwić o byle gówno i nawet zasranych butów sobie nie kupisz bo nie ma kasy. Gość u mnie w robocie ma
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Wysokie podatki, przez które państwo okrada mnie miesięcznie z +/- 50% mojej pensji + wyzysk pracowników fizycznych i brak perspektyw na rozwój bo nie mam czasu by się czegokolwiek nauczyć by móc w przyszłości więcej zarabiać.
  • Odpowiedz
@Lesrley: Widzisz, jesteś człowiekiem świadomym, świadomym również tego, że nie tak powinno się żyć, że to w jakiś sposób upokarzające. Kiedyś było łatwiej być takim szaraczkiem bo nie było internetu i nie mogłeś dzięki trzem klikom myszki dowiedzieć się jak żyje statystyczny Niemiec czy Francuz.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Czasem tak ale zazwyczaj po prostu odpoczywam - od tego są chyba te weekendy by móc po tygodniu pracy odpocząć i się odstresować. Ja przynajmniej nie mam na tyle energii i motywacji by w weekendy robić cokolwiek a i tak muszę posprzątać, coś naprawić - odwiedzić kogoś z rodziny itp.
  • Odpowiedz
od tego są chyba te weekendy by móc po tygodniu pracy odpocząć i się odstresować


@Lesrley: Nie, nie są. Ja pracuję w każdy weekend i to nie w swoim zawodzie i znam wiele osób, które właśnie w weekend się dokształcają mając już dzieci. Tak więc oprócz tego, że państwo z Ciebie zdziera, to największym winnym obecnego stanu rzeczy jesteś Ty.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: Nie jeden Francuz mieszkający w dużym mieście i pracujący na jakieś stacji paliw również żyje od 10 do 10. Pracowników fizycznych wykorzystuje się na całym świecie :x
  • Odpowiedz
@kuroszczur: xDDDDD
Rozumiem że podczas urlopu zamiast odpocząć też #!$%@? do drugiej roboty na budowlankę walić po 12 godzin?

Albo masz lekką prace i nie wiesz jak człowiek może być zmęczony po pięciu dniach pracy albo długo sobie nie pożyjesz. Gdyby państwo mnie nie okradało to bym sobie poradził dużo lepiej, to państwo i system są głównymi winowajcami tego stanu rzeczy.
  • Odpowiedz
@Lesrley: no ale i tak znajdzie się jakiś Janusz kapitalista typu @kuroszczur: który powie ci, że za mało #!$%@? xD. Weź typie odbij od takiej gadki, bo aż cebulą zawiało. Nigdy się w tym kraju nie zmieni jak będą takie szczury przyklaskiwać wyzyskowi i podtrzymywać kult #!$%@?. 7 dni w tygodniu to nawet niewolnicy nie robili.
  • Odpowiedz
@Lesrley: 2,2k dorośli ludzie którzy mają dzieci, powiadasz?

Może oboje pracują i wtedy mają w granicach 5k do tego 500+ i perspektywa się zmienia.
  • Odpowiedz
@Lesrley: jak długo jesteś na rynku pracy? Brzmisz jak ktoś, kto właśnie skończył średnią i poszedł do pracy, zaskoczony że podatki istnieją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niestety ale twoje wynagrodzenie będzie adekwatne, do kwalifikacji. Poza tym czyja to wina, że wybrałeś pracę bez perspektyw na rozwój? Jak chcesz się szkolić to albo znajdź pracę w której nauczysz się fachu, albo ogranicz przyjemności i zapisz się za te
  • Odpowiedz
@kuroszczur: To ty gdy będziesz już więcej zarabiał to wskoczysz na wyższych próg podatkowy i będziesz #!$%@? jeszcze bardziej, serio nie chce mi się już czytać tych bredni - daruj sobie.
  • Odpowiedz
@Qql3l3: Utrzymanie dziecka kosztuje więcej niż 500+ a często matki muszą siedzieć z dziećmi i nie mogą pracować - tym bardziej w obecnej sytuacji.
  • Odpowiedz