Wpis z mikrobloga

Pracuje za jakieś 2,5k na rękę i mieszkając z rodzicami ledwo starcza mi pieniędzy xD

Jak ja mam się niby wyprowadzić? jak mam żyć za te grosze?

Jedyną opcją jest oszczędzanie na wszystkim i wegetowanie w domu bo na wyjście na miasto oczywiście nie będzie pieniędzy no ale po ch*j żyć w taki razie?

#zalesie #praca #trudnesprawy #zycie #polska
  • 538
  • Odpowiedz
@Lesrley 2,5 mieszkasz z rodzicami i brakuje Ci kasy? xD no to witamy w rzeczywistości. Tylko, że w PL ludzie z dwiema takimi pensjami utrzymują rodzinę 2+2, mieszkanie i często auto. Więc odpowiedz sobie, gdzie leży problem. Bo masz za darmo jakieś 90% kosztów życia obecnie.
  • Odpowiedz
@Lesrley: Ja zarabiam 4k na rękę a miesięcznie na życie wydaję 1,5k łącznie z opłatami za mieszkanie, jedzeniem i innymi regularnymi opłatami. Nie liczę tu oczywiście wakacji czy zakupu części do komputera / nowego telefonu itd. Gdybym mieszkał z rodzicami to odpadło by dodatkowo 500zł opłat za mieszkanie, jedzenie. Więc nie mówi mi, że w 1k nie da się zmieścić mieszkając z rodzicami, no chyba że ważniejsze dla ciebie jest
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Lesrley: w dzisiejszych czasach są najlepsze w historii możliwości samodzielnego douczenia się do jakiejś innej pracy. Narzędzia są tanie, łatwo dostępne.
Poradniki na YouTube są liczne, nie brak też ludzi którzy mogą pomóc i doradzić.
Możesz zacząć się uczyć programowania, grafiki i zarabiać dobre pieniądze, ale podobnie jak mi, nie chce Ci się i to mnie bardzo smuci.

No niestety nie ma innej rady jak tylko zapieprzać po pracy, albo
  • Odpowiedz
@Lesrley: Mam tak samo i taka wegetacja mnie tylko #!$%@? psychicznie przez co #!$%@?łem się w narkotyki, ale postanowiłem, że #!$%@?, żeby podnieść swoje kwalifikacje, bo jak w wieku 30 lat mam #!$%@?ć za 3 koła jak śmieć, to już lepiej się wyhuśtać xd
  • Odpowiedz
@Lesrley: jakim cudem? Ja również mieszkam z rodzicami i zarabiam 2200/2300 co miesiąc. Płace za studia, wiec odpada mi 700 złoty. Nie brakuje mi pieniędzy, jeszcze spokojnie odłożę sobie po 500 złoty co miesiąc. Nie odmawiam sobie raczej niczego.
  • Odpowiedz
@Lesrley: A znajomi? Wiele osób z mojej pierwszej pracy wynajmowalo mieszkanie na 2 osoby, trochę jak studenci z tym ze spokój bo wszyscy pracujący i jak się ludzie znają to jest zupełnie inna sprawa. Lepiej tez, tak mi się wydaje, przeżyć chwile dzieląc mieszkanie ze znajomymi a nie z rodzicami, w większym mieście bo po czasie łatwiej zmienić prace na lepiej płatna i wtedy już wynająć samodzielnie
  • Odpowiedz
@Lesrley: jeżeli nie mając żadnych wydatków ,bo spisz i jesz u mamy, z 2,5'k nic nie odkladasz to tobie nawet 10k nie starczy na życie. Argumenty o podatkach są słuszne ale nie w twoim wypadku bo jestes po prostu ameba gospodarowania pieniędzmi, rozumiem taki styl życia ale to tylko i wyłącznie wina twojej głupoty
  • Odpowiedz
@DeafSilence: Tu się z Tobą zgadzam, ja tak samo wyobrażałem sobie całkiem inaczej dorosłe zycie, zarabiam 3,5 wiec może być ale #!$%@? z tymi pieniędzmi. Idziesz do roboty żeby przeżyć. Ludzie to #!$%@? zawistne
  • Odpowiedz
@Lesrley: życie singla w Polsce - jeśli nie zarabia przynajmniej 4-5k - jest niestety takie jakie widzisz. A, że nie jest takie proste iść i po prostu zarobić te 4-5k, więc jest jak jest...
  • Odpowiedz