Wpis z mikrobloga

Dostajemy od Was wiele wiadomości z pytaniami, jak wygląda proces wynajmu mieszkania na Malcie, dlatego też spisaliśmy wszystko w jednym miejscu.
Pytania te często kierujecie do nas w sprawie wynajmu mieszkania na Malcie na czas pracy zdalnej.

W każdym kraju poszukiwanie mieszkanie wygląda nieco inaczej. Nie ma co oczekiwać, ze będzie tak, jak w Polsce.

Wynajem mieszkania, ale także i same mieszkania na Malcie są nieco inne niż w Polsce. Ciężko tutaj znaleźć kawalerke, a dom z ogrodem to luksus, na który pozwolić sobie mogą nieliczni.

Spisaliśmy tutaj wszystko, co jest potrzebne podczas poszukiwania lokum do życia na Malcie. Wiele kwestii może zaskakiwać:
- jak choćby to, że bardzo ciężko tutaj o małe mieszkania
- lub, że wynajem bez agencji nieruchomości to rzadkość!
- do tego spójrzcie sami jaki wpływ na cenę ma choćby widok na morze!
- dlaczego kupno mieszkania na Malcie to dobra inwestycja

Mamy świadomość, że ten praktyczny tekst nie będzie przydatny dla każdego z Was, ale warto go przeczytać! Dlaczego?
By zobaczyć jak bardzo różnić się może rynek nieruchomości - czyli coś, co jest niezbędne do życia - w innych niż Polska krajach.
Jak wpływa na niego lokalna mentalność, tradycje, położenie geograficzne.

Dajcie wykopa jeśli informacja jest interesująca :)

Wynajem mieszkanie na Malcie - jak szukać i dlaczego tak drogo

Zapraszamy do do śledzenia hashtagu #rudeiczarne jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi publikacjami.

#rudeiczarne #malta #europa #podroze #podrozujzwykopem #zwiedzajzwykopem #mieszkanie #emigracja #ciekawostki
rudeiczarne - Dostajemy od Was wiele wiadomości z pytaniami, jak wygląda proces wynaj...

źródło: comment_1614931484KuGbIGutgemB3XgjHpqOGp.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
Ciężko tutaj znaleźć kawalerke, a dom z ogrodem to luksus, na który pozwolić sobie mogą nieliczni.


@rudeiczarne: Zainteresowało mnie to zdanie. W 2019 r. znajomy szukał na Malcie domu / ziemi, bo chciał się przenieść na stałe. Wcześniej mieszkał tam 3 miesiące. Ku swojemu zaskoczeniu nie był w wstanie w prosty sposób w internecie znaleźć ofert sprzedaży ziemi. W kategorii "land" albo "plot" zwykle widniały domy (niekiedy z zaznaczeniem, że możliwe
  • Odpowiedz
@P4TRYK: Najlepiej dodać się do grup na Facebooku, tam agenci najwięcej ogłaszają. Wiem, bo sam przez pół roku byłem agentem na Malcie :D
  • Odpowiedz
@karol-t: Zgadza się. Kupno ziemi na Malcie to nie lada wyczyn :D Łatwiej kupić dom z działką i go przearanżować niestety. No i popularną praktyke jest burzenie budynków nawet 30-40 letnich i budowa od zera w tym samym miejscu.
  • Odpowiedz
- dlaczego kupno mieszkania na Malcie to dobra inwestycja


@rudeiczarne: Jakbym miał jakiś kapitał to właśnie tam kupił mieszkanie. Przecież na logikę to jest idealne miejsce. Raz, że masz miejsce na wakacje przez cały rok w spokojnym miejscu, a dwa, że masz turystów przez cały rok. Ogólnie dobrze się czułem na Malcie, wygląda mi na dobre miejsce na wcześniejszą emeryturę :d
  • Odpowiedz
@rudeiczarne: W wolnej chwili z czystej ciekawości przejrzę, że zalinkowane przez Was grupy na FB i może zrobię mały wywiad wśród agentów nieruchomości :) Wspomniany znajomy kupił koniec końców akr ziemi na BS, gdzie z kolei jest wszystko do granic możliwości uproszczone, a w sieci możesz przebierać wśród aktualnych ofert z dobrymi opisami, zdjęciami, warunkami itp. Też wyspy jakby nie było ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@karol-t: Jak coś to mogę Ci podesłać namiar na mojego dobrego znajomego agenta maltańczyka :) Jak jesteś poważnie zainteresownay to pisz na pirvie (oczywiście zrób sobie najpierw mały research jakie są ceny nieruchomości na Malcie)
  • Odpowiedz
pierwsze zdanie typowe dla influenserskich wannabe: "Dostajemy od Was wiele wiadomości z pytaniami" XDDD


@Darmowa_Kolonoskopia: Mnie to wcale nie dziwi. Malta jest obiektywnie atrakcyjną lokalizacją dla osób potencjalnie zainteresowanych wyjazdem na dłużej lub wręcz na stałe. Zwłaszcza przy ogromnych możliwościach pracy zdalnej. A ponieważ informacje na temat nieruchomości nie są podane "na tacy" w internecie, jak w wypadku innych krajów, stąd wiele zapytań do osób, które tam przebywają, sporo wiedzą na
  • Odpowiedz
Tylko nikt nie napisał że od kilku lat Malta to miejsce do którego przybywają masy emigrantów z Afryki w celu przedostania się do Europy kontynentalnej. A praca zdalna z Malty to ściema, po prostu tam zarejestrowane są firmy obchodzące różne zakazy typu ustawa hazardowa. Programiści i tak siedzą u siebie w mieszkaniu w Europie wschodniej.
  • Odpowiedz