Wpis z mikrobloga

Hej,
Chciałbym odnieść się do mojego wczorajszego wpisu na temat "awizomatu" Poczty Polskiej, który niespodziewanie otrzymał ponad 3700 plusów. [KLIK](https://www.wykop.pl/wpis/55538043/co-sie-dzisiaj-#!$%@?-to-ja-nawet-nie-zamowilem-/)

Wiele osób zarzuciło mi że to bait, a jeden z użytkowników @Tostownica napisał nawet że "Nie mam honoru!" (co? xD)
Zamieszczam więc filmik z dzisiejszego odbioru paczki w placówce Poczty Polskiej na ul Belgradzkiej 42 w Warszawie (tak, jest czynna w niedzielę) . Na filmiku nie ma nic ciekawego, może jedynie zabawny jest fakt, że Pani na poczcie wpisuje do zwykłego szkolnego zeszytu z nalepką "SMARTBOX" informacje, o tym ze odebrałem przesylke xD

Tak jak część użytkownikow podejrzewala - paczka okazala sie za duża - ciekawe więc, czy do "Smartboxa" można w takim razie zamówić np. pralkę albo zmywarkę ;) To i wiele innych pytań (np. czemu odbiorca nie jest informowany że w paczkomacie czeka awizo) ciśnie się na usta, lecz postanowiłem nie dręczyć nimi Pani z okienka, bo jest ona tylko tybikiem w Karuzeli którą kręcą różne Sasiny

w komentarzu oznaczam wszystkich którzy w poprzednim poscie napisali ze baituje lub mieli takie podejrzenia :)

#opdelivered #pocztapolska #inpost #kurier #kurierzy #przesylki #paczkomaty
l.....e - Hej,
Chciałbym odnieść się do mojego wczorajszego wpisu na temat "awizomat...
  • 69
@Lohengrin: Pewnie jakiś nadawca masowy, którego nikt nie sprawdził, czy nadaje dobrze czy nie dane przesyłki. Zabrali, wysłali. Potem OP znajduję awizo w smartboxie, bo się przesyłka nie mieści do skrytki, a nadawcy nikt nie ukarze i tak to się kręci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą, jak przesyłka nie czeka w paczkomacie Inpostu, tylko dostaje się smsa, że leży w mięsnym 3 km dalej... to nikt
via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@haosek: InPost, jeśli paczkomat jest pełen pyta czy paczkę przekierować, ew że Kurier będzie czekał do X godzi y pod paczkomatem, a jak nie to sproboje dostarczyć jutro. I te informacje otrxynuejsz zanim po paczkę ruszysz, będąc w sklepie/kiblu/odbierając dzieci.
Problem z pocztą jest po oorsru taki, że nie można sovie tam. Pójść o 23 i są wiecznie kolejki z babami płacącymi rachunki.
@lubiemeble: Trudno się z Toba nie zgodzić, nie mnie jednak irytujące jest dla mnie, że zamawiasz paczkę do "smartboxa" i musisz ją odbierać z placówki, tak samo jak to, że zamawiasz do paczkomatu, a musisz ją odebrać z jakiegoś monopolowego, albo mięsnego.

@Lohengrin: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio zamówiłem coś do paczkomatu, o 12:00 dostaje smsa, że kurier czeka do 14:00 pod paczkomatem. Na następny dzień,
@haosek: Generalnie Poczta dostarcza bardzo duze gabaryty. Logistyka mogla by byc lepsza. No a tutaj co sie koles dziwi. Nadawca powinien doplate dostac i tyle za niestandardowy wymiar paczki. Kurier inpost ma mozliwosc zmiany paczki (skrzynki w paczkomacie) te z gabarytu c na b oraz a jak sa małe. Wszystko po to, aby nie marnowac powierzchni bo by połowe paczek wiozł na baze :) Tak ludzie nadaja. Swoja droga automatyczne sortownie
@smotek: No i to też jest problem Poczty, że jak jedzie z kilkoma gabarytami to konkurencja ma busa pełnego malutkich paczek.
W sumie problem tylko taki, że Poczta nie może przestawić się "tylko na paczki" i działać w 100% jak prywaciarz, pod biznes. Bo ma jeszcze chociażby usługi listowe, obowiązki operatora wyznaczonego itp. itd.
I myślę, że największą bolączką PP jest łatanie dziur finansowych, jakie powstają na wykonywaniu obowiązku operatora wyznaczonego,
@haosek: zauwaz ile poczta czasu marnuje na dostarczanie paczek po klientach. Ogromne budynki zamienione w wystawy gazet perfum itp. Dlaczego nie ma calodobowych maszyn do odbioru lub kogos do przyjmowania i wydawania paczek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@haosek: u mnie listonosze nie noszą paczek z chin - od razu awizo - tak było już z 3 lata. Teraz zamknęli mi oddział poczty lokalny i muszę dymać na główną. Przy okazji listonosze z głównej poczty dostali nowy rejon i teraz nawet poleconych nie dostarczają tylko walą awizo że nikogo nie było z datą wsteczną