Wpis z mikrobloga

Hej,
Chciałbym odnieść się do mojego wczorajszego wpisu na temat "awizomatu" Poczty Polskiej, który niespodziewanie otrzymał ponad 3700 plusów. [KLIK](https://www.wykop.pl/wpis/55538043/co-sie-dzisiaj-#!$%@?-to-ja-nawet-nie-zamowilem-/)

Wiele osób zarzuciło mi że to bait, a jeden z użytkowników @Tostownica napisał nawet że "Nie mam honoru!" (co? xD)
Zamieszczam więc filmik z dzisiejszego odbioru paczki w placówce Poczty Polskiej na ul Belgradzkiej 42 w Warszawie (tak, jest czynna w niedzielę) . Na filmiku nie ma nic ciekawego, może jedynie zabawny jest fakt, że Pani na poczcie wpisuje do zwykłego szkolnego zeszytu z nalepką "SMARTBOX" informacje, o tym ze odebrałem przesylke xD

Tak jak część użytkownikow podejrzewala - paczka okazala sie za duża - ciekawe więc, czy do "Smartboxa" można w takim razie zamówić np. pralkę albo zmywarkę ;) To i wiele innych pytań (np. czemu odbiorca nie jest informowany że w paczkomacie czeka awizo) ciśnie się na usta, lecz postanowiłem nie dręczyć nimi Pani z okienka, bo jest ona tylko tybikiem w Karuzeli którą kręcą różne Sasiny

w komentarzu oznaczam wszystkich którzy w poprzednim poscie napisali ze baituje lub mieli takie podejrzenia :)

#opdelivered #pocztapolska #inpost #kurier #kurierzy #przesylki #paczkomaty
l.....e - Hej,
Chciałbym odnieść się do mojego wczorajszego wpisu na temat "awizomat...
  • 69
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 88
@lubiemeble: Ja dalej #!$%@? w to nie wierzę. To jakas abstrakcja.
Jak więc ktoś te paczkę nadal? To działa tak, że można nadać pralkę na poczcie jak zwykły list, nikt nie sprawdzi czy to wejdzie do największej skrytki i na yolo jadą busem, będzie co będzie? O #!$%@? tu chodzi
  • Odpowiedz
@Lohengrin: Pewnie jakiś nadawca masowy, którego nikt nie sprawdził, czy nadaje dobrze czy nie dane przesyłki. Zabrali, wysłali. Potem OP znajduję awizo w smartboxie, bo się przesyłka nie mieści do skrytki, a nadawcy nikt nie ukarze i tak to się kręci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą, jak przesyłka nie czeka w paczkomacie Inpostu, tylko dostaje się smsa, że leży w mięsnym 3 km dalej... to nikt
  • Odpowiedz
@haosek: Zasadnicza różnica jest w komunikacji, w przypadku Inpostu dostaje jasne info:
Dlaczego przesyłka nie zostałą dostarczona do paczkomatu
Gdzie można ją odebrać
Jakie są godziny funkcjonowania punktu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@haosek: InPost, jeśli paczkomat jest pełen pyta czy paczkę przekierować, ew że Kurier będzie czekał do X godzi y pod paczkomatem, a jak nie to sproboje dostarczyć jutro. I te informacje otrxynuejsz zanim po paczkę ruszysz, będąc w sklepie/kiblu/odbierając dzieci.
Problem z pocztą jest po oorsru taki, że nie można sovie tam. Pójść o 23 i są wiecznie kolejki z babami płacącymi rachunki.
  • Odpowiedz
@lubiemeble: Trudno się z Toba nie zgodzić, nie mnie jednak irytujące jest dla mnie, że zamawiasz paczkę do "smartboxa" i musisz ją odbierać z placówki, tak samo jak to, że zamawiasz do paczkomatu, a musisz ją odebrać z jakiegoś monopolowego, albo mięsnego.

@Lohengrin: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ostatnio zamówiłem coś do paczkomatu, o 12:00 dostaje smsa, że kurier czeka do 14:00 pod paczkomatem. Na następny dzień,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@haosek: Cóż, plusem kiosku jest chociażby to że raczej nie ma tam kolejek po odbiór. Mi się zdarzyło to raz czy dwa; mieszkam w wojewódzkim, ale w miejscu gdzie paczkomat nie jest przepełniony nawet w święta. Z kolei załatwienie czegoś na poczcie to mordęga, którą odchorowuje 2 dni.
  • Odpowiedz
@haosek: Generalnie Poczta dostarcza bardzo duze gabaryty. Logistyka mogla by byc lepsza. No a tutaj co sie koles dziwi. Nadawca powinien doplate dostac i tyle za niestandardowy wymiar paczki. Kurier inpost ma mozliwosc zmiany paczki (skrzynki w paczkomacie) te z gabarytu c na b oraz a jak sa małe. Wszystko po to, aby nie marnowac powierzchni bo by połowe paczek wiozł na baze :) Tak ludzie nadaja. Swoja droga automatyczne sortownie
  • Odpowiedz
@smotek: No i to też jest problem Poczty, że jak jedzie z kilkoma gabarytami to konkurencja ma busa pełnego malutkich paczek.
W sumie problem tylko taki, że Poczta nie może przestawić się "tylko na paczki" i działać w 100% jak prywaciarz, pod biznes. Bo ma jeszcze chociażby usługi listowe, obowiązki operatora wyznaczonego itp. itd.
I myślę, że największą bolączką PP jest łatanie dziur finansowych, jakie powstają na wykonywaniu obowiązku operatora wyznaczonego,
  • Odpowiedz
@haosek: zauwaz ile poczta czasu marnuje na dostarczanie paczek po klientach. Ogromne budynki zamienione w wystawy gazet perfum itp. Dlaczego nie ma calodobowych maszyn do odbioru lub kogos do przyjmowania i wydawania paczek.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@haosek: u mnie listonosze nie noszą paczek z chin - od razu awizo - tak było już z 3 lata. Teraz zamknęli mi oddział poczty lokalny i muszę dymać na główną. Przy okazji listonosze z głównej poczty dostali nowy rejon i teraz nawet poleconych nie dostarczają tylko walą awizo że nikogo nie było z datą wsteczną
  • Odpowiedz