Wpis z mikrobloga

Fajna to była zabawa przez ostatnie 2 dni. Wykręciłem zajebisty wynik na GME i tragiczny na AMC (-40% ehh). Do przodu kilkanaście koła w 2dni, ale #!$%@? sposób w jakim stłumiono ulice to brak mi słów. To już nie były shady zagrywki Wall Street kiedy po cichu się rucha maluczkich. Zablokowanie handlu to #!$%@? na poziomie działania Banków Centralnych, tylko te działają w ukryciu i ciszy. Żeby ratować kilka miliardów z gówno-fundów #!$%@? sobie wiele biznesów i zaufania, SEC zalała fala wniosków. Robinhood największy przegrany przez kolegów z Citadel i Melvin. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.robinhood.android&hl=pl≷=US

Ale T212 na którym właśnie zamykam konto nie lepszy. Większość apek inwestycyjnych okazała się #!$%@? warta na czele z szanowanymi brokerami jak IB. Okazało się że apki z dziwnych krajów są więcej warte niż te cywilizowanego świata.

Jestem #!$%@? zarobiony, ale mimo to mega #!$%@? (bo mógłbym być zarabiony więcej ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), aż muszę rozchodzić tą żenadę którą urządzili brokerzy na zlecenie kilku fundów które ewidentnie łamią prawo przez naked shorty. Nagle te wszystkie #!$%@? z CNBC, Bloomberga, WSJ itd. forsują jakieś gówno teorie o dzieciach czy ALT-RIGHTOWYCH FASZYSTACH-TRUMPISTACH (serio #!$%@??) którzy rajdują bogu ducha winne fundusze, kiedy te fundusze tak naprawdę można przyklepać do stereotypowego GRUBEGO KAPITALISTY Z CYGAREM W MORDZIE LICZĄCEGO DOLARY ZA WYKORZYSTYWANIE DZIECI W KOPALNIACH.

JAK #!$%@? GLOBALNĄ GOSPODARKĘ POPRZEZ POMPOWANIE OBLIGACJI SUBPRIME TO SUPER, ALE JAK ULICA SOBIE KUPUJE AKCJE, KTÓRE NIELEGALNIE SHORTUJEMY TO POTRZEBA REGULACJI I POMOCY BO TO MANIPULACJA RYNKIEM. HA TFU


#gielda
  • 85
@KochanekAdmina: zgodnie z powiedzeniem, co wolno wojewodzie to nie tobie...

Wiadome bylo,ze koniec koncow zydki nie dadza sie wydymac przez tzw. ulice i nie zdziwie sie jeszcze, ze znajda jakis sposob na uniewaznienie transakcji wstecznie z ostatnich 2 dni.

Fajny to byl rajd, gratuluje zarobku, ale chyba pora wrocic do szarej rzeczywistosci i przestac sie ludzic, ze mamy wplyw na to, co sie dzieje na gorze...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 540
@KochanekAdmina: Dokładnie. Typy se shortują 140% spółki, ale zwykli ludzie z ulicy chcą się wbić w ten kapitalistyczny #!$%@? żeby pierwszy raz coś z tego mieć i nagle "sorry nie możecie kupować bo to niebezpieczne" xD
Żałosne to, tak samo jak cnbc kłamiące wczoraj, że shorty są covered.
Od zawsze wiadomo że giełda to kolejny sposób na przepływ kapitału od biednych do bogatych ale to już jawne chamstwo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 70
@KochanekAdmina: w ch zarobiony xDD. Chłopie tutaj ryzyko było niesamowicie wysokie. Zainwestowałeś kilkanaście tysięcy, a tak na prawdę to był hazard. Zarobiony to ty mogłeś być jakbyś się zesrał i z ręką w nocniku sprzedawał pozycję -40$ na gme, co się pewnie niedługo wydarzy.

@Kazuka10:
źródło: comment_1611849968K8gpRDQcP4oW1myNAlx8PJ.jpg
Przecież to było wiadomo, że interweniują.


@Kazuka10: Ale to nie jest interwencja odgórna. To jest samowolka brokerów. Nigdy bym nie przypuszczał że do czegoś takiego dojdzie. To chyba nie ma precedensu w historii.

serio IB tez zablokowalo? Przeciez tam chyba 10k dolarow trzeba mieć zeby w ogole otworzyc konto


@Bulva: I będziesz tak samo traktowany pionek kiedy twoje ruchy jakkolwiek zagrożą fundom. Jeszcze dzisiaj pisałem że się nie odważą na
@KochanekAdmina: AHAHA samowolka? Poczytaj a potem się wypowiadaj. SEC nakazało działać brokerom. #!$%@? i taki typ jeszcze będzie mi pisać coś o inwestowaniu a nawet nie jest na bieżąco z informacjami, a zabierta się za spekualcje. Pozdrawiam. Może General motors też zaraz kupisz? Teraz prtzynajmniej masz jeszcze na to czas.
@KochanekAdmina: A ty jesteś tak naiwny, że myślisz że byli wysoko postawieni członkowie jakiejkowliek instytucji finansowej nie mają dalszego kontaktu i impaktu na działania takiej instytucji? Człowieku obejrzyj sobie big short. To wyjaśni Ci jak daleko sięgają macki finansistów, mimo że skończyli już dawno kadencję. Tajemnica poliszynela... na prawdę. Kończę dyskusje z Tobą bo i tak nie masz esencjonalnej wiedzy a jeszcze próbujesz dyskutować bo udało Ci się przyłączyć do spekulacyjnego
@haudujudu_: Dlatego zawsze będziecie tracić bo jesteście krótkowzroczni. Zoabczymy za kilka dni, czy faktycznie to była niezależna decyzja brokerów, którzy mają ogromne kokosy z prowizji i zmienności rynku xD
@Kazuka10 ty jesteś jakiś jebniety bez kitu xD połowa brokerów którzy blokuja GME jest pod juryzdykcją FCA a nie SEC juz nawet nie wspominam o tym nie wszyscy blokują handel więc nie wiem o czym bredzisz. Jakby SEC zabroniło handlu to by NYSE wstrzymało handel. Nie ma żadnej oficjalnej instrukcji tylko samowolka niektórych brokerów.

A już kwestie noki która jest notowana w Europie nie wspominam xD
@MichealAngelo @jarqos naked short jest silnie nielegalny ale sec nie za bardzo to ściga. Na GME było 140% shorta. Rozumiecie? 140% wszystkich akcji jest shortowane. Fundusze między sobą zaczęły sprzedawać te akcję przez co wytworzyła się czarna dziura dlatego tak rozpaczliwie walczą. Nie mogą wyjść z tego squeeza bo jest to fizycznie niemożliwe. Dlatego citadel łapie się brzytwy. Zrobili bardzo chciwą i przy okazji nielegalną rzecz a teraz odmawiają za to zapłacić.
@KochanekAdmina: Ok, naked shoty jak najbardziej. Ale i tak czytałem, że te 140% shortów to jest taka estymowana i uproszczona wartość. Dokładna wartość obliczana przez firmy z branży, która odejmuje "syntetyczne opcje" z obliczeń mówiła o 58%-60%, więc nie można im oficjalnie nic zarzucić.