Wpis z mikrobloga

Próbuje zrozumieć tą mode na #wakacje dwa razy do roku #pracbaza i zastanawiam się jak wy to ogarniacie

Załóżmy taki najpopularniejszy przypadek UoP 21 dni urlopu w roku
5dni na jedne i 5 dni na drugie
I teraz zostaje 11dni wolnego z urzędu które musi wystarczyć do rozdysponowania na dni takie jak
-jakieś lekkie zatrucie/złe samopoczucie
- pomóc starszym rodzicom
- dziecko chore/do lekarza
-remonty
-pogrzeby znajomych, rodziny dalszej
-urodziny, albo jakaś grubsza impreza raz w roku w tygodniu się pewnie zdarzy
- załatwienie czegoś w urzędzie gdzie się stoi pół dnia w kolejce

No dużo jest takich sytuacji losowych
I się zastanawiam jak to robicie, że wam tego urlopu starczy, wiadomo, że jest jeszcze bezpłatny ale on nie jest tak chętnie udzielany

Mam tu na myśli taki standardowy etat 9-17, wiadomo jak ktoś ma zmiany, może się zamienić albo jak ktoś ma elastyczne godz
  • 89
Pomyśl sobie o Stanach, gdzie w większości firm masz od kilku do kilkunastu dni urlopu. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po prostu bierzesz bezpłatny urlop, twoje nieplanowane przerwy w pracy wliczasz sobie w koszty ()
@grand_khavatari: dzieci nie mam i miał nie bede, przeziębienie L4, na pogrzeby nie chodzę a jak jest pogrzeb to zawsze można wziąć bezpłatny. Od remontów mam ekipę, alkoholu nie pije, więc impreza się nie zdarzy urzędy to faktycznie trzeba brać wolne, ale można tego samego dnia np oddać krew i już masz dzień wolnego, a rodzicom pomoże się po pracy. Zupelnie nie rozumiem Twojego problemu, bo na wakacje i nie 7
@grand_khavatari:

Z zatruciem i sraką chciałobyci się tłuc po przychodniach i kolejkach do rodzinnego? Żeby dostać na 1dzień?


Zatrucie rzadko trwa jeden dzień. Ale możesz wziąć L4 wstecz albo teleporade. Masa korpo ma pakiety w Luxmed/Medicover i tam często wystarczy sam telefon. A jak trzeba iść to te kolejki też nie są duże.

Kluczową kwestią jest to, na ile dni „do tyłu” może zostać wystawione zwolnienie lekarskie. Zgodnie z prawem, może