Wpis z mikrobloga

#smog w #warszawa

I co? Ktos jeszcze uwaza ze smog nie jest spowodowany ogrzewaniem domow? Noc -20 stopni i 'przypadkowo' jest rekord zanieczyszczenia powietrza, taki ze czuje smog w mieszkaniu mimo oczyszczacza powietrza.

Jak ten temat jest poruszany to czesto komentujacy to wypieraja i pisza ze chodzi o ruch samochodowy lol.
  • 68
@Ajakamr: spokojnie, miejski aktyw będzie siedział cicho, a od wiosny, gdy nie będzie problemów z zanieczyszczeniem powietrza, znowu będzie zwalał całą winę na "blachosmrodziarzy". Przecież to widać od razu kto jest głównym winowajcą. Im dalej od Śródmieścia tym syf większy. Dziwnym trafem na obrzeżach ruch jest mniejszy, ale za to bliżej osiedli domów jednorodzinnych.
I co? Ktos jeszcze uwaza ze smog nie jest spowodowany ogrzewaniem domow?.

Nikt tego nie neguje, nawet aktywiści

Jak ten temat jest poruszany to czesto komentujacy to wypieraja i pisza ze chodzi o ruch samochodowy lol.

@Ajakamr: to już jest chochoł. Nikt tego nie wypiera. Najbardziej jajogłowi aktywiści twierdzą najwyżej ze ruch samochodowy jest jedną z przyczyn smogu, ale nikt nie opowiada bajek, że jedyną
via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@Ajakamr: spokojnie, wymagania co do emisji spalin z roku na rok są coraz bardziej wyśrubowane. Producenci przerzucają się na elektryki. Za kilkanaście lat jak będzie już połowa elektryków jeździć po mieście to... winni smogu będą kierowcy starych aut xD
Przez koronawirusa praktycznie w ogóle nie ma ruchu w Warszawie, mało korków, mało aut jeździ bo większość osób pracuje zdalnie. Ale czy ty uważasz, że w tym kraju ktoś myśli? Od rządu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Blotny: @jamtojest: porównajcie sobie do tego co było rok czy 2 lata temu. Fakt może dziś jest trochę śniegu więcej, ale ruch jest o wiele mniejszy. No i dochodzi do tego jeszcze sprawa, że dziś gowniaki do szkoły wróciły - pewnie dlatego. W zeszłym tygodniu jazda po mieście to była bajka.
@Ajakamr: Ile można pisać o tym, że zarówno niska emisja jak i ruch samochodowy mają duży wpływ na smog, a przede wszystkim sprzyja mu gradient temperatury charakterystyczny dla zimy, zatrzymujący wszystkie spaliny blisko ziemi? Dosłownie ta informacja krąży od lat pod każdym takim wątkiem, a i tak znajdzie się jakiś mundry "HEJ PATRZCIE LATEM NIE MA SMOGU SAMOCHODY NIE ŚMIERDZOM1!"

Dżizas ludzie użyjcie czasem google zanim zdecydujecie się wystawić świat na
@Ajakamr obecnie mieszkam w Warszawie i powiem że w porównaniu do przedmieść Dąbrowy Górniczej to jest nic, po ~16 nie da się oddychać. Ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś wytaczał taki argument, co najwyżej że można palić w lepszy sposób/ czym innym itp
Mam nadzieje, że włodarze miast wsi i miasteczek mając na uwadze zdrowie obywateli ;) wprowadzili darmową komunikację miejską ( ͡° ͜ʖ ͡°)
taki ze czuje smog w mieszkaniu mimo oczyszczacza powietrza


@Ajakamr: U mnie dokładnie to samo, oczyszczacz chodzi pełną parą, a głowa mnie boli od wczoraj, w dodatku cały czas ten zapach, fuj.
@Ajakamr:

Jak ten temat jest poruszany to czesto komentujacy to wypieraja i pisza ze chodzi o ruch samochodowy lol.


Możesz mi powiedzieć, dlaczego poruszasz się w świecie binarnym? Dlaczego uważasz, że tylko jeden czynnik może powodować smog?

Oczywiste jest, że niska emisja odpowiada za większość smogu. Ale to nie jest tak, że auta smogu nie powodują. Nawet w lato normy emisji pyłów potrafią przekroczone.
Poza tym są dwa rodzaje smogu: pyły
@wrobel7: @Ajakamr: zgadzam się z wami, jednak samochody też dużo smrodzą, byłem rano w sklepie i na przeciw postój taksówek stoi 5-6 aut i wszystkie odpalone silniki i smród akurat na bloki idzie, nie ma w okolicy domów a osiedla mają tylko gazowe ogrzewanie i jedyny smród tam akurat od aut.
@Ajakamr: a np w w takich indiach gdzie jest goraco w #!$%@?, a jest duzy ruch? maja najwieksze zanieczyszczenia na swiecie


@marcel1337: tak, tylko tam są pojazdy niespełniające żadnych norm spalania oraz mnóstwo motocykli dwusuwowych. Do tego nie wiem, czy przypadkiem nie gotuje się tam na kuchniach opalanych drewnem/węglem drzewnym.
różne powody u nas to zarówno ogrzewanie jak i #!$%@? samochody


@marcel1337: no właśnie #!$%@? samochody to w tym momencie w tym mieście temat marginalny. Smogu nie ma poza sezonem grzewczym. Oczywiście powinno się ścigać gości, co zostawiają za sobą chmurę dymu z diesla etc. ale to nie dalsze dokręcanie śruby kierowcom i ograniczanie ruchu jest środkiem, którego potrzebujemy by nie dusić się w wielkomiejskiej wędzarni.
to czesto komentujacy to wypieraja i pisza ze chodzi o ruch samochodowy lol.


@Ajakamr: bo jak jest tęgi mróz, to trzeba co godzine wyjść i przepalić silnik do zagrzania, żeby rano odpalił. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nasz wspaniałomyślny rzad zamiast marnotrawić pieniądze na niby walke ze smogiem, mógłby zdjąć podatek VAT z ekogroszku pelletu gazu itp oraz z pieców, wtedy zdecydowana większość ludzi mogłaby sobie pozwolić na taki "luksus" . Zanim mnie zlinczujecie za ekogoroszek to na obronę swoja napisze ze posiadam taki kocioł i nigdy nie poczułem smrodu z mojego komina. Sąsiedzi z bliskiego otoczenia tez takie same posiadają i u nich jest tak samo. Zadno kiedy
@pijekubusplay: Kotły z podajnikiem na ekogroszek są o niebo lepsze od kopciuchów, szczególnie że w kopciuchach trzeba umieć palić co dodatkowo pogarsza sprawę, już po samym wyglądzie dymu widać różnicę, jak mój tata lata temu zmienił piec to sąsiedzi się na nas poobrażali bo myśleli że burżuje gazem chałupę grzejo xD
@Pangia: Piękny zapach i wpływ na otoczenie ma to „para wodna”, trochę zbyt długo zostawisz przy tej „parze” otwarte drzwi i może ci się zasnąć za kierownicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)