Wpis z mikrobloga

#smog w #warszawa

I co? Ktos jeszcze uwaza ze smog nie jest spowodowany ogrzewaniem domow? Noc -20 stopni i 'przypadkowo' jest rekord zanieczyszczenia powietrza, taki ze czuje smog w mieszkaniu mimo oczyszczacza powietrza.

Jak ten temat jest poruszany to czesto komentujacy to wypieraja i pisza ze chodzi o ruch samochodowy lol.
  • 68
@Ajakamr obecnie mieszkam w Warszawie i powiem że w porównaniu do przedmieść Dąbrowy Górniczej to jest nic, po ~16 nie da się oddychać. Ale jeszcze nie widziałem żeby ktoś wytaczał taki argument, co najwyżej że można palić w lepszy sposób/ czym innym itp
Mam nadzieje, że włodarze miast wsi i miasteczek mając na uwadze zdrowie obywateli ;) wprowadzili darmową komunikację miejską ( ͡° ͜ʖ ͡°)
taki ze czuje smog w mieszkaniu mimo oczyszczacza powietrza


@Ajakamr: U mnie dokładnie to samo, oczyszczacz chodzi pełną parą, a głowa mnie boli od wczoraj, w dodatku cały czas ten zapach, fuj.
@Ajakamr:

Jak ten temat jest poruszany to czesto komentujacy to wypieraja i pisza ze chodzi o ruch samochodowy lol.


Możesz mi powiedzieć, dlaczego poruszasz się w świecie binarnym? Dlaczego uważasz, że tylko jeden czynnik może powodować smog?

Oczywiste jest, że niska emisja odpowiada za większość smogu. Ale to nie jest tak, że auta smogu nie powodują. Nawet w lato normy emisji pyłów potrafią przekroczone.
Poza tym są dwa rodzaje smogu: pyły
@wrobel7: @Ajakamr: zgadzam się z wami, jednak samochody też dużo smrodzą, byłem rano w sklepie i na przeciw postój taksówek stoi 5-6 aut i wszystkie odpalone silniki i smród akurat na bloki idzie, nie ma w okolicy domów a osiedla mają tylko gazowe ogrzewanie i jedyny smród tam akurat od aut.
@Ajakamr: a np w w takich indiach gdzie jest goraco w #!$%@?, a jest duzy ruch? maja najwieksze zanieczyszczenia na swiecie


@marcel1337: tak, tylko tam są pojazdy niespełniające żadnych norm spalania oraz mnóstwo motocykli dwusuwowych. Do tego nie wiem, czy przypadkiem nie gotuje się tam na kuchniach opalanych drewnem/węglem drzewnym.