Wpis z mikrobloga

Ci pracodawcy to z chu... Spadli chyba. Przez koronawirusa straciłem pracę na magazynie. Od miesiąca dzwonię i wysyłam CV. Powiedzcie mi oszołomy kogo wy szukacie do pracy? Mam 30lat.Mam 10lat doświadczenia w pracy na magazynie, tyle samo lat doświadczenia w operowaniu wózkami, mam uprawnienia udt, wyższe wykształcenie. Widzę ogłoszenie, dzwonię to nie odbierają albo mówią żeby wysłać CV.oczywiscie nikt się nie odzywa. Po miesiącu pojawia się znowu takie same ogłoszenie że szukają magazyniera. Te ogłoszenia to są walki, żeby wyłudzić dane, czy co? Czy może wymaganie na magazyn macie takie że potrzebujecie 20letniego pracownika z40letnim stażem pracy, który będzie dopłacał za możliwość pracy. Jest mi przykro że we własnym kraju nie mogę znaleźć najprostszej pracy.
  • 376
@borjaki: ludzie w Niemczech, Holandii, rodowici mieszkańcy tych krajów potrafią pracować całe życie na magazynach, narzędziowniach i wiodą normalne spokojne życie i stać ich na wycieczki i czy hobby. tylko w Polsce wiadomo magazyn hurr durr bo przez agencje do jakiegoś kolportażu albo holdingu bierze się biedę umysłową ze wschodu... dla twojej wiedzy pracownik magazynu to również przeważnie obsługa SAP, logistyka, wysyłka, odbiór i kontrola towarów.
@Krrakowianin1906: to ty nie wiesz, że ogłoszenia muszą być wystawiane, żeby wyciągać wszelkiej maści dotacje i dofinansowania? Jednym z kryteriów jest poszukiwanie pracowników i wystawianie ogłoszeń. Potem ściemniają, że nie ma kandydatów, albo nie spełniają oczekiwań i państwo musi dofinansować pracownika.
@wiem_wszystko: Ale nie jestesmy Holandia czy Niemcami tylko biednym postkomunistycznym krajem ktory w dodatku rozdaje socjale pokorju 500+ co wkrotce skonczy sie katastrofa. Tutaj jak chcesz cos zarobic to odpadaja takie prace jak magazynier do emerytury i takie rzeczy wypda zrozumiec szybciej niz w wieku 30 lat. W innym wypadku pozostaja lamenty na wykopie.
@Krrakowianin1906: ja tam Cię rozumiem, i nie rozumiem hejtu na pracę na magazynie. Jak trafi się w normalne miejsce, to raz że pewnie po kilku latach można zmienić stanowisko, pozycję itp. a jak komuś nie zależy na awansach to przecież jest to złota robota. Pracujesz te 8 godzin, wychodzisz i zapominasz o tym że w pracy byłeś.
No ale wykop to sami kierownicy/programiści 15k netto na miesiąc. Coś się znajdzie głową