Wpis z mikrobloga

Ci pracodawcy to z chu... Spadli chyba. Przez koronawirusa straciłem pracę na magazynie. Od miesiąca dzwonię i wysyłam CV. Powiedzcie mi oszołomy kogo wy szukacie do pracy? Mam 30lat.Mam 10lat doświadczenia w pracy na magazynie, tyle samo lat doświadczenia w operowaniu wózkami, mam uprawnienia udt, wyższe wykształcenie. Widzę ogłoszenie, dzwonię to nie odbierają albo mówią żeby wysłać CV.oczywiscie nikt się nie odzywa. Po miesiącu pojawia się znowu takie same ogłoszenie że szukają magazyniera. Te ogłoszenia to są walki, żeby wyłudzić dane, czy co? Czy może wymaganie na magazyn macie takie że potrzebujecie 20letniego pracownika z40letnim stażem pracy, który będzie dopłacał za możliwość pracy. Jest mi przykro że we własnym kraju nie mogę znaleźć najprostszej pracy.
  • 376
@Krrakowianin1906: Nie, po prostu jest tyle chętnych do pracy. Jeszcze z 3-4 msc temu jak dodałem ogłoszenie o pracę na stanowisko elektromonter i pracownik robót ziemnych to przez miesiąc było może z 5 chętnych. Teraz po 3 dniach mam z 50 CV i kilka tel dziennie.
szczeka że trzeba być nie wiadomo kim aby żyć jako tako normalnie, czyli zarabiać tutaj przynajmniej 1.5k euro xD


@LokalnaPatologia: W sumie to bez sensu, nie da się wytłumaczyć komuś kto nie rozumie, że PL jest biedniejsza niż DE, FR czy NL i że nie ma sensu porównywać pensji. Chcesz to wyjeżdżasz, a nie płaczesz, że ale ujowo bo muszę coś umieć, żeby zarabiać tyle co w NL na zbiorze truskawek.
@CzaryMarek Tu nie chodzi o to co trzeba umieć na dane stanowisko, za granicą też trzeba mieć kwalifikacje. Jednak że zbioru truskawek w Holandii da się utrzymać. Ogólnie to bardzo cieszy mnie to podejście, jak może wrócę do pl i założę firmę to już przynajmniej wiem że mam dostęp do dobrze wykształconej kadry która będzie robić za ochłapy....tak trzymać ( ͡º ͜ʖ͡º)
@LokalnaPatologia: Nie założysz bo za głupi na to jesteś, a nawet jakbyś był jeszcze głupszy i założył, żeby zbankrutować, to się zdziwisz, bo nagle okażę się gówno możesz płacić, bo twój klient to nie Niemiec, czy Holender, tylko Polak który jeszcze wybiera najtańsze towary.
@CzaryMarek No i właśnie tym ten poorlacki naród się charakteryzuje, #!$%@? o mnie wiesz a się wypowiadasz w tonie mentora. Pięknie syczy smalec topiony z p0laka zwyczajnego xD tylko zapnij pasy bo cię wycisną jak cytrynę do końca kadencji ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Royal_Email: Marnujecie czas rekrutujących i dziwicie się, że potem nie mogą do wszystkich niezatrudnionych oddzwonić i powiedzieć dlaczego ich nie zatrudnią. W sytuacji, gdy coś jest "mile widziane" to spoko. Można wysłać z nadzieją, że się uda. Ale kiedy jest wymagane coś konkretnego i jest to podkreślone w ogłoszeniu, a potem na 200 wpadających CV jedna osoba ten wymóg spełnia, to marnuje się wzajemnie swój czas.