Wpis z mikrobloga

Vladislav Alhazov i Mojtaba Maleki. #!$%@?.bandaż Pół tony w siadze.


@Elements: Jeden 41lat drugi 34 :P Na Polskie standardy... to dziadki które już powinny być wrakami i wszystko powinni mieć #!$%@?... a tu popatrz 500kg w siadzie :D
@IntruderXXL:

Na Polskie standardy... to dziadki które już powinny być wrakami i wszystko powinni mieć #!$%@?...


Alhazov przecież ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciągle potwierdzasz coś, czemu nikt nie zaprzeczył.

Bo sumo jest po prostu łatwiejsze, korzystniejsze są dźwignie, i po nauczeniu się techniki łatwiej podnieść ten sam cięzar niż w klasyku i tyle.


No właśnie. Po nauczeniu techniki i jeśli masz odpowiednią budowę. Tutaj jest cała
No Alhazow to akurat jest konkretnie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zelber: Moim zdaniem jak możesz usiąść 500kg+ to jesteś jednak "dosyć" sprawny, a to że kiedyś mu kolana wybuchły przy ~600kg to inna sprawa :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@IntruderXXL: przecież trójbój to 3 boje, jak ma predyspozycje do martwego sumo to pewnie nie będzie najlepszym wyciskaczem. Siady też jeden będzie robił wąsko, drugi szeroko, budowa miednicy może uniemożliwiać któryś ruch. Jak w SM trzeba wrzucić kule na 160cm, a ty masz 175cm wzrostu to nikogo to nie o chodzi, że nie jesteś zbudowany do konkurencji. Zawsze można grać w szachy albo łowić ryby. Te kontrowersje są bez sensu, masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DywanTv: Dlatego trzeba być grubolem co podnosi dużo we wszystkim, wtedy Cię wyzywają, że ktoś podnosi 10 razy masę ciała a ty co prawda najwięcej na świecie ale nie masz takich przeliczników, zawsze się ktoś #!$%@? coś, ludziom nie dogodzisz.
@biamiVajs: Taka prawda.

Ja nie rozumiem tej idiotycznej zasady w strongman, że musisz ciągnąć klasykiem. Możesz mieć wrapy, paski, kostiumy, 3 pasy, walić całą aptekę, ale nie możesz dać nóg szerzej niż rąk xD
Te kontrowersje są bez sensu, masz mieć dłonie na sztandze, stopy pomiędzy krążkami i tyle, jak jesteś lepiej zbudowany to plus dla ciebie. Po coś te zasady są wymyślone.


@biamiVajs: Ale czy ja się z tym nie zgadzam? :) Sumo jest dozwolone, to nie jest oszustwo, wynik się z tego liczy póki co :)

A kto wie jak będzie w przyszłości? NIKT. Wiele zasad się zmieniało. Wiesz że np kiedyś w
Ja nie rozumiem tej idiotycznej zasady w strongman, że musisz ciągnąć klasykiem. Możesz mieć wrapy, paski, kostiumy, 3 pasy, walić całą aptekę, ale nie możesz dać nóg szerzej niż rąk xD


@DywanTv: Bo oni w strongman poszli po rozum do głowy xD tam byś miał wtedy w niektórych konkurencja ROM 5cm xD i do tego super korzystne dźwignie xD
@IntruderXXL: Wszystko zależy od konkurencji. Przecież już mają jakieś dziwactwa, gdzie podnoszą koła od traktora na 10 metrowym gryfie albo konkurencja polegająca na oderwaniu ciężaru od ziemi. I tam maja rom 5 cm, nikt problemu nie widzi, bo taka jest konkurencja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DywanTv: No muszą być widowiskowe konkurencje w których ciężar musi wyglądać na ścieżki żeby ludzie to chcieli oglądać, Terry Todd tłumaczył, że specjalnie zrobili tak elephant bara aby wyglądało, że to waży, a de facto ugina się podobnie do texasa
@biamiVajs: oczywiście, że trzy boje.
Tylko np. w podnoszeniu ciężarów jest takie powiedzenie, że zawody wygrywa się podrzutem. Ja bym przełożył to na trójbój i powiedział, że wygrywa się go martwym ciągiem. Z dwóch ekstremalnych proporcji, to ja jednak wolałbym długie ręce i mocny martwy ciąg, bo po prostu więcej kilogramów do zgarnięcia jest. Silnym wyciskaniem nie zrobisz przewagi, której później dobry deadlifter nie odzyska
@Saprofit:

to ja jednak wolałbym długie ręce i mocny martwy ciąg, bo po prostu więcej kilogramów do zgarnięcia jest.


To zależy od kategorii. W 105 często, a w wyższych bardzo często siad jest lepszy niż ciąg. Ogólny rekord świata w siadzie też jest większy niż w ciągu. Petras - rekordzista świata w trójboju też siad ma lepszy niż ciąg.