Wpis z mikrobloga

to sumo nie martwy ciag


@zavulon: Sumo dozwolone? Dozwolone. Więc wynik się liczy czy się to komuś podoba czy nie :P

Ale budzi to już coraz więcej kontrowersji, odpowiednia budowa + miękka sztanga + duży ciężar... i nagle masz ROM 15cm. Kto wie jak to w przyszłości będzie wyglądało, i czy np sumo nie zostanie inną kategorią, albo zupełnie usunięte. Trójbój co by nie mówić to "młody"
  • Odpowiedz
@IntruderXXL: Jest efektywniejsze, ale kiedy spełniasz pewne warunki. Ty np. ich nie spełniasz i wiele osób również. Dodatkowo, przynajmniej ja mam takie wrażenie, sumo jest dużo trudniejsze technicznie. Jest więcej niuansów, więcej balansu. To jest cena za większą efektywność. Ale mówienie, że sumo jest łatwiejsze to według mnie przesada.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IntruderXXL:

nagle masz ROM 15cm.


ja nie wiem, czy np. przy mojej budowie to będzie aż 15 cm ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) może się kiedyś przekonam do sumo, ale póki co średnio mi to idzie.
  • Odpowiedz
Ale jak tak bez hejtu pytam. Przecież siadasz mega szeroko, to i to sumo byś się ustawił, mobilność w biodrze masz. Bemben za bardzo przeszkadza?


@deshix: Za duża waga, zła budowa, za krótkie ręce, słaba mobilność, i sumo wygląda pokracznie, biodro nigdy nie jest we właściwej pozycji.
Bo w sumo właśnie to jest kluczem, ustawienie startowe, wejście w idealną pozycję.
  • Odpowiedz
@Kasahara: i zakładać po dwa/trzy 10 kg bumpery, potem krążki 25 kg i mówić ze strasznie się gnie ten deadlift bar xd
@Darksed: A jak zostanie tylko sumo? Co wtedy z jednym darksedem? I total Intrudera o 100 w dol :O
  • Odpowiedz