Wpis z mikrobloga

@mister_pink: co tu dużo zgadywać. Można zobaczyć jak dokładnie to mamy już na Litwie.

Tam jest zabroniony ruch między samorządami.

Najgorzej mamy w wielkich miastach. Samorząd MIASTA Wilna i samorząd rejonu wileńskiego to już inne samorządy.

A ja żyjąc w nowym osiedlu Wilna mam do granicy rejonu słownie 50 METRÓW

I mam szczęście bo szeregówki dalej do horyzontu - to już rejon wileński. I oni według nowych obostrzeń - nie mogą
źródło: comment_1608207334jSpCgmC5QKVV8oNgjgT8bD.jpg
@NoNameNoIdeaNoLife: Dlatego powinni robić przesiewowe badania jak w Słowacji i kilku innych krajach - żeby ustalić rzeczywistą skalę epidemii i ustalić, kto jest nosicielem wirusa, a kto nie. Bez tego opanowanie epidemii będzie bardzo trudne.
W ogóle to czy gdy zaczną się szczepienia, to przed zaszczepieniem każdy kandydat do szczepienia będzie mieć robiony test na COVID? Żeby przypadkiem nie zaszczepić bezobjawowego zakażonego? Czy jakie będą zasady?
@mister_pink: Już nie jeden prawnik powiedział, że pisać, czy mówić to oni sobie mogą, ale od prawie już roku nie ma żadnych formalnych, prawnych, czy jakichkolwiek przepisów, aby coś takiego #!$%@?ć.
Ale tu nie chodzi o że będą jakieś blokady, tylko bardziej o odpowiedzialność społeczeństwa, naiwnie liczą, że ludzie się zastosują
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mister_pink: przecież to wszystko jest pod publiczkę. Parę filmów w necie będzie jak policja gnebi ludzi i tyle. Oni tam w tym rządzie to w innej rzeczywistości żyją xD.
Ani razu nie zrezygnowałem z przemieszczania się, sklepy też raczej w dupie mają ograniczenia. Jedynie co to maseczkę trzeba nosić i tyle xD